برای رفتن به کانادا چمدانت را جمع کن!

برای رفتن به کانادا چمدانت را جمع کن!

افراد بسیار زیادی تمایل دارند که به کشور کانادا مهاجرت کاری کنند. هر کس به شیوه‌ای برای این کار اقدام می‎‌کند. اگر شما نیز جزو کسانی هستید که موفق به اخذ مجوز اقامت شده‌اید، اکنون زمان آن است که برای این سفر آماده شوید. اولین کار این است که چک‌لیستی از وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا تهیه کنید و بر اساس آن لوازم موردنیاز خود را فراهم کرده تا سفر راحتی در پیش داشته باشید.


بااین‌حال اگر هنوز موفق نشده‌اید مجوزهای لازم را برای مهاجرت کاری به کانادا یا هر کشور دیگری اخذ کنید یا تمایل دارید در کشور مقصد استخدام شوید بهترین کار این است که با متخصصان این امر مشورت کنید و از راهنمایی آن‌ها در این زمینه استفاده کنید. متخصصان کاریابی کاربین از ابتدای مسیر با شما هستند و حتی به‌واسطه همکاری با کمپانی‌های بین‌المللی کاریابی می‌توانند به شما کمک کنند در هر کشوری که نیاز دارید شغل موردنظر خود را پیدا کنید. این مقاله را بخوانید و سپس با این مجموعه تماس بگیرید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

اولین کار این است که چک‌لیستی از وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا تهیه کنید

آنچه خواهید خواند:

سفر خود را آغاز کنید!

هر کس بسته به شرایط زندگی خود و دلایلی که دارد، کشوری را برای اقامت انتخاب می‌کند. در این میان کانادا یکی از کشورهایی است که ایرانیان زیادی آنجا را برای ادامه زندگی برمی‌گزینند. این کشور به دلیل اینکه از نظر استانداردهای جهانی کیفیت بالایی برای زندگی دارد، سیستم آموزش عمومی آن بسیار پیشرفته است و همه افراد از سیستم مراقبتی بالایی برخوردار هستند، رویای افراد بسیاری برای اقامت است.


البته زندگی در این کشور که رتبه دوم بهترین کشورهای جهان را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است می‌تواند نوید زندگی مرفهی را برای شما داشته باشد؛ اما شما نیز باید در هنگام سفر وسایلی را با خود ببرید که می‌تواند در طول سفر به شما کمک کند آرامش بیشتری را تجربه کنید. بیایید با هم یک شروع خوب را بررسی کنیم.

هر کس بسته به شرایط زندگی خود و دلایلی که دارد، کشوری را برای اقامت انتخاب می‌کند

فهرست خود را آماده کنید!

به همان میزان که مهاجرت کاری و زندگی در یک کشور دیگر می‌تواند هیجان‌انگیز و سراسر استرس باشد، جمع‌آوری وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا نیز می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. این هیجان زمانی بیشتر خواهد شد که شما برای همیشه می‌روید و دیگر راهی برای بازگشت و برداشتن این وسایل نیست؛ پس بهتر است چک‌لیستی تهیه کنید یا با فهرست ما پیش بروید.

چمدان خود را ببندید!

اگر چمدان ندارید بهتر است ابتدا وسایل خود را تهیه کنید و متناسب با آن چمدان بخرید. البته توجه داشته باشید ابعاد چمدان را متناسب با اندازه‌هایی تهیه کنید که مجاز به حمل در قسمت بار هواپیما هستید. از نظر وزنی نیز بهتر است تلاش کنید هزینه زیادی روی دست خودتان باقی نگذارید.


مهم‌ترین بخش یک چمدان را همیشه لباس‌ها به خود اختصاص می‌دهند. اگر چند چمدان با خود به همراه می‌برید، بهتر است در یک لباس‌هایتان را بگذارید و سایر لوازم را در دیگری قرار دهید که هر زمان نیاز و دسترسی داشتید بتوانید به‌سهولت وسایل خود را پیدا کنید. بااین‌همه برداشتن لباس نیز نیازمند کمی دقت خواهد بود.


بسته به فصلی که در حال مهاجرت کاری هستید تجهیزات چمدان شما متفاوت خواهد بود. اگر در تابستان می‌روید می‌توانید به دلیل سبکی لباس‌های این فصل میزان بیشتری بردارید؛ اما در زمستان داستان کمی متفاوت است. لباس‌های این فصل سنگین است؛ ولی سخت‌تر از آن، سرمای کانادا است؛ پس به‌اندازه کافی لباس گرم بردارید. فراموش نکنید که لباس‌های زمستانی خود را متناسب با سرمای استخوان‌سوز کانادا بردارید و در حین سفر نیز به‌اندازه کافی لباس بپوشید. با این کار در فضای خود نیز مدیریت کرده‌اید.

اگر چمدان ندارید بهتر است ابتدا وسایل خود را تهیه کنید و متناسب با آن چمدان بخرید

کیف‌دستی شما چه لوازمی را در خود جای می‌دهد؟

قطعاً به‌خوبی می‌دانید که کیف‌دستی شما باید جای‌دهنده به مهم‌ترین وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا باشد. در واقع باید مواردی را با خود حمل کنید که در طول سفر ممکن است به آن‌ها نیاز پیدا کنید. مدارک شما مهم‌ترین بخش این قسمت هستند. پاسپورت، بلیت، عکس در قطع و اندازه‌ای که در پاسپورت الصاق شده است، سندی مبنی بر اینکه موجودی بانکی شما کافی است، پیش‌نویس چک‌های مسافرتی، فتوکپی از همه اسنادی که با خود دارید و رسید ارزی که تبدیل کرده‌اید از مهم‌ترین لوازم شما هستند.

 

البته بخش مالی این موارد بیشتر برای این است که در مسیر مشکلی برای شما به وجود نیاید یا اگر دچار مشکل شدید بتوانید آن را به‌سرعت برطرف کنید. در ضمن اگر قرار است لوازم ارزشمندی را با خود حمل کنید، اصلاً در قسمت بار قرار ندهید و آن را با خود به داخل هواپیما ببرید.

جواهرات را با خود به داخل هواپیما ببرید!

به ادامه وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا می‌پردازیم. درصورتی‌که جواهراتی را با خود حمل می‌کنید فراموش نکنید که حتماً گواهی ارزیابی و عکس از آن‌ها تهیه کنید تا در آینده مشکلی برای شما به وجود نیاید. گواهی ارزیابی را تمامی دولت‌ها ارائه می‌دهند. جواهرسازی که از آن زیورآلات خود را خریداری کرده‌اید تمام اطلاعات شامل وزن و هزینه موردنظر را بر روی سربرگی قانونی به شما ارائه می‌دهد.


بااین‌حال که در اغلب موارد حمل بدون این برگه برای شما هیچ دردسری ندارد؛ اما بهتر است تا این مجوز را دریافت کنید. برخی افراد تنها به عکس‌برداری از جواهرات خود بسنده می‌کنند تا در جریان گمرک با مشکلی مواجه نشوند. چاپ فیزیکی عکس گزینه بسیار بهتری است. علاوه بر این مورد بهتر است تا پول نقد را همراه با رسید صرافی در اختیار داشته باشید.


علاوه بر این مدارک فراموش نکنید که داشتن لوازم جانبی تلفن همراه نیز یکی از موارد مهم است. در کنار این تجهیزات، بسته به اینکه چه افرادی با شما همراه هستند و هرکدام چه لوازم ضروری را در طی روز نیاز دارند باید آن‌ها را نیز همراه خود ببرید. این لوازم شامل دارو، نیازهای یک نوزاد یا خوراکی‌ و اسباب‌بازی قابل‌حمل برای فرزند کوچک شما نیز می‌توانند باشد. لوازم شخصی مانند مسواک و شانه، دستمال مرطوب و مواردی ازاین‌قبیل برای پروازهای طولانی نیز ضروری هستند. در ادامه به دیگر وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا می‌پردازیم.

درصورتی‌که جواهراتی را با خود حمل می‌کنید فراموش نکنید که حتماً گواهی ارزیابی و عکس از آن‌ها تهیه کنید

بدون مدارک هرگز سفر خود را آغاز نکنید!

یکی از اصلی‌ترین وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا مدارک شخصی و اسناد شما است؛ اما چه مدارکی را باید با خود حمل کنید؟ بهترین کار این است که اسناد و مدارک خود را دسته‌بندی کنید و بر روی هر فایل یا پوشه برچسبی بزنید تا بتوانید در صورت لزوم به‌سادگی آن را پیدا کنید. سپس آن‌ها را در یک چمدان قرار دهید. پوشه‌های شما می‌توانند شامل موارد زیر باشند:


• مدارک تحصیلی
• مدارک اشتغال
• اسنادی که ترجمه شده و برای مهاجرت کاری به آن‌ها نیاز داشته‌اید.
• درصورتی‌که در کلاس‌ها و امتحانات زبان مانند آیلتس یا تافل شرکت کرده‌اید مدارک مربوط به آن
• هر گواهی و مدرکی که در کشور خود دریافت کرده‌اید همراه با ترجمه آن‌ها
• پرونده واکسیناسیون خود و اعضای خانواده
• درصورتی‌که خود یا اعضای خانواده پرونده پزشکی خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید مدارک آن را نیاز دارید.
• گواهینامه رانندگی شما از لحظه ورود به کانادا تا ۳ ماه اعتبار دارد. پس آن را نیز همراه داشته باشید.


دقت کنید بهتر است از همه اسنادی که با خود حمل می‌کنید یک یا چند کپی تهیه کنید. در کانادا مانند ایران در هرکجا دسترسی به این دستگاه ساده و میسر نیست و تنها در برخی از کتابخانه‌ها می‌توانید از این خدمات برخوردار شوید؛ پس برای احتیاط بهتر است این موارد را نیز همراه داشته باشید.

یکی از اصلی‌ترین وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا مدارک شخصی و اسناد شما است

ممنوعه‌ها کدام هستند؟

در وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا یک لیست ممنوعه وجود دارد که باید به آن توجه کنید. برخی موارد هستند که نباید آن‌ها را در چمدان خود قرار دهید. دلیل این امر نیز آن است که ولتاژ کشور کانادا با کشور شما یکسان نیست و این موارد در کانادا اصلاً قابل‌استفاده نیستند. فضای موجود را مدیریت کنید و موارد و اقلام الکترونیکی را با خود حمل نکنید. این موارد شامل اتوی لباس، سشوار و اتوی مو و مواردی مانند مشعل برقی و سایر لوازم الکترونیکی می‌شود.

در وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا یک لیست ممنوعه وجود دارد
سخن پایانی

مسافرت‌کردن به شهری دیگر نیازمند این است که چمدان خود را بادقت ببندید. این امر زمانی بیش از همیشه لازم، ضروری و چالش‌برانگیز می‌شود که شما برای همیشه از کشور خود مهاجرت کاری می‌کنید و لازم است هرآنچه نیاز دارید را با خود بردارید؛ زیرا در اغلب موارد دیگر هیچ راه برگشتی برای برداشتن لوازم جامانده وجود ندارد.


اگر شما اکنون به دنبال لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا هستید، یعنی مهاجرت کاری شما حتمی شده است و توانسته‌اید اقامت خود را دریافت کنید؛ اما اگر هنوز نتوانسته‌اید مهاجرت کاری خود را قطعی کنید بهتر است با مشاوران و متخصصان کاریابی کاربین تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

مقاله پیشنهادی:

جاب آفر کانادا

سوالات متداول

مدارک شخصی شما شامل مدارک تحصیلی، مدارک پزشکی و هر مدرک دیگری که در کشور خود به دست آورده‌اید همراه با ترجمه و کپی آن موردنیاز است.

هر وسیله‌ الکترونیکی که دارید ممکن است به دلیل تغییر ولتاژ نتوانید در کانادا استفاده کنید. اتوی مو و لباس و سشوار ازاین‌دست موارد هستند.

می‌توانید جواهرات خود را همراه با برگه ارزیابی و عکس از همه زوایا با خود داشته باشید تا در گمرک با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی