راه اندازی مغازه در کانادا

راه اندازی مغازه در کانادا

پیشرفت‌های کانادا در زمینه تجارت و مشاغل حوزه فروش، آن را به مقصدی مناسب برای راه‌اندازی کسب‌وکار در خارج از کشور تبدیل کرده است. دولت کانادا نیز همواره با ارائه ویزاهای متنوع کاری و برخی تسهیلات، شرایط مناسبی را برای مهاجرت کاری این افراد فراهم می‌کند. راه اندازی مغازه در کانادا علاوه‌بر ایجاد یک فرصت شغلی مناسب و دستیابی به درآمدی مستمر، فرصتی عالی برای مهاجرت کاری و اخذ اقامت این کشور به‌شمار می‌رود. در این مطلب از موسسه بین المللی کاربین به شرایط تاسیس مغازه در کانادا می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

راه اندازی مغازه در کانادا؛ فرصتی برای اخذ اقامت و رفاه مالی در این کشور

آنچه خواهید خواند:

چرا راه اندازی مغازه در کانادا گزینه‌ای مناسب است؟

علاقه‌مندان به مهاجرت کاری به کانادا برای اخذ ویزای این کشور و کار در کانادا از روش‌های متنوعی استفاده می‌کنند. هزینه بالای زندگی در کانادا نیازمند یک منبع درآمد کافی و مستمر است. تامین هزینه‌های زندگی، وجود فرصت‌های عالی جذب سرمایه، دسترسی به کمک‌های دولتی و اعتبارات مالیاتی، ساعات کاری منعطف و … از جمله دلایل راه اندازی مغازه در کانادا برای ایرانیان در این کشور است.

تاسیس مغازه در کانادا؛ فرصتی برای اخذ اقامت کاری این کشور پیشرفته

در میان روش‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل در کانادا، راه‌اندازی مغازه هزینه کم‌تری دارد. ایجاد این کسب‌وکار در کانادا، امکان اخذ ویزا برای فرد، همسر و فرزندان تا سن 22 سال را فراهم می‌کند. متقاضیان ایرانی پیش از راه اندازی مغازه در کانادا باید از شرایط، هزینه‌ها، مراحل و مجوزهای این کار شناخت کاملی به دست بیاورند. شما می‌توانید برای بررسی کامل جوانب تاسیس کسب‌وکار خود در کانادا از کارشناسان مجموعه بین المللی کاربین کمک بگیرید.

مهاجرت کاری-تجاری به کانادا از طریق Express Entry

روند مهاجرت کاری به کانادا از طریق Express Entryشرایط مناسبی را برای متقاضیان بالاتر از 35 سال که قصد تاسیس مغازه در کانادا را دارند به وجود آورده است. این برنامه برای جذب مدیران ارشد، صاحبان مشاغل و کارآفرینان طراحی شده است و افراد می‌توانند با اعطای 200 امتیاز CRS به کانادا ورود کنند. شرایط اخذ صلاحیت تحت این برنامه عبارت‌اند از:

• تاسیس یا خرید یک مغازه در کانادا: با استفاده از چهار روش راه‌اندازی کسب‌‌وکار از ابتدا، خرید یک کسب‌و‌کار موجود، خرید سهام در یک تجارت عملیاتی و خرید حق امتیاز
• درخواست برای مجوز کار: شامل مجوزهای کار مبتنی بر LMIA، از جمله Owner-Operator، انتقال درون شرکتی (ICT)، سرمایه‌گذاران تحت قراردادهای تجارت آزاد و مجوزهای کار برای کارآفرینان و نامزدهای خوداشتغال (C11)
• راه‌اندازی مغازه شخصی در کانادا: برای این امر پیش از اخذ اقامت، کسب‌وکار باید فعال باشد
• اقدام برای اخذ اقامت کانادا: برخورداری از معیارهای حداقل نمره CLB 7 برای مهارت‌های زبانی، حداقل تحصیلات دبیرستانی، عدم سوء سابقه و عدم وجود مشکل پزشکی

مهاجرت کاری-تجاری به کانادا از طریق Express Entry

شرایط تاسیس یک مغازه شخصی در کانادا

برای راه اندازی مغازه در کانادا باید شرایط مختلفی را مد نظر قرار داد. قوانین تاسیس کسب‌وکار شخصی در استان‌های مختلف این کشور با یکدیگر تفاوت دارند؛ اما بااین‌حال آگاهی از شرایط عمومی آن، به درک بهتر این موضوع کمک می‌کند. در ادامه به مهم‌ترین شرایطی می‌پردازیم که برای تاسیس یک مغازه شخصی در کانادا لازم هستند.

میزان سرمایه؛ مهم‌ترین فاکتور برای تاسیس مغازه

اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل برای اخذ ویزا و اقامت دائم کشور کانادا، داشتن حداقل سرمایه برای راه‌اندازی کسب‌وکار مورد نظر است. میزان سرمایه لازم برای تاسیس یک مغازه، متناسب با نوع فعالیت متغیر بوده و به‌طور معمول برای راه اندازی مغازه در کانادا حداقل به 50 هزار دلار سرمایه نیاز است.


برخی از مهم‌ترین پارامترهای موثر در تعیین سرمایه تاسیس مغازه در کانادا عبارت‌اند از:
• ابزار و وسایل لازم
• هزینه ثبت کسب‌وکار و مجوز
• تامین فضای کار
• هزینه‌های بازاریابی
• هزینه راه‌اندازی وب سایت
• صورت‌حساب قبوض اینترنت و تلفن
• دستمزد و حقوق و بیمه
• هزینه‌های مسافرت
• مالیات

مدارک مورد نیاز برای تاسیس مغازه در کانادا متناسب با نوع کسب‌وکار

متقاضیان ایرانی برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود در کانادا، از روش‌های مختلفی کمک می‌گیرند. آگاهی از تفاوت میان این نوع کسب‌کارها به شناخت مدارک لازم برای راه اندازی مغازه در کانادا کمک می‌کند. انواع روش‌های تاسیس کسب‌وکارهای شخصی در کانادا عبارت‌اند از:

 

• مالکیت انحصاری (Sole proprietorship): زمانی که شما مالک مغازه هستید
• مالکیت شراکتی (Partnership): زمانی که برای تاسیس مغازه چندین نفر مشارکت دارند و مسئولیت‌های میان آن‌ها تقسیم می‌شوند
• تاسیس شرکت (Corporation): نهادی کاملا مجزا از سهامداران که به‌عنوان یک شخص حقیقی با پرداخت مالیات و انعقاد قراردادهای جداگانه، حساب‌های خود را نیز دارد

مدارک مورد نیاز برای تاسیس مغازه در کانادا متناسب با نوع کسب‌وکار

متناسب با هر یک از این نوع کسب‌وکارها به مدارکی نیاز داریم که عبارت‌اند از:
• شماره‌های مالیاتی (صاحبان انحصاری، مشارکت، شرکت‌ها)
• اسناد ثبت نام (شرکت‌ها)
• قرارداد مشارکت (مشارکت)
• توافق سهامداران به اتفاق آرا (شرکت‌ها)

آگاهی از قوانین مغازه‌داری در کشور کانادا

برای راه اندازی مغازه در کانادا در ابتدا باید مجوزهایی در سطوح مختلف فدرال، استانی و شهری داشته باشید. مقررات گوناگونی متناسب با انواع کسب‌وکارها وجود دارند که علاقه‌مندان به تاسیس مغازه شخصی خود در کانادا، باید از این قوانین آگاهی داشته باشند و آن‌ها را رعایت کنند.


برخی از مهم‌ترین قوانین مغازه‌داری در کانادا متناسب با انواع مشاغل عبارت‌اند از:
• برچسب‌گذاری بر روی محصولات مصرفی غیر غذایی
• ایمنی مواد غذایی و برچسب زدن
• تمکین از آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA)
• برچسب زدن به منسوجات
• آشنایی با قوانین و محدودیت‌های پلاستیک یکبار مصرف
• برچسب‌گذاری و بسته‌بندی محصولات مصرفی غیر خوراکی
• ایمنی محصولات مصرف‌کننده

مراحل راه اندازی مغازه در کانادا

برای تاسیس مغازه شخصی در کانادا، متقاضیان باید با مراحل آن آشنا باشند. مهم‌ترین قدم برای شروع فعالیت، ارزیابی بازار کار و خدمتی است که ارائه می‌شود. در ادامه به مهم‌ترین مراحلی اشاره می‌کنیم که انجام آن‌ها موفقیت متقاضیان در ایجاد کسب‌وکارشان را تضمین می‌کند.

مراحل راه اندازی مغازه در کانادا

برنامه‌ریزی مناسب؛ اصلی مهم و غیر قابل چشم‌پوشی

اولین قدم برای شروع هر کاری برنامه‌ریزی و سنجیدن تمام جوانب آن است. در این مرحله باید با ارائه یک ایده تجاری مناسب، مهارت‌های خود را بررسی و بر اساس توانایی‌های موجود، ساختار کسب‌وکار هدف را تعیین کرد. تحقیق درباره بازار هدف نیز اطلاعات مفیدی درباره چگونگی شروع فرایند بیزینس متقاضیان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

برای تاسیس مغازه شخصی در کانادا، مهاجران باید با مراحل آن آشنا باشند.

پس از شناخت کامل از شرایط ایجاد کسب‌وکار، برای راه اندازی مغازه در کانادا به نگارش یک طرح تجاری نیاز دارید. این کار تمام موارد لازم در مورد فعالیت، محصولات، نیازهای مشتریان، بازار کار، میزان عرضه و تقاضا و … را مشخص می‌کند. در نهایت نیز با انتخاب یک نام تجاری مناسب بر اساس نوع بازار و ملاحظات قانونی، فرایند برنامه‌ریزی برای تاسیس مغازه در کانادا به اتمام می‌رسد.

ثبت کسب‌وکار برای دریافت شماره حساب مالیاتی

متقاضیان برای ثبت کسب‌وکار خود باید در ابتدا نوع مالکیت تجاری خود را مشخص کنند. انتخاب یکی از سه نوع روش ایجاد مغازه شخصی، در انتخاب خط مشی فعالیت و تعیین مالیات تاثیرگذار است. دریافت مجوزهای ضروری گام بعدی برای راه اندازی مغازه در کانادا به‌شمار می‌رود. بر اساس نوع کسب‌وکار، مجوزها نیز با یکدیگر تفاوت دارند که برای اطلاع از مجوزهای مورد نیاز می‌توان از منابع سایت BizPaL کمک گرفت که فهرستی از تمام اسناد لازم را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

 

برای ثبت کسب‌وکار در برخی مواقع ثبت نام در دو بخش نیز ضروری است که این دو بخش عبارت‌اند از:
• ثبت نام برای GST/HST: در صورت بیشتر بودن میزان درآمد ناخالص از 30 هزار دلار، باید برای مالیات کالا و خدمات GTS و مالیات فروش هماهنگ HST ثبت نام کرد
• ثبت نام برای مالیات بر فروش استانی: قانون برخی استان‌ها برای جمع‌آوری و پرداخت مالیات استانی که برای راه‌اندازی مغازه در این استان‌ها ضروری است

پس از اقدامات اصلی برای راه اندازی مغازه در کانادا باید متناسب با نوع کسب‌وکارتان، از افراد مجرب و متخصص استفاده کنید.

تکمیل پرسنل و اقدامات لازم برای استخدام و رفاه کارگران

پس از اقدامات اصلی برای راه اندازی مغازه در کانادا باید متناسب با نوع کسب‌وکارتان، از افراد مجرب و متخصص استفاده کنید. استخدام هر فرد در فعالیت تجاری شما نیازمند تعهد کاملتان به پرداخت حقوق، بیمه و مالیات برای او است. در برخی کسب‌وکارها نیز بر اساس سیاست‌های مختلف، برخی بیمه‌های تجاری وجود دارند که باید با کمک وکلا و مشاورهای متخصص نسبت به فعال کردن آن‌ها اقدام کنید.

بازاریابی؛ فاکتوری مهم برای افزایش فروش

بازاریابی و تبلیغ مغازه، مهم‌ترین قدم برای افزایش سود پس از راه اندازی مغازه در کانادا است. وجود بازار رقابتی موجود میان کسب‌وکارهای کانادا و تنوع بالای این بازارها، لزوم تنظیم پلنی مناسب و دقیق برای افزایش سرمایه‌ و فروش بیشتر را بیش از پیش ضروری می‌کند.

بازاریابی و تبلیغ مغازه، مهم‌ترین قدم برای افزایش سود پس از راه اندازی مغازه در کانادا است.

بررسی شرایط راه اندازی مغازه در کانادا با کمک موسسه بین المللی کاربین

مشورت برای اخذ ویزای کاری و شناخت بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری و تاسیس مغازه در کانادا، امنیت این روش مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد. کارشناسان موسسه بین المللی کاربین با شناخت بسترهای امن، بهترین راهکارها و مهم‌ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای بهره‌مندی از این خدمات می‌‌توانید همین الان با کارشناسان ما در مجموعه کاربین تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار کانادا

سوالات متداول

حوزه‌های خدمات مالی، املاک و مستغلات، مراکز ورزشی، مراکز تناسب اندام، مراکز تفریحی و لباس معمولا بازار خوبی در کانادا دارند.

انتخاب بهترین استان به شرایط مهاجرتی شما بستگی دارد؛ اما ایالت آلبرتا، استان انتاریو، بریتیش کلمبیا و
مانیتوبا و ساسکاچوان گزینه‌های مناسبی به‌شمار می‌روند.

بسته به نوع کسب‌وکار شما برای تاسیس مغازه در کانادا حداقل به 50 هزار دلار نیاز دارید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی