مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا

مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا این روزها متقاضیان زیادی دارد و این مسئله به دلیل شرایط مناسب زندگی و امکاناتی است که در اختیار رانندگان کامیون در کانادا قرار می‌گیرد. رانندگی کامیون یکی از مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا است که اگر در آن مهارت داشته باشید و واجد شرایط کلی مهاجرت کاری به کانادا باشید، فرصت خوبی برای زندگی و کسب درآمد در این کشور برای شما ایجاد می‌کند. مهاجرت کاری به کانادا در میان رانندگان پایه یک ایرانی هم متقاضیان زیادی دارد، به همین دلیل این مطلب را به بررسی شرایط این شغل در کانادا و نحوه ورود به آن اختصاص داده‌ایم.

فرم مشاوره رایگان

‌ مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا؛ شغلی با بازار کار خوب در کانادا

آنچه خواهید خواند:

نگاه کلی به رانندگی کامیون در کانادا

همه ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز ایالت‌های مختلف کانادا از طریق سایت رسمی این کشور ارائه می‌شود تا متقاضیان مهاجرت کاری بر اساس آن درخواست خود مبنی بر مهاجرت کاری به کانادا را ارائه کنند. چند سالی است که در این لیست شغل رانندگی کامیون و تریلی نیز به چشم می‌خورد. کمبود کامیون‌داران ماهر در کانادا موجب ایجاد بازار کاری مناسب برای نیروهای خارجی فعال در این شغل در کشور کانادا شده است. مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا برای فرصت‌های شغلی مختلفی در این زمینه امکان‌پذیر است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

• راننده کامیون‌های بین شهری
• راننده تریلی
• راننده ماشین‌های کشاورزی
• راننده ماشین‌های برف‌روب
• راننده پایه یک برای کمپانی‌ها
• راننده کامیون درون شهری و….

روش‌های مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا

مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا در هر کدام از زمینه‌های گفته شده با یکی از سه روش اکسپرس اینتری، جذب نیروی موقت کار و برنامه نامزدی ایالتی امکان‌پذیر است. در همه این روش‌ها تسلط به رانندگی با کامیون و داشتن گواهینامه پایه یک بین‌المللی شرط اصلی است اما هر روش شرایط اختصاصی خود را نیز دارد. در هر کدام از روش‌ها تاییدیه‌ها و مدارک به خصوصی مورد نیاز است که در ادامه با توضیح هر روش، به بررسی آن‌ها نیز می‌پردازیم.

روش‌های مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا

مهاجرت کاری از طریق اکسپرس اینتری

اولین روش مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا، استفاده از سیستم اکسپرس اینتری است. این روش سیستمی امتیاز محور است، به این معنی که متقاضیان در صورتی امکان مهاجرت کاری از این طریق را دارند که امتیاز لازم برای این روش مهاجرت کاری را کسب کنند. این روش نه فقط برای مهاجرت کاری رانندگان بلکه برای بیشتر مشاغل استفاده می‌شود و به فاکتورهایی مانند تاهل یا مجرد بودن متقاضی، سن، تحصیلات، توانمندی‌ها و… بستگی دارد.

مهاجرت کاری از طریق برنامه مهاجرت ایالتی

از دیگر روش‌های مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا می‌توان به برنامه مهاجرت ایالتی اشاره کرد. در این روش هر کدام از ایالت‌های کانادا بسته به نیاز خود قوانینی را برای جذب نیروهای کامیون‌دار مشخص می‌کنند و استخدام این نیروها را بر این اساس انجام می‌دهند. برای استفاده از این روش دو راهکار وجود دارد. راهکار اول ارتباط با اتحادیه کامیون‌داران ایالت مورد نظر و اعلام مهارت‌ها به آن‌ها است. در صورت پذیرش درخواست متقاضی و وجود فرصت شغلی، متقاضی به صورت خودکار و با امتیاز بیشتر وارد سیستم اکسپرس اینتری می‌شود. راهکار دوم مسیر عکس راهکار اول است. در حالت دوم ابتدا باید حساب اکسپرس اینتری ایجاد کنید و بعد از آن برای مهاجرت کاری از طریق برنامه‌های ایالتی اقدام کنید.

مهاجرت کاری از طریق برنامه‌ کار موقت نیروهای خارجی

آخرین روش مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا، مهاجرت کاری از طریق برنامه کار موقت است که شباهت زیادی به جاب آفری دارد. در این روش کارفرمای کانادا که نیاز به راننده کامیون دارد، درخواست خود مبنی بر نیاز به استخدام راننده را به مراکز کاریابی اعلام می‌کند تا نیروها از طریق ارسال رزومه، اخذ ویزای کار کانادا و بستن قرارداد موقت معمولا یک ساله وارد کانادا شوند.

مهاجرت کاری از طریق برنامه‌ کار موقت نیروهای خارجی

شرایط استخدام رانندگان کامیون در کشور کانادا

مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا و کار در ین فرصت شغلی شرایطی هم دارد که متقاضیان این فرصت شغلی باید از آن‌ها برخوردار باشند. این شرایط در همه روش‌های مهاجرت کاری یکسان بوده و عبارتند از:


• حداقل تحصیلات متوسطه یا داشتن مدرک دیپلم
• دریافت گواهی شرکت در دوره‌های فنی برای بعضی از فرصت‌های شغلی رانندگی پایه یک
• داشتن گواهینامه بین‌المللی کلاس 1 یا A برای وسایل نقلیه ترکیبی
• داشتن گواهینامه بین‌المللی کلاس 3 یا D برای کامیون
• داشتن گواهینامه حمل کالاهای خطرناک برای رانندگان این محصولات
ه شرکت در دوره‌های آموزش حین کار و اخذ گواهی آن‌ها
• تکمیل دوره آموزش رانندگی حرفه‌ای در کانادا به مدت سه ماه

بهترین ایالت‌های کانادا برای مهاجرت کاری رانندگان کامیون

بازار کار رانندگی کامیون و مهاجرت کاری از طریق این فرصت شغلی در سراسر کشور کانادا مناسب است. بیشتر ایالت‌ها و شهرهای این کشور متقاضی نیروهای ماهر در این زمینه با حقوق و مزایای مناسب هستند. در میان ایالت‌های مختلف که بازار کار این شغل در آن‌ها مناسب است، ایالت‌های زیر بیشترین نیاز به رانندگان کامیون با بهترین میزان دستمزد را دارند:

بهترین ایالت‌های کانادا برای مهاجرت رانندگان کامیون

• ایالت ساسکاتون با 30 درصد درآمد بیشتر نسبت به میانگین حقوق این شغل در کانادا
• کلگری با 29 درصد درآمد بیشتر
• تورنتو با 24 درصد درآمد بیشتر
• مونترال با 18 درصد درآمد بیشتر
• ونکوور با 8 درصد درصد درآمد بیشتر
• ویکتوریا با 8 درصد درآمد بیشتر

کاربین معتبرترین منبع اطلاعاتی مهاجرت راننده کامیون به کانادا

کاربین، منبع اطلاعاتی معتبر جهت مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا

مهاجرت کاری راننده کامیون به کانادا به دلیل نیاز به نیروی کار ماهر در این کشور و با توجه به روش‌های مختلف انجام این کار چندان سخت نیست. تنها کافی است واجد شرایط مهاجرت کاری باشید، امتیاز لازم را کسب کرده و روش مناسب خود را انتخاب کنید. برای کسب شرایط لازم و دریافت امتیاز بیشتر، بهتر است از راهنمایی‌های مشاورین تخصصی امور مهاجرت کاری استفاده کنید. موسسه کاربین یکی از مجموعه‌های فعال در امور کاریابی است که در این زمینه شما را یاری می‌کند. متخصصین امور کاریابی ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری و شرایط انجام آن هستند.

مقاله پیشنهادی:

جاب آفر کانادا

سوالات متداول

رانندگی کامیون یکی از مشاغل مورد نیاز در کانادا است و جذب نیروی کار خارجی ماهر در آن به راحت‌ترین شکل انجام می‌شود.

سیستم اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرتی یا نامزدی ایالت‌ها و کار موقت در کانادا از روش‌های مهاجرت رانندگان کامیون به کانادا هستند.

ساسکاتون و کلگری دو ایالت کانادا هستند که نیروهای ماهر در زمینه رانندگی کامیون و پایه یک را با بیشترین درآمد استخدام می‌کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی