ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی برای شما است که بتوانید به‌واسطه حرفه خود در این کشور استخدام و ساکن شوید؛ اما باید از راه درست وارد شوید. مشاوران مجموعه کاربین می‌توانند به شما کمک کنند تا به‌سادگی این راه را طی کنید و ویزای این کشور را به دست آورید.

فرم مشاوره رایگان

دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان

آنچه خواهید خواند:

اولین کار برای این‌که بتوانید ویزای کار پرستاری در آلمان را به دست آورید این است که شرایط، ضوابط، الزامات و مدارکی را تهیه کنید و به دولت آلمان تحویل دهید تا دولت آلمان پس از بررسی و تأیید بتواند به شما اجازه اقامت دهد. بیایید با اسناد و مدارک شروع کنیم:

می‌توانید از افراد مسن در بیمارستان مراقبت کنید

مدارک موردنیاز کدام است؟

اولین مدرکی که باید به دولت آلمان تحویل دهید سندی است که نشان دهد شما در این رشته تحصیل کرده‌اید. البته فراموش نکنید که مقامات دولت نیز باید این گواهی را به رسمیت بشناسند. آن‌ها باید تأیید کنند که آنچه شما تحویل می‌دهید معادل مدرک موردنیاز این کشور است یا خیر‌. چنانچه آن‌ها گواهی شما را تأیید نکنند لازم است دوره‌ای تحت عنوان دوره سازگاری را سپری کرده یا در یک آزمون ارزیابی شرکت کنید. مسئول تأیید این گواهی استان محل کار شما خواهد بود‌.

 

گواهی زبان دومین مدرک موردنیاز شما است. باید سطوح B2 یا B1 چارچوب مشترک اروپایی را که با نام CERF شناخته می‌شود کسب کنید. در کنار آن نیز لازم است تا شرایط سلامت جسمی و روانی شما بررسی شده و تأیید شود. علاوه بر مدارک ذکر شده باید از اداره پلیس کشور خودتان هم مدرکی مبنی بر عدم سوءپیشینه دریافت کنید. درصورتی‌که ساکن خود کشور آلمان هستید داشتن گواهی رفتار Führungszeugnis نیز کفایت می‌کند.

برای پرستار شدن باید مراحل زیر را طی کنید

 اگر شما نیز به دنبال دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان هستید باید مراحل بوروکراسی را به ترتیبی که مدنظر دولت آلمان است طی کنید. برای این کار بهتر است از افرادی کمک بگیرید که به این مراحل و پیچیدگی‌های آن آشنا باشند. مشاوران و متخصصان مجموعه کاربین بهترین گزینه هستند. آن‌ها با مجوز رسمی از وزارت کار در زمینه کاریابی بین‌المللی تخصصی ویژه دارند. این مراحل به شرح زیر هستند:

دولت آلمان به دنبال پرستاران است

مدارک را برای تأیید به دست دولت برسانید

ابتدا مدارک زبان و تحصیلی خود را تکمیل کنید، سپس برای تأیید و به رسمیت شناختن باید آن‌ها را ترجمه و همراه با اصل مدرک برای دولت ارسال کنید. در این مرحله لازم است هزینه‌ای را بپردازید و منتظر باشید تا مدارک شما بررسی شود.

به دنبال کار بگردید

راه‌های مخالفی مانند سایت‌های کاریابی وجود دارند که می‌توانید اقدام کنید و در آن به دنبال شغل مربوطه بگردید. بااین‌وجود ما توصیه می‌کنیم با مؤسسات کاریابی بین‌المللی مانند کاربین مشورت کنید. این مجموعه نماینده انحصاری کمپانی‌های معروف کاریابی است و این باعث می‌شود شما جزو نامزدهای برتر هر شغل محسوب شوید. البته می‌توانید با ویزای توریستی به آلمان بروید و همان جا به دنبال شغل بگردید؛ اما فراموش نکنید این روش ریسک‌های خاص خود را دارد.

وقت ویزا است

اکنون که شغل موردنظر خود را پیدا کرده‌ و با کارفرما به توافق رسیده‌اید وقت آن است که برای ویزای کار پرستاری در آلمان اقدام کنید. برای این کار باید فرم مربوطه را تکمیل کرده، همراه با مدارک و نامه کارفرما آن‌ها را ارسال کنید.

در بیمارستان‌ها می‌توانید مشغول به کار شوید

کجا به دنبال کار باشید؟

قبل از این‌که به این مطلب بپردازیم دقت کنید که اصلی‌ترین ویژگی شما که باعث استخدامتان می‌شود محل کار نیست. تحصیلات، تجربه، مهارت و فرصت شغلی راهگشای شما خواهد بود. بااین‌وجود باید بدانید که از یک پرستار در کدام مکان‌ها به‌عنوان همکار استقبال می‌شود؟

بیمارستان‌ها / کلینیک‌ها

این دو محل اولین گزینه‌ای است که باید برای یافتن فرصت‌های شغلی به آن سر بزنید. همیشه می‌توانید در یک بیمارستان یک جای خالی برای خود پیدا کنید. فرصت‌هایی مانند خدمات به سالمندان یا گردشگران برای شما به‌سادگی در دسترس شما خواهد بود. با کار در این مکان‌ها هم از امکانات مدرن بهره می‌برید و هم در محلی کار می‌کنید که زیرساخت‌های خوبی دارد. در این بیمارستان‌ها از کارکنان به‌خوبی حمایت می‌شود و همیشه ساعات کار منظمی دارید.

خانه‌های سالمندان

حدود یک و نیم‌میلیون آلمانی بالا نود سال و چندین میلیون آلمانی ۶۰ تا ۹۰ساله چشم‌به‌راه شما هستند. البته این تعداد نیز در حال افزایش است. هم این امکان برای شما مهیا است که در خانه سالمندان کار کنید و هم این گزینه وجود دارد که از یک سالمند در خانه خود پرستاری کنید. انتخاب با شما است.

می‌توانید دستیار پزشکان متخصص شوید

مراقبت از افراد معلول

برخی مکان‌ها در آلمان وجود دارد که معادل بهزیستی در ایران هستند. در این مکان‌ها از افراد معلولی مراقبت می‌شود که از عهده امور روزمره خود برنمی‌آیند. مانند مراقبت از سالمندان، برخی خانواده‌ها به دنبال افرادی هستند که در خانه از فرزند معلول آن‌ها مراقبت کند.

پزشکان خصوصی و متخصص

بسیاری از مطب‌هایی که پزشکان متخصص و فوق متخصص در آن کار می‌کنند نیازمند پرستاری هستند که برخی وظایف را انجام دهد یا به بیماران کمک کند. این گزینه نیز جزو موارد جالب برای دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان مورد توجه است.

خدمات اجتماعی سرپایی

بسیاری از شرکت‌های خصوصی برای دادن خدمات به آلمانی‌ها پرستارانی را استخدام می‌کنند و از آن‌ها برای کمک به مشتریان در خانه استفاده می‌کنند. شرایط کار شما در این موارد به مشتری شما بستگی دارد. حقوق و مزایا نیز بسته به شرکتی است که با آن همکاری می‌کنید.

مراکز توان‌بخشی

بسیاری از افراد که دچار آسیب‌های جدی شده‌اند پس از مدتی نیاز به فعالیت‌های توان‌بخشی دارند. در این موارد لازم است تا حتماً از خدمات توان‌بخشی کمک بگیرند. در این موارد پرستاران اولین گزینه استخدام هستند. می‌توانید روی این نمونه نیز حساب باز کنید.

پرستاران دستمزد بالایی می‌گیرند

پرستاران در آلمان چقدر حقوق می‌گیرند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده پرستاران مبلغی در حدود ۲۹۰۰ یورو درآمد دارند. در واقع دامنه حقوق آن‌ها بین ۱۴۰۰ یورو تا ۴۶۰۰ یورو تخمین زده می‌شود. این مبلغ می‌تواند بین ۱۸۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو نیز متغیر باشد. البته باید بدانید عوامل متعددی بر روی میزان دستمزد شما تأثیر می‌گذارد. مهم‌ترین این موارد، محل کار شما است. تجربه‌ای که شما در این حرفه دارید نیز بی‌تأثیر نیست. به وظایف و مسئولیت‌هایتان هم نگاهی بیندازید. این مورد هم می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد.

مزایای استخدام به‌عنوان یک پرستار چیست؟

همیشه آلمان جزو اولین گزینه‌ها، به‌عنوان کشوری، برای مهاجرت علی‌الخصوص برای ایرانیان بوده است. این امر به‌واسطه شرایط کاری و زندگی است که اتباع غیر آلمانی در این کشور از آن بهره‌مند هستند. بااین‌وجود که شما به‌اندازه یک تبعه آلمانی از مزایا برخوردار نیستید؛ اما این دلیل نمی‌شود که فکر کنید جای مناسبی برای مهاجران نیست. آنچه در ادامه می‌خوانید بخشی از مزایایی است که با دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان به دست می‌آورید.

می‌توانید از سالمندان پرستاری کنید

مرخصی زایمان خواهید داشت

یکی از مزایای کار در آلمان برخورداری از مرخصی زایمان تا سه ماه به‌ازای هر فرزند است. در این مدت می‌توانید کار پاره‌وقت داشته باشید؛ زیرا همیشه جا برای یک پرستار خالی است. می‌توانید پس از این‌که دوران مرخصی شما به پایان رسید دوباره به‌اندازه قبل به ساعات کاری خود اضافه کنید.

حقوق بالای آلمانی‌ها

یکی از مزایای دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان این است که پرستاران در این کشور از حقوق بالا برخوردار هستند. دستمزد یک پرستار مبلغی حدود ۳۵۰۰۰ یورو در سال بوده و همین آلمان را مقصد اصلی شاغلین این حرفه کرده است.

مزایای استخدام به‌عنوان یک پرستار در آلمان

شغل و تأمین اجتماعی

در کشور آلمان پرستاران ارزش زیادی دارند و حقوق بسیاری برای آنان درنظر گرفته شده است؛ به همین دلیل پرستاران جزو افرادی هستند که امنیت شغلی دارند. علاوه بر این موارد گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که امنیت شغلی شما را تأمین می‌کند. بیمه بیکاری، مراقبت بهداشتی و بیمه بازنشستگی از جمله این موارد هستند. باید بدانید که پرداخت این موارد بر عهده کارفرمای شما است.

نرخ اشتغال بالا

آلمان را می‌توان جزو اقتصادهای قوی جهان دانست که برای همه، همیشه فرصت شغلی دارد. این ویژگی در زمینه پرستاران بیش از گذشته نمود پیدا کرده است. به دلیل کمبود پرستار و بالارفتن سن جمعیت دولت آلمان به دنبال پرستاران است تا بتواند این نقص را جبران کند.

مزایای شغلی زیادی برای پرستاران وجود دارد
کلام پایانی

اگر شما پرستار هستید و تصور می‌کنید با اقامت در کشوری دیگر می‌توانید شرایط بهتری را برای زندگی خود مهیا کنید، اشتباه نکرده‌اید. آلمان یکی از کشورهایی است که با آغوش باز پذیرای این مشاغل است و دلیل آن بالارفتن سن نیمرخ جمعیتی این کشور است. برای استخدام و دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان ما به شما توصیه می‌کنیم با مشاوران مجموعه کاربین مشورت کنید (02128111107) .کاریابی بین المللی کاربین هم‌زمان هم دارای مجوز از وزارت کار است و هم با کمپانی‌های معتبر همکاری می‎‌کند و در دریافت ویزای کار آلمان شما را همراهی میکند.

مقاله ی پیشنهادی : 

استخدام پرستار در آلمان

سوالات متداول

مرخصی زایمان خواهید داشت
حقوق بالای آلمانی‌ها
شغل و تأمین اجتماعی
نرخ اشتغال بالا

مبلغی حدود ۳۵۰۰۰ یورو در سال

مراقبت از افراد معلول
پزشکان خصوصی و متخصص
خدمات اجتماعی سرپایی
مراکز توان‌بخشی

بیمارستان‌ها / کلینیک‌ها

خانه‌های سالمندان

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی