مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی

مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی

فرصت کسب درآمد با حقوق بالا، زندگی در کشور خارجی و امکانات رفاهی بالا باعث شد تا بسیاری از افراد به فکر مهاجرت به خارج از کشور بیفتند. باید بدانید که شرایط مهاجرت افرادی که در زمینه بهداشت یا پزشکی تحصیل کرده‌اند، بسیار راحت‌تر از دیگر رشته‌ها خواهد بود. یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین رشته‌های علوم پزشکی، علوم آزمایشگاهی است. بنابراین مهاجرت متخصصان علوم آزمایشگاهی به خارج از کشور، می‌تواند فرصت مناسبی برای کسانی باشد که در این زمینه آموزش دیده‌اند. البته نباید فراموش کرد که مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی به خارج از کشور، راحت‌ترین انتخاب است. به همین خاطر در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی بپردازیم، برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت کاری کارشناسان علوم آزمایشگاهی

متخصصان علوم آزمایشگاهی که دوره‌های تحصیلی خود را تکمیل می‌کنند نیز، می‌توانند با ارسال رزومه و دریافت پیشنهادات شغلی، برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی اقدام کنند. در واقع متقاضی می‌تواند با در دست داشتن پیشنهاد شغلی به همراه کپی قرارداد امضا شده، اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کار انجام دهد. برای این کار ابتدا باید از کارفرمایان شاغل در حوزه بهداشت و سلامت پیشنهادات کاری دریافت کند.


متقاضی برای دریافت چنین پیشنهاد کاری در اولین قدم، رزومه و مدارک تحصیلی خود را برای کارفرما ارسال می‌کند. پس از دریافت رزومه، در صورت مناسب بودن شرایط، رزومه به طور کامل بررسی شده و در نهایت فرد برای مصاحبه حضوری یا آنلاین دعوت خواهد شد. حتی پس از اینکه کارفرمایی پیدا شد که در زمینه مراقبت‌های بهداشتی فعالیت می‌کند، فرد می‌تواند رزومه کاری و تحصیلی خود را برای آنها ارسال کند و موفق به گرفتن مصاحبه شود. البته همچنان به شرایط دیگری نیاز دارد.

مهاجرت کارشناسان علوم آزمایشگاهی از طریق کار

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی

یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری متخصصان علوم آزمایشگاهی به خارج از کشور، تسلط بر زبان رسمی کشور مورد نظر می‌باشد. از طرفی متقاضی باید به تمام فنون مذاکره و مهارت‌های ارتباطی تسلط داشته باشد تا در این مصاحبه که چند ساعت طول می‌کشد، توجه کارفرما را به خود جلب کند. از طرفی متقاضی باید به دولت این کشور ثابت کند که می‌تواند در این کشور به خصوص در زمینه‌ای مانند علوم آزمایشگاهی کار کند.


برای این کار، از متقاضی درخواست می‌شود که مدارک خود را در کشوری که انتخاب کرده است، معادل‌سازی کند. فرآیند معادل‌سازی در کشورهای مختلف کاملا متفاوت است و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران متخصص موسسه کاریابی کاربین تماس بگیرید. اما به طور کلی از شما درخواست می شود تمام مدارک تحصیلی و گواهینامه ها و سوابق کاری خود را به وزارت بهداشت کشوری که قصد مهاجرت دارید، ارسال کنید.


این مدارک باید ترجمه شده تا به درستی بررسی شوند. همچنین گاهی از شما درخواست می‌شود در آزمون‌های تئوری مختلف شرکت کنید و در این آزمون‌ها نمره قبولی بگیرید. برخی از کشورها حتی برای متخصصان علوم آزمایشگاهی که متقاضی مهاجرت شغلی هستند، مصاحبه و کارآموزی حضوری ترتیب می‌دهند. در صورت انجام تمامی مراحل همسان سازی، می‌توانید ویزای کار دریافت کرده و مهاجرت متخصصان علوم آزمایشگاهی به خارج از کشور را با پیشنهاد شغلی و قرارداد امضا شده با کارفرمای خود تجربه کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی

بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی

کشورهای مختلف برای مهاجرت کاری متخصصان علوم آزمایشگاهی، مورد توجه هستند که در ادامه به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی

کشور آلمان

آلمان را می‌توان یکی از صنعتی‌ترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی دانست که می‌تواند مقصد مهاجرت کاری برای رشته علوم آزمایشگاهی باشد. کارشناسان این کشور می‌توانند در بخش‌های بهداشتی و همچنین مراکز آموزشی و تحقیقاتی فعالیت کنند. از طرفی افرادی که در آلمان در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل کرده‌اند می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

کشور استرالیا

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی، استرالیا است. با توجه به کاهش تعداد متخصصان علوم آزمایشگاهی، دولت استرالیا شرایطی را برای متقاضیان برای مهاجرت آسان به این کشور فراهم کرده است. یکی از مزایای کلیدی مهاجرت متخصصان علوم آزمایشگاهی به خارج از کشور و استرالیا، فرصت‌های شغلی فراوان موجود در آزمایشگاه‌های خصوصی، پزشکی، بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی است.

کشور اتریش

اتریش یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به این کشور، امکان کسب درآمد بالا در اتریش است. هم‌چنین باید بدانید که شهر وین اتریش، پایتخت این کشور، از نظر کیفیت زندگی و فرصت‌های زندگی جزو 10 شهر برتر دنیاست.

کشور سوئد

سوئد علاوه بر اینکه یک مقصد آموزشی است، یکی از کشورهای صنعتی بوده که می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی باشد. افرادی که در رشته‌های علوم آزمایشگاهی به سوئد مهاجرت می‌کنند، می‌توانند از حقوق 40000 تا 80000 کرون در ماه در این کشور برخوردار شوند. همچنین امکان زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپا از نظر کیفیت زندگی از دیگر مزیت‌های مهاجرت به سوئد می‌باشد.

کشور کانادا

بدون شک می‌توان کانادا را، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی دانست. این کشور دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر و برتر در زمینه علوم آزمایشگاهی است و می‌تواند دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده کند. از طرفی وجود فرصت‌های شغلی بسیار مناسب یکی از دلایل اصلی محبوبیت کانادا در بین متخصصان علوم آزمایشگاهی است که می‌خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند.

بررسی وضعیت درآمد کار علوم آزمایشگاهی

یکی از پارامترهایی که باید در زمان مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی در نظر گرفت، وضعیت درآمد در کشور مقصد است. به همین خاطر در این قسمت می‌خواهیم به بررسی وضعیت درآمد این تخصص در کشورهای مختلف بپردازیم. برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بررسی وضعیت درآمد کار علوم آزمایشگاهی

درآمد علوم آزمایشگاهی در آمریکا

براساس اطلاعات درج شده در سایت talent.com میانگین درآمد یک متخصص علوم آزمایشگاهی در کشور آمریکا، برابر با 66.893 هزار دلار در سال است که معادل 34.30 دلار در ساعت محسوب می‌شود. بر اساس این آمار، میزان درآمد یک کارشناس مبتدی علوم آزمایشگاهی از 52.845 هزار دلار در سال شروع شده و با افزایش تجربه کاری این درآمد، می‌تواند تا 109.444 دلار در سال نیز باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این میزان درآمد در مناطق مختلف آمریکا می‌تواند متغیر بوده که به شرح زیر می‌باشد:
• میسی سی پی: 112.320 دلار
• یوتا: 38.396 دلار
• اوهایو: 124.800 دلار
• وست ویرجینیا: 133.8484 دلار
• ایندیانا: 120.328 دلار
• ویکانسن: 124.800 دلار

درآمد علوم آزمایشگاهی در کانادا

یکی دیگر از کشورهایی که مناسب مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی است، کشور کانادا است. میزان درآمد در این کشور به صورت سالیانه برابر با 69.275 هزار دلار کانادا بوده و به صورت ساعتی 35.52 دلار است. البته چنین شرایطی برای کارشناسان مبتدی در این کشور، معادل 60.967 هزار دلار در سال است و برای افراد مجرب و متخصص معادل 81.822 هزار دلار است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این میزان درآمد در استان‌های مختلف کانادا متغیر خواهد بود:
• آلبرتا: 76.762 دلار
• ساسکاچوان: 69.708 دلار
• نوا اسکوشیا: 62.513 دلار
• انتاریو: 73.933 دلار
• بریتیش کلمبیا: 67.792 دلار

درآمد علوم آزمایشگاهی در آلمان

از دیگر کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی، کشور آلمان است. به گونه‌ای که یک کارشناس علوم آزمایشگاهی در این کشور، سالانه 27900 هزار دلار درآمد دارد که به صورت ماهیانه این درآمد، 2.320 دلار در هر ماه است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این میزان برای یک کارشناس مبتدی با 1 تا 3 سال سابقه کار، 1.210 هزار یورو در ماه بوده و برای یک کارشناس مجرب با بیش از 10 سال تجربه، معادل 2.920 هزار یورو در هر ماه است.

درآمد علوم آزمایشگاهی در آلمان
کلام آخر

مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی به این نکته وابسته است که شما تا چه اندازه با شرایط و قوانین مهاجرتی آشنا هستید. امروزه کشورها، به تعداد بی‌شماری از کارشناسان در حوزه علوم آزمایشگاهی نیاز دارند و همین مورد موجب شده است که مسیر مهاجرتی برای این دسته از افراد هموارتر شود. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص این مسیر مهاجرتی به شما ارائه کردیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه کاربین در تماس باشید.

مهاجرت کاری با رشته علوم آزمایشگاهی به این نکته وابسته است که شما تا چه اندازه با شرایط و قوانین مهاجرتی آشنا هستید.

سوالات متداول

از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت کارشناسان علوم آزمایشگاهی، کانادا، استرالیا و آلمان است.

از جمله شرایط مهاجرت، تسلط بر زبان انگلیسی و ارائه مدرک ترجمه شده برای تایید مصاحبه است.

از جمله مزیت‌های جذاب مهاجرت به اتریش، درآمد بالای کارشناسان علوم آزمایشگاهی است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی