مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی

اقامت کاری با رشته میکروبیولوژی

یکی از رشته‌های علوم پزشکی، میکروبیولوژی است که چندان در بین عموم مردم شناخته شده نیست. اما از زمان پاندمی ویروس کرونا، ارزش کار این متخصصان بیشتر مشخص شد؛ چرا که متخصصان این حوزه در زمینه تولید واکسن‌های ایمنی ایفای نقش کرده‌اند. اما در میان این متخصصان، تعداد بی‌شماری در فکر مهاجرت هستند و سعی می‌کنند با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در کشورهای دیگر، مهاجرت مناسب و بدون هیچ ریسکی را فراهم کنند. اما قبل از انجام هر کاری، متقاضیان بایستی با شرایط بهترین کشورها برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی آشنا شوند. در نهایت براساس شرایط این کشورها و مطابق با وضعیت خود، اقدام به پذیرش کنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که فاکتورهای مختلفی برای تعیین بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی وجود دارد که در این قسمت مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط لازم برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی

شرایط لازم برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی

اولین فاکتور برای تعیین بهترین کشور برای مهاجرت، معادل سازی مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان این رشته با دیگر کشورهای مقصد است. فرآیند معادل‌سازی مدارک در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است در برخی از کشورها ساده تر بوده و در برخی دیگر دشوارتر باشد. عامل مهم دیگر بحث زبان است که می‌تواند برخی از کشورها را برای یک فرد مناسب و برخی دیگر را نامناسب کند. طبیعتا کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، آمریکا، انگلستان و نیوزلند را می‌توان گزینه‌های مناسبی برای کسانی که تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارند در نظر گرفت.

 

 

آلمان، اتریش و سوئیس بهترین گزینه برای کسانی هستند که به زبان آلمانی مسلط هستند. کسانی که به زبان هر یک از کشورهای اسکاندیناوی مسلط هستند نیز، می‌توانند کشور مورد نظر خود را به عنوان بهترین گزینه برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی انتخاب کنند. تسلط به زبان عربی برای مهاجرت کاری به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس الزامی نیست و شما می‌توانید با ارائه سطح بالای دانش انگلیسی و مدرک معتبر زبان انگلیسی وارد بازار کار این کشورها شده و از درآمد بالای این کشور بهره مند شوید.

 

ضمناً در انتخاب مناسب ترین کشورها برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی، وضعیت درآمدی کارشناسان شاغل در این حوزه در کشورهای مختلف را باید با هم مقایسه کرد. در این مقایسه باید میزان مالیات بر درآمد در کشورها و هزینه زندگی را نیز در نظر گرفت. طبیعتا شرایط اعطای اقامت دائم به افرادی که با ویزای کار وارد کشورهای مختلف می‌شوند، یکی دیگر از عواملی است که باید در انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت میکروبیولوژیست ها مورد مقایسه قرار گیرد.

کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به آلمان

آلمان به عنوان اولین قطب اقتصادی اتحادیه اروپا و کشوری که بیشترین مهاجرت در قاره سبز دارد را، می‌توان یکی از گزینه‌های اصلی میکروبیولوژیست‌ها برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت دانست. با وجود رشد اقتصادی خوب، آلمان با جمعیت سالخورده و کمبود نیروی کار متخصص فعال مواجه است. از این رو برای جبران این کمبود به متخصصان رشته‌های مختلف مورد نیاز خود از کشورهای مختلف ویزای کار می‌دهد و در نهایت پس از چند سال به آنها پیشنهاد اقامت دائم این کشور را نیز می‌دهد. برای بهره مندی از مزایای مهاجرت میکروبیولوژیست به آلمان، متخصصان این رشته باید حداقل دارای مدرک لیسانس میکروبیولوژی و سه سال سابقه کاری مرتبط باشند.

 

می‌دانیم که رشته میکروبیولوژی دارای گرایش‌های بسیاری مانند میکروبیولوژی پزشکی، میکروبیولوژی صنعتی و میکروبیولوژی مواد غذایی است. در اروپا و به خصوص آلمان نیاز شدیدی به میکروبیولوژیست‌های صنعتی وجود دارد و شانس بسیار خوبی برای استخدام در چنین کشورهایی خواهند داشت. مهم‌ترین موضع استفاده از فرصت مهاجرت به آلمان میکروبیولوژیست، تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی می‌باشد.

 

طبیعتا برای اخذ ویزای کار آلمان شرایط سنی نیز در نظر گرفته می‌شود و معمولا متقاضیان می‌توانند تا چهل سال سن داشته باشند. از آنجایی که رشته میکروبیولوژی یکی از رشته‌های مورد نیاز در آلمان است، متقاضیان مهاجرت به آلمان به عنوان میکروبیولوژیست می‌توانند با اخذ ویزای جستجوی آلمان به مدت شش ماه، فرصت خواهند داشت در این کشور شغل پیدا کنند. در صورت یافتن شغل مناسب، می‌توانند ویزای کار آلمان و در صورتی که درآمدشان بالاتر از حداقل باشد، می‌توانند پس از چند سال حضور و کار در این کشور کارت آبی اتحادیه اروپا را نیز دریافت کنند و در نهایت آنها همچنین اقامت دائم آلمان را خواهند گرفت.

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به آلمان

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به سوئد

سوئد، صنعتی ترین کشور در منطقه ثروتمند و مرفه اسکاندیناوی، گزینه دیگری برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی است. شیوع همه گیری ویروس کرونا نشان داد که سوئد یکی از قوی‌ترین کشورهای جهان در زمینه تولید واکسن و دارو محسوب می‌شود. به عنوان مثال AstraZeneca یکی از اولین شرکت‌هایی بود که موفق به ساخت واکسن در کمتر از یک سال شد. این یک واکسن موثر در برابر ویروس بود. به غیر از این شرکت، شرکت‌های زیادی نیز در زمینه میکروبیولوژی در سوئد فعالیت می‌کنند. بنابراین فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور برای کسانی که مایل به مهاجرت به سوئد به عنوان میکروبیولوژیست هستند، فراهم است.


داوطلبان می‌توانند بدون ارائه مدرک زبان وارد کشور شوند و دوره زبان سوئدی یا انگلیسی مورد نیاز خود را در سوئد بگذرانند و سپس در آزمونی شرکت کنند تا مهارت خود را حداقل در سطح B2 اثبات کنند. میکروبیولوژیست‌ها در سوئد از شرایط و موقعیت اجتماعی خوب و همچنین درآمد بالایی برخوردار هستند. شرایط کار نیز در این کشور بسیار مطلوب است و در کنار داشتن فرصت‌های شغلی فراوان، مزایای قابل توجهی نیز دارد. به همین دلیل هر سال بر تعداد میکروبیولوژیست‌هایی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند افزوده می‌شود و این افراد که دارای حداقل مدرک لیسانس و حداقل یک سال سابقه کار در این زمینه هستند، می‌توانند برای پیشنهاد شغلی و ویزای کار اقدام کنند.


همان‌طور که گفته شد میکروبیولوژیست‌ها در سوئد درآمد بسیار خوبی دارند. در حال حاضر متوسط درآمد میکروبیولوژیست‌ها در سوئد بین 20000 تا 70000 کرون سوئد است که البته به عوامل زیادی بستگی دارد. شهر محل کار و سکونت، شرایط شرکت و موسسه کارفرما، سطح تحصیلات و تخصص فرد و محل زندگی فرد از عوامل تعیین کننده درآمد میکروبیولوژیست در سوئد است. طبیعتا میکروبیولوژیست‌هایی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند نیز به فکر اقامت دائم در این کشور هستند. همانند اکثر کشورهای اروپایی، پس از چندین سال تحصیل در سوئد، متخصصان رشته‌های مختلف از جمله میکروبیولوژی می‌توانند ویزای کاری خود را به اقامت دائم تغییر دهند و این مزیت برای این افراد و همسر و فرزندانشان محفوظ است.

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به سوئد

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به استرالیا

استرالیا همیشه یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و متخصصان در زمینه‌های مرتبط با سیستم مراقبت‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است و برای مثال بسیاری از مردم آن را بهترین کشور برای پرستاران، پزشکان، داروسازان و دندانپزشکان می‌دانند. طبیعتاً با توجه به اینکه این کشور یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان را دارد و سطح تحصیلات در دانشگاه‌های آن بسیار بالا است، بهترین گزینه برای اقامت کاری با رشته میکروبیولوژی محسوب می‌شود.

 

بازار کار برای داشتن این کشور، صلاحیت‌های خود را در استرالیا باید با یکسان دانستن آنها با نظام سلامت کشور ثابت کنند و نشان دهند که هیچ کمبود علمی در فارغ التحصیلان دانشگاه‌های این کشور ندارند. البته فارغ التحصیلان دانشگاه های نیوزلند از این قاعده مستثنی هستند و مدارک آن‌ها در استرالیا بدون معادل شناخته می‌شود.

 

متقاضیان مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به استرالیا باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را به مرجع بررسی اسناد در سیستم بهداشتی آن کشور ارسال کنند و در صورت لزوم در آزمون معادل سازی شرکت کرده و دوره‌های تحصیلی ارائه شده را تکمیل کنند. در این صورت می‌توانند به عنوان میکروبیولوژیست در استرالیا مشغول به کار شوند و از شرایط درآمد خوبی بهره مند شوند. یکی از مزیت‌های اصلی میکروبیولوژیست‌ها که هر سال باعث افزایش تمایل مهاجرت به استرالیا شده است، امکان اخذ اقامت دائم در آن کشور است.

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به استرالیا

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به آمریکا

بسیاری آمریکا را بهترین کشور برای مهاجرت کاری متخصصان میکروبیولوژیست‌ها می‌دانند. در زمینه میکروبیولوژی، آمریکا با داشتن برترین دانشگاه‌ها و شرکت‌های مرتبط، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. بنابراین تمایل میکروبیولوژیست‌ها برای مهاجرت به آمریکا در بین متخصصان این رشته نه تنها از کشور ایران، بلکه از دیگر کشورهای اروپایی نیز بالا است.


شرکت‌های معتبر زیادی در این کشور وجود دارند که به متخصصان رشته میکروبیولوژی شغل ارائه می‌دهند. البته نباید فراموش کرد که میکروبیولوژیست‌ها نیز مانند پزشکان برای ورود به بازار کار آمریکا باید مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل‌سازی کنند که فرآیندی پیچیده و بسیار سختی است. اما مزیت‌های مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به آمریکا به قدری زیاد است که بسیاری از عزیزان سختی فرآیند معادل سازی مدارک را نیز تجربه کرده و سعی در ورود به بازار کار این کشور دارند.

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به آمریکا

مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی به اتریش

اتریش یکی از زیباترین، توسعه یافته‌ترین و آرام‌ترین کشورهای اروپا و حتی جهان محسوب می‌شود. بازار کار اتریش با کمبود نیروی کار ماهر در زمینه‌های مختلف، به ویژه در حوزه‌های مرتبط با سیستم مراقبت‌های بهداشتی است. شرایط مهاجرت میکروبیولوژیست‌ها به اتریش نیز بسیار مساعد است و بسیاری این کشور را یکی از گزینه‌های اصلی انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی می‌دانند.


برای ورود به بازار کار این کشور باید مدارک تحصیلی میکروبیولوژیست‌های آموزش دیده در کشورهای غیرعضو قرارداد بولونیا برابر شود. اولین قدم برای دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کار اتریش و همچنین معادل‌سازی مدارک، داشتن مدرک معتبر زبان آلمانی است. افرادی که با ویزای جستجوی کار اتریش وارد این کشور می‌شوند باید به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشند تا بتوانند کارفرمایان این کشور را برای استخدام خود ترغیب کنند.

کلام آخر

در این مقاله تعدادی از بهترین کشورهایی که می‌توان از طریق مهاجرت کاری با رشته میکروبیولوژی معرفی کردیم. امیدواریم با مطالعه آن اطلاعات مورد نیاز و شرایطی که باید برای احراز شرایط مهاجرت را داشته باشید را بدست آورده باشید. البته در این راستا، موسسه کاریابی کاربین با سال‌ها تخصص در زمینه مهاجرت کاری، آماده ارائه هر گونه مشاوره در این زمینه است، می‌توانید با کارشناسان متخصص در تماس بوده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

سوالات متداول

از جمله شرایط لازم برای مهاجرت کاری، سطح زبان، وضعیت درآمدی و شرایط زندگی است.

از جمله کشورهایی که برای مهاجرت کاری متخخصان میکروبیولوژیست در نظر گرفته می‌شود، کانادا، استرالیا، آلمان و اتریش است.

معادل‌سازی مدارک، داشتن مدرک معتبر زبان آلمانی و دریافت ویزای جستجوی کار کشور اتریش.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی