مهندسی صنایع در کانادا

رشته مهندسی صنایع یکی از مهم‌ترین شاخه‌های علم مهندسی است که هدف اصلی آن بهینه‌سازی سیستم‌ها و فرایند‌های پیچیده در صنعت است. مهندسی صنایع در کانادا یکی از رشته‌های محبوبی به شمار می‌رود که علاوه‌بر بازار کار خوب، درآمد مناسبی نیز دارد. مهندسی صنایع همچنین یکی از مشاغلی است که در فهرست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا قرار دارد. همین امر راه را برای مهندسان صنایع که قصد کار در کانادا به این کشور را دارند، هموارتر می‌کند.

فرم مشاوره رایگان

تنوع موقعیت‌های شغلی مهندسی صنایع در کانادا

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت کاری به کشور کانادا از طریق مهندسی صنایع

در حال حاضر موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی برای رشته مهندسی صنایع در کانادا وجود دارد. بخش بزرگی از این فرصت‌های شغلی، به‌خاطر رسیدن بسیاری از مهندسان صنایع این کشور به سن بازنشستگی است. شما می‌توانید با مدرک مهندسی صنایع خود به‌عنوان یک نیروی متخصص استانی یا فدرال (FSW) در سیستم‌های اینترنتی مربوط به مهاجرت کاری ثبت‌نام کنید.


به‌طور کلی مهندسان صنایعی که به کشور کانادا مهاجرت کاری می‌کنند، در صنایع مربوط به ساخت و تولید و در بخش حمل و نقل مشغول به کار می‌شوند. در سال‌های اخیر استان‌های کبک، آلبرتا، انتاریو و بریتیش کلمبیا از پذیرندگان اصلی مهاجرین فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صنایع در کانادا بوده‌اند.

مزایای اصلی رشته مهندسی صنایع در کشور کانادا

اگر شما قصد مهاجرت کاری به کشور کانادا و تحصیل در رشته مهندسی صنایع را داشته باشید، برای ورود به دانشگاه‌های معتبر این کشور نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی ندارید. توجه داشته باشید که مهندسان صنایع برای ارتقا یافتن و رسیدن به پست‌های مدیریتی در این کشور شانس بسیار خوبی دارند. یکی از مزایای اصلی که بسیاری از مهندسان صنایع را به فکر مهاجرت کاری به کانادا انداخته است، تنوع بالای موقعیت‌های شغلی مرتبط با مهندسی صنایع در این کشور است. شما می‌توانید در تمامی کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها و حتی در خطوط هوایی مشغول به کار شوید. این رشته چشم‌انداز بسیار مناسبی دارد و آینده روشنی در انتظار مهندسان صنایع است.

بازار کار مهندسی صنایع در کانادا چگونه است؟

مهندسی صنایع در کانادا تحت عنوان «مهندسی صنایع و ساخت و تولید» شناخته می‌شود و کد آن در سیستم طبقه‌بندی مشاغل این کشور 2141 است. شما برای شروع فعالیت در این رشته حداقل به مدرک کارشناسی مهندسی صنایع نیاز دارید. البته کسب مدارک مختلفی مانند مهندسی ساخت، مهندسی عمومی یا مهندسی ماشین‌آلات نیز می‌تواند بر اشتغال شما تاثیرگذار باشد.

بازار کار مهندسی صنایع در کانادا

به‌طور کلی شما برای اشتغال در رشته مهندسی صنایع در کانادا نیازی به کسب مجوز مهندسی حرفه‌ای (PE) ندارید. اما اگر قصد همکاری با شرکت‌های دولتی این کشور را داشته باشید، بهتر است که برای کسب این مجوز اقدام کنید. شما می‌توانید بعد از اتمام تحصیلات خود، در این آزمون شرکت کرده و به عنوان مهندس تحت تعلیم یا کارورز مهندسی شروع به کار کنید.


شرایط اصلی برای کسب مجوز مهندسی حرفه‌ای عبارتند از:
• داشتن مدرک کارشناسی
• داشتن سابقه کاری در حوزه‌های مرتبط با رشته تحصیلی
• کسب نمره قابل قبول در آزمون PE
• کسب نمره قابل قبول در آزمون اصول مهندسی

شرایط اصلی برای کسب مجوز مهندسی صنایع

ورود به بازار کار و وظایف شغلی مهندسان صنایع

برای ورود به بازار کار مهندسی صنایع در کانادا شما باید فعالیت خود را زیر نظر مهندس‌ها و متخصصان باتجربه شروع کنید. حتی ممکن است برای شروع فعالیت در شرکت‌های بزرگ نیاز داشته باشید که در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و دوره‌های مشخصی را بگذرانید. پس از کسب تجربه و دانش لازم، مهندس صنایع می‌تواند با آزادی عمل بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد و روی پروژه‌های بزرگ‌تری کار کند.

ورود به بازار کار و وظایف شغلی مهندسان صنایع

با گذر زمان و افزایش تجربه، مهندسان صنایع می‌توانند به یکی از متخصصان فنی شرکت خود تبدیل شوند و سرپرستی گروهی از تکنسین‌ها را نیز برعهده بگیرند. معمولا اکثر افراد تحصیل‌کرده در رشته مهندسی صنایع در کانادا به پست‌های مدیریتی می‌رسند. چرا که بخش بزرگی از دانش این رشته با رشته‌های مدیریتی هم‌پوشانی دارد و این مهندسان توانایی و دانش لازم برای مدیریت یک شرکت بزرگ را در اختیار دارند.
مهم‌ترین وظایف یک مهندس صنایع عبارتند از:

 

• توسعه دادن سیستم‌ها و ایجاد روندهایی یکپارچه و منعطف برای بخش ساخت و تولید
• تحقیق و بررسی بر روی ماشین‌آلات پیشرفته و انتخاب دستگاه‌هایی که بهترین عملکرد را دارند
• کنترل منابع انسانی و تعیین مهارت‌های مورد نیاز برای جذب نیروی کار جدید
• انجام تحقیق و ارائه برنامه‌های دقیق برای افزایش ایمنی و بهداشت محل کار و به حداقل رساندن خطرات موجود
• تحلیل و برآورد هزینه‌های شرکت و برنامه‌ریزی برای طراحی تاسیسات
• ارائه یک برنامه دقیق برای استفاده بهینه از منابع مالی و انسانی شرکت

بهترین فرصت‌های شغلی رشته مهندسی صنایع

مهندسان صنایع وظایف گسترده‌ای دارند و با توجه به نیاز شرکت مربوطه ممکن است وارد بخش اداری یا بخش‌های عملیاتی شوند. به‌عنوان مثال، یک مهندس صنایع می‌تواند به بررسی بخش‌های مختلف یک کارخانه بپردازد و به‌طور مستقیم عملکرد کارکنان را زیر نظر بگیرد. همچنین می‌تواند در دفتر کار خود بنشیند و به تحلیل داده‌ها و طراحی برنامه‌هایی برای بهینه‌سازی فعالیت‌های مختلف شرکت مشغول شود. فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی برای رشته مهندسی صنایع در کانادا وجود دارد و بسیاری از ادارات و شرکت‌های به یک مهندس صنایع ماهر نیاز دارند.


بهترین فرصت‌های شغلی برای یک مهندس صنایع عبارتند از:
• صنایع مربوط به هوافضا
• کارخانه‌های تولید ماشین‌آلات صنعتی
• مدیریت شرکت‌های حمل‌ونقل
• مدیریت انواع رستوران‌ها و فست‌فودها
• کارخانه‌های خودروسازی بزرگ
• تمامی ادارات و سازمان‌های دولتی
• شرکت‌های معماری و مهندسی

بهترین فرصت‌های شغلی رشته مهندسی صنایع

حقوق رشته مهندسی صنایع در کشور کانادا چقدر است؟

رشته مهندسی صنایع در کانادا از جمله رشته‌هایی به شمار می‌رود که درآمد نسبتا خوبی دارد، اما در فهرست پردرآمدترین مشاغل این کشور قرار ندارد. حقوق مهندسان صنایع در این کشور به‌طور متوسط بین 50000 تا 87000 دلار است. مهندسانی که سابقه کاری آن‌ها کمتر از 5 سال باشد، معمولا حقوق کمتری دریافت می‌کنند. در نقطه مقابل، افرادی که سابقه کاری آن‌ها از 10 سال بیشتر باشد، حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. جالب است بدانید که درآمد پست‌های ارشد مدیریتی در این رشته می‌تواند از 100000 دلار هم بیشتر شود.

چه مهارت‌هایی بر سطح درآمد مهندسی صنایع اثر می‌گذارند؟

مهندسان صنایع می‌توانند با یادگیری برخی از مهارت‌های ساده، میزان درآمد خود از فعالیت در این رشته را به‌طور قابل توجهی افزایش دهند. به‌عنوان مثال، تسلط بر نرم‌افزار اتوکد و نرم‌افزارهای آفیس مایکروسافت می‌تواند در مجموع حقوق شما را تا 9% افزایش دهد. اگر با نحوه عملکرد سیستم‌ عامل‌ها و مهندسی فرایند‌های کم سود هم آشنا باشید، این مقدار به بیش از 28% خواهد رسید.

دریافت اقامت از طریق رشته مهندسی صنایع

اگر قصد تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا را داشته باشید، می‌توانید تا زمان فارغ‌التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین می‌توانید پس از پایان دوره تحصیل با دریافت مجوز PGWP در کانادا شروع به کار کنید و با گذشت 3 تا 5 سال برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

دریافت اقامت از طریق رشته مهندسی صنایع

اگر شما از طریق سیستم اکسپرس انتری و برای کار به کشور کانادا مهاجرت کاری کرده باشید، می‌توانید از روز اول اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. همچنین با گذشت 5 سال از اقامت خود می‌توانید با شرکت در آزمون‌های مربوطه برای کسب شهروندی و پاسپورت کانادا اقدام کنید.

مهاجرت کاری مهندسان صنایع به کانادا با خدمات مجموعه کاربین

مهندسی صنایع یکی از رشته‌های پرکاربرد علوم مهندسی است که شباهت زیادی به رشته‌های مدیریتی دارد. همین شباهت باعث شده است که بسیاری از مهندسان صنایع بتوانند به پست‌های مدیریتی برسند و از حقوق و مزایای مناسب این موقعیت شغلی بهره‌مند شوند. چشم‌انداز مهندسی صنایع در کانادا بسیار روشن است و امروزه به دلیل بازنشسته‌شدن بسیاری از نیروهای کار فعال در مهندسی صنایع، این رشته در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار گرفته است.


موسسه کاریابی کاربین، یکی از معتبرترین موسسات کاریابی بین‌المللی است که زیر نظر مستقیم وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی فعالیت می‌کند. این موسسه با انجام ارزیابی‌ دقیق شرایط متقاضیان، بهترین شغل ممکن را برای آنان پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در مجموعه بین‌المللی کاربین تماس بگیرید.

مهاجرت کاری مهندسان صنایع به کانادا با خدمات مجموعه کاربین

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار کانادا

سوالات متداول

یک مهندس کانادا با توجه به سابقه کاری خود به‌طور متوسط بین 50000 تا 87000 دلار درآمد دارد. البته درآمد پست‌های ارشد مدیریتی می‌تواند به بیش از 100000 دلار نیز برسد.

شهرهای تورنتو، ونکوور و کلگری بیشترین حقوق‌ها را به مهندسان صنایع پرداخت می‌کنند.

مهندس تضمین کیفیت، مهندس ایمنی، مهندس بهره‌وری و مهندس ساخت و تولید از جمله مهم‌ترین عناوین شغلی مهندسان صنایع به شمار می‌آیند.

شما می‌توانید با ارائه مدارک خود و ثبت‌نام در سامانه اکسپرس اینتری کانادا برای دریافت ویزای این کشور درخواست بدهید و در صورت تایید، به این کشور مهاجرت کاری کنید. یکی از مزایای اصلی مهاجرت کاری از طریق اکسپرس اینتری امکان کسب اقامت دائم و شهروندی کشور کانادا است.

اگر از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد بازار کار کانادا شوید، می‌توانید پس از گذشت پنج سال برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید. برای دریافت شهروندی کانادا باید در چند آزمون شرکت کنید و بتوانید نمره قبولی را کسب کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی