مهاجرت کاری جوشکاری

مهاجرت کاری جوشکاری

امروزه تمامی کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته به نیروهای متخصص و با تجربه در صنایع مختلف نیاز دارند. همچنین کمبود مهارت در کشورهای در حال توسعه، زمینه مهاجرت کاری جوشکاری یا کارگران فنی به کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را بیش از سایر کشورها تحت تاثیر قرار داده است. صلاحیت بالای یک جوشکار در ارتباط با این زمینه کاری در صنایع مختلف، وی را قادر می‌سازد تا به عنوان کارگر مهاجر به کشورهای صنعتی مهاجرت کند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط عمومی مورد نیاز برای مهاجرت کاری جوشکاری

اگر می‌خواهید در کشورهای شنگن یا کانادا به عنوان جوشکار مشغول به کار شوید، باید دیپلم دبیرستان در این کشورها را داشته باشید و یک دوره کارآموزی سه ساله را بگذرانید. البته مدرک تکمیل شده جوشکاری یا تجربه حرفه‌ای کتبی در این زمینه نیز قابل قبول است. با آموزش و تجربه در زمینه جوشکاری، می‌توانید به سمت‌های مدیریتی مانند سرپرست، مدیر نگهداری و یا مدیر تولید برسید. هرچه تجربه کاری بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای یافتن مشاغل بهتر و با درآمد بالاتر خواهید داشت.

شرایط عمومی مورد نیاز برای مهاجرت کاری جوشکاری

مهارت‌های مورد نیاز مهاجرت کاری جوشکاری

به طور کلی، یک جوشکار باید از تکنیک های جوشکاری مانند: SMAW، GMAW، OAW، SAW، نحوه استفاده از تجهیزات حفاظت از سقوط و تکنیک‌های ایمنی برای داشتن شرایط کاری بهتر اطلاع داشته باشد. از دیگر مهارت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مهارتهای ریاضی
• توجه به جزئیات
• هماهنگی خوب دست و چشم
• قدرت بدنی و استقامت
• توانایی ادامه یادگیری چیزهای جدید
• مهارت‌های ارتباطی خوب و کار تیمی

شرایط بازار کار جوشکاری در جهان

یکی از فاکتورهایی که باید در زمان مهاجرت کاری جوشکاری مد نظر داشت، شرایط بازار کشور مقصد است. بازار کار جوشکاری در اروپا و کانادا تقریبا عالی است. این کشورها اغلب صنعتی هستند و به همین دلیل با مدارک بالا مهاجرت به این کشورها با تجربه و شرایط لازم بسیار آسان است. در کشورهای شرق آسیا شرایط استخدام نیروی فنی، خوب است اما درآمد آن در مقایسه با کشورهای پیشرفته بسیار کمتر است. به طور کلی اگر با دانش جوشکاری، می‌خواهید مهاجرت کنید بهتر است مهارت‌های زیر را داشته باشید.


• تفسیر و تشخیص فرآیند جوشکاری
• کار با برش‌های شعله نیمه اتوماتیک یا دستی
• تطبیق ابزار جوشکاری خاص با توجه به مشخصات کارخانه
• مهارت در لحیم کاری
• مانیتورینگ خط تولید برای جوشکاری اتوماتیک یا رباتیک


سطح بالای تجربه حرفه‌ای و صلاحیت فنی و حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا در صورت استخدام به عنوان جوشکار در خارج از کشور شرایط بهتری داشته باشید.

شرایط بازار کار جوشکاری در جهان

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری جوشکاری

در زیر عنوان شغلی جوشکار را در کشورهای مختلف که شرایط بهتری از نظر شرایط مهاجرت کاری جوشکاری دارند مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری جوشکاری

شرایط استخدام جوشکار در اتریش

اتریش یکی از بهترین کشورهای مهاجرتی جوشکار است. این کشور در تلاش است تا جوشکاران حرفه‌ای را با دقت و ظرافت کاری بپذیرد. باید اضافه کرد که با توجه به وضعیت اقتصادی اتریش و پیشرفت‌های فراوان در صنعت فولاد و فلز، مشاغلی مانند جوشکاری بهترین شرایط را در این کشور دارد.

 

مهاجرت به اتریش به عنوان جوشکار منجر به ایجاد شرایط شغلی در زمینه‌هایی مانند ساخت و ساز، مهندسی خودرو، کشتی سازی، تعمیر یا ساخت خطوط لوله و غیره می‌شود که با حدود 40 ساعت کار در هفته، حقوق بسیار خوبی دریافت خواهید کرد. با توجه به هزینه‌های زندگی در اتریش، جوشکار در اتریش با توجه به درآمد خود زندگی راحتی خواهد داشت. متوسط حقوق یک جوشکار در اتریش 30 دلار در ساعت است.

 

همچنین در اتریش درآمد یک جوشکار حرفه‌ای بسته به سختی کار و مهارت‌هایی مانند کار با دستگاه‌های برش نیمه اتوماتیک، شعله برش، جوش اتوماتیک، جوشکاری نیمه دستی و دستی و ایجاد فرصت‌های شغلی و درآمد بیشتر اثبات 5 سال تجربه حرفه‌ای یا مدرک لیسانس، می‌تواند شانس شغلی شما را چندین برابر افزایش دهد. اگرچه برای کار در اتریش داشتن مدرک دیپلم کافی است اما بهتر است قوانین کار در این کشور را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

شرایط استخدام جوشکار در هلند

یکی دیگر از کشورهایی که جوشکاری در آن رونق گرفته است، هلند است. اما نکته اینجاست که در هلند پس از دریافت دعوت‌نامه کاری، می‌توانید برای ویزای کار قانونی اقدام کنید. مهاجرت به هلند برای کسانی که دعوت‌نامه کاری رسمی ندارند، تا حدودی سخت است. در مقایسه با اتریش، تنوع شغل جوشکاری در هلند کمتر است، با این حال جوشکارهای آلومینیوم و فولاد، می‌توانند شرایط کاری بهتری داشته باشند یا در حرفه‌های مختلف قطعات را تعمیر کنند. سابقه کار نیز می‌تواند نکته مثبتی باشد اما اگر تجربه لازم را ندارید می‌توانید با شرکت در دوره‌های کارآموزی، کار خود را شروع کنید.


مهارت ریاضی در انجام محاسبات و اندازه گیری‌های دقیق، یکی از شرایط صلاحیت مهاجرت به هلند به عنوان جوشکار می‌باشد. مهارت‌هایی مانند تسلط بر تکنیک‌های جوشکاری مناسب برای طراحی، برش و اتصال دائمی فلزات، تسلط بر نوع صحیح عملیات حرارتی پس از جوش، توانایی جوش قوس الکتریکی و تعمیر قطعات، توانایی استفاده از گاز تنگستن، جریان MIG و TIG و سایر فن‌آوری‌های مشعل، توانایی کار در شرایط و محیط‌های مختلف، قابلیت تعمیر سازه از طریق جداسازی، تغییر شکل یا بازسازی قطعات با مشعل و دسته برش، آشنایی اولیه یا کامل با ترمز، قیچی و سایر ماشین‌های شکل دهی و… می‌تواند شرایط بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد.


در صورتی که علاقه مند به فعالیت در حوزه جوشکاری در کشور هلند هستید، ممکن است فرآیند دریافت ویزای هلند بین 2 تا 9 ماه طول بکشد. بنابراین می‌توانید بعد از 5 سال زندگی براساس شرایطی با پرداخت مالیات اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنید.

شرایط استخدام جوشکار در هلند

شرایط استخدام جوشکار در آلمان

از آنجایی که آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است، می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به عنوان جوشکار باشد. اما برای مهاجرت به عنوان جوشکار باید تجربه و مهارت کافی و مدرک تحصیلی قابل قبولی داشته باشید. اقتصاد قوی آلمان به شما کمک می‌کند تا در این کشور زندگی راحت داشته باشید. فرصتهای شغلی زیادی در رابطه با جوشکاری در آلمان وجود دارد.

 

حداقل یک سال تجربه کاری می‌تواند به شما در یافتن شغل خوب کمک کند. در این زمینه مهم است که جوشکاران با حداقل یک سال سابقه کار مرتبط، بهترین شغل را بدست آورند. همچنین تسلط بر ساخت قطعات و تجربه در این زمینه، آشنایی با تجهیزات و لوازم جوشکاری و همچنین مدرک فنی و حرفه‌ای و تسلط بر زبان آلمانی شما را در جایگاه بسیار خوبی قرار می‌دهد. از آنجایی که تعداد مهاجران در آلمان و درخواست ویزای کار در این کشور بسیار زیاد است، تسلط بر زبان آلمانی یکی از بزرگ‌ترین مزیت هایی است که به شما در استخدام کمک می‌کند.

شرایط استخدام جوشکار در آلمان

شرایط استخدام جوشکار در کانادا

جوشکاری یکی از پرسودترین مشاغل با پتانسیل شغلی بالا در کانادا است. همچنین طیف گسترده‌ای از عناوین شغلی وجود دارد که کارفرمایان از جوشکار استقبال می‌کنند. بیشتر این مشاغل مربوط به کار در کارخانه‌های هواپیماسازی، مهندسی ماشین آلات سنگین، کشتی سازی و سایر محصولات فلزی است.
برای استخدام به عنوان جوشکار در کانادا، بهتر است مهارت‌های زیر را داشته باشید:


• آشنایی با جوشکارهای دستی یا نیمه اتوماتیک، تجهیزات برش شعله دستی یا نیمه اتوماتیک و ….
• توانایی تعمیر یا بازیابی محصولات فلزی
• تسلط کافی به لحیم کاری
• تسلط به فرآیندهایی از جمله جوشکاری قوس تنگستنن، جوش قوس فلزی گاز، جوشکاری قوس با شارژ
• شکل دهی فلزها مانند ترمزها، قیچی و دیگر دستگاه‌های صاف کردن

شرایط استخدام جوشکار در کانادا
کلام آخر

همان‌طور که می‌دانید، حرفه جوشکاری جزو مشاغل ضروری در هر کشوری است و تقاضا برای این حرفه کاری در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای پیشرفته در تولید و صنعت مانند استرالیا، کانادا، آمریکا و ایالات متحده عربی و … بسیار بالاست. البته صنعت در حال پیشرفت بوده و ربات‌های مختلفی تولید شده‌اند که موجب از بین رفتن بسیاری از کارهای فنی شده است.

اما یک جوشکار می‌تواند در زمینه های مختلفی همچون ساخت و ساز، جوش خط لوله، جوشکاری دقیق و فشار و .. فعالیت داشته باشد. بنابراین با توجه به چنین شرایط شغلی برای جوشکاری، هر متقاضی می تواند برای مهاجرت کاری اقدام کند. برای مهاجرت کاری جوشکاری، مهم‌ترین اصل داشتن مدرک بین‌المللی و سابقه کاری است. به هر حال امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کرده باشید. در صورتی که نیاز به مشاوره در این موضوع داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه کاریابی کاربین در تماس باشید.

سوالات متداول

در حال حاضر بالاترین درآمد جوشکاری مربوط به کشور سوئیس است.

داشتن مدرک بین المللی و سابقه کاری در حرفه جوشکاری، مهم ترین اصل در مهاجرت است.

تسلط کافی به لحیم کاری، شکل دهی به فلزات، جوش قوس فلزی گاز و .. از جمله مهارت‌های لازم یک جوشکار است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی