مهاجرت کاری پرستاران به کانادا

پرستاری در کانادا

طبق نظرسنجی‌های انجمن پرستاران کانادا مشخص شده است که این کشور بیش از هر زمان دیگری به پرستار نیاز دارد. این شرایط ممکن است اقامت کاری پرستاران را افزایش دهد. پرستاران با آموزش بین المللی، می‌توانند برای کار موقت در کانادا درخواست دهند و در نهایت پس از اقامت موقت در کانادا برای کار، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. برای مشغول شدن به عنوان پرستار در کانادا باید مراحل مختلفی طی شود و همچنین نیاز به داشتن مهارت‌های زبانی و شرکت در آزمون‌های خاصی است که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم. برای آشنایی با این روند تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مراحل دریافت مدرک پرستاری معادل در کانادا

در اینجا مراحل گام به گام گرفتن مدرک پرستاری معادل در کانادا را بررسی می‌کنیم، برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

گام اول
مدرک پرستاری همراه با سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی اولین قدم برای مهاجرت پرستاران به کانادا می‌باشد. متقاضی باید عضو سازمان‌های مراقبتی مربوطه در کشور خود باشد. همچنین مدرک شما باید از یک موسسه یا دانشگاه معتبر در کشورتان دریافت شود.

 

گام دوم
در این مرحله متقاضی باید مدارک خود را برای ارسال به کانادا آماده و ترجمه کند. پس از ارسال به کانادا، سازمان NNAS مدارک تحصیلی متقاضی را ارزیابی می‌کند. این رتبه بندی ممکن است در استان‌ها و مناطق مختلف کانادا اصطلاحات متفاوتی داشته باشد.

 

گام سوم
گام بعدی برای کار به عنوان پرستار ثبت شده در کانادا این است که باید دانش انگلیسی خوبی داشته باشید. به طور کلی، پرستاران باید حداقل نمره آیلتس 7 داشته باشند.

 

گام چهارم
مرحله بعدی دریافت نتایج ارزیابی مدارک خود از سازمان NNAS است. در این مرحله این سازمان اعلام می‌کند که با این مدرک مجاز به کار در کانادا خواهید بود و یا باید دوره‌های لازم در کانادا را تمام کنید، تا بتوانید وارد مراحل بعدی کار در به عنوان یک پرستار در کانادا شوید. پس افراد زیادی برای گذراندن این دوره‌ها باید به کانادا سفر کنند و با پذیرش در کالج‌های پرستاری وارد کانادا شوند.

 

گام پنجم
در این گام باید در آزمون‌های پرستاری مربوطه شرکت کنید. در صورتی که این آزمون در کشور شما برگزار می‌شود، می‌توانید در آن آزمون شرکت کنید، در غیر این صورت، باید این آزمون را در کشور کانادا بگذرانید.

 

گام ششم
پس از گذراندن آزمون مربوطه و تکمیل مدارک معادل مدرک پرستاری در کانادا، می‌توانید برای ویزای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید یا از یک کارفرما پیشنهاد کاری برای اقامت موقت در کانادا دریافت کنید. با کار موقت در این کشور، کارفرمای شما نیز باید اقدامات لازم برای دریافت مجوز کار برای شما را ارائه دهد.

مراحل دریافت مدرک پرستاری معادل در کانادا

مدارک مورد نیاز برای مدرک معادل پرستاری در کانادا

متقاضیان اقامت کاری پرستاران به کانادا، باید مدارک لازم را در روش معادل سازی ارائه دهند. این مدارک شامل مدارک هویتی و حرفه‌ای است. از جمله مدارک مورد نیاز برای مدرک تحصیلی معادل پرستاری در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مدارک شناسایی و هویتی مانند گذرنامه و شناسنامه به صورت ترجمه شده
• مدرک پرستاری متقاضی
• آیلتس با نمره 7 یا CELBAN با نمره 8 یا TEF فرانسه با نمره 5
• میانگین نمره و مدرک تحصیلی در دوره‌های شرکت شده (ترجمه)
• ارائه رزومه کاری
• ارائه مدارک در مورد شغل با 2 سال سابقه کار

مدارک مورد نیاز برای مدرک معادل پرستاری در کانادا

هزینه اقامت کاری پرستاران به کانادا

همانطور که می‌دانید اقامت کاری هزینه بالایی دارد و بسته به نوع روش مهاجرت هزینه آن متفاوت است. در مراحل و فرآیند مهاجرت نیروی کار پرستار به کانادا هزینه‌هایی باید پرداخت شود، مانند هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی که تقریباً بین 600 تا 700 دلار کانادا است. مابقی هزینه مانند هزینه تحصیل و دوره‌های مورد نیاز در کانادا است که در کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلف هزینه متفاوتی دارد.

بررسی درآمد پرستاران در کانادا

از فاکتورهایی که باید در شرایط مهاجرت کاری پرستاران در کانادا در نظر گرفت، درآمد پرستار است که بر اساس منطقه شغلی متفاوت خواهد بود. اما می‌توان گفت که میانگین حقوق یک پرستار در کانادا حدود 78000 دلار در سال است. این بدان معناست که یک پرستار می‌تواند به ازای هر ساعت کار به طور متوسط 40 دلار درآمد داشته باشد. در چند سال اول کار، یک پرستار حدود 63000 دلار در سال حقوق می‌گیرد و این میزان حقوق با توجه به سابقه کار در سال‌های آینده افزایش می‌یابد و یک فرد می‌تواند حدود 90000 دلار در سال حقوق بگیرد. سطح حقوق در ایالت‌های مختلف کانادا نیز متفاوت است. به عنوان مثال، ایالت آلبرتا بیشترین حقوق پرداختی به پرستاران را دارد و منطقه شمال غربی کانادا پس از آلبرتا بیشترین حقوق پرداختی به پرستاران را دارد. از سوی دیگر، ایالت‌هایی مانند مانیتوبا و نوناووت کمترین دستمزد را به پرستاران می‌دهند.

بررسی درآمد پرستاران در کانادا

شرایط کاری پرستاری در کانادا

شرایط شغلی پرستاران از جمله فاکتورهای مهمی است که باید در مهاجرت کاری پرستاران به کانادا در نظر گرفت. همانطور که در بالا ذکر شد، در کانادا نیاز خاصی به پرستاران و به طور کلی برای تمام افرادی که در مراقبت‌های بهداشتی دخیل هستند وجود دارد. بنابراین توصیه می‌شود شرایط کار در هر استان کانادا را بررسی کنید و در هنگام اقدام بدانید که کدام یک از استان‌های مورد نظر بهتر است. در تمام استان‌هایی که کارفرمایان بیشتری به پرستار نیاز دارند، مطمئنا شرایط کار بهتر خواهد بود و همه این مسائل بستگی به زمان اقدام شما دارد که در آن زمان باید مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط کاری پرستاران در کانادا بدون مدرک زبان

همانطور که قبلا ذکر شد امکان مهاجرت کاری پرستاران به کانادا بدون مدرک زبان وجود ندارد و زبان یکی از شرایط مهاجرت پرستار به کانادا می‌باشد. از طرفی آزمون‌های پرستاران ثبت نام شده در کانادا به زبان انگلیسی است و فرد برای قبولی در این آزمون‌ها باید از تسلط بالایی به زبان انگلیسی برخوردار باشد. پرستارانی که می‌توانند در مشاغلی مانند پرستاری در منزل، در کانادا پیشنهاد شغلی دریافت کنند، می‌توانند با مهارت‌های زبانی پایین‌تری مهاجرت کنند. مهاجرت پرستار ثبت نام شده به کانادا بدون مهارت زبان امکانپذیر نیست و در مشاغلی مانند پرستاری در منزل، پرستاران باید بتوانند با اعضای خانواده کارفرما ارتباط برقرار کرده و به زبان انگلیسی صحبت کنند.

شرایط مهاجرت کاری پرستاران به کانادا بدون مدرک زبان

شرط سنی کار پرستاران در کانادا

پرستاری در کانادا محدودیت سنی ندارد و پرستاران حتی تا 60 تا 70 سالگی، می‌توانند به عنوان پرستار مشغول به کار شوند، اما برای مهاجرت به کانادا شرایط سنی نباید نامحدود در نظر گرفته شود. به طور کلی هر چه سن پرستاران کمتر باشد، احتمال پذیرش آنها به عنوان پرستار در این کشور بیشتر است. به طور کلی بهترین زمان برای مهاجرت کاری پرستاران به کانادا تا سن 35 سالگی است.

بررسی ساعات کاری پرستاران در کانادا

پرستاران شاغل در کانادا بسته به محل کارشان ساعات کاری متفاوتی دارند. پرستاران معمولاً در شیفت‌های چرخشی، گاهی در شب و گاهی در روز کار می‌کنند. شیفت پرستاران می‌تواند 8 تا 12 ساعت باشد، شامل آخر هفته، عصر و تعطیلات. به طور کلی، پرستاران به طور متوسط 36 تا 40 ساعت به صورت تمام وقت در هفته کار می‌کنند.

بهترین شهر برای کار پرستاران به کانادا

در حال حاضر در کانادا، کمبود کادر پزشکی در سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا مشهود و محسوس است. با این تفاسیر ممکن است اکثر استان‌های کانادا مکان مناسبی برای مشاغل پرستاری و مهاجرت پرستاری به کانادا باشند. اما در این بین، استان‌هایی که بهترین حقوق و مزایای پرستاری را در نظر گرفته‌اند نسبت به سایر استان‌ها برتری دارند. این استان‌ها به شرح زیر است و متقاضیان پرستاری، می‌توانند شهرهای این استان‌ها را برای مهاجرت کاری انتخاب کنند.

بهترین شهر برای مهاجرت کاری پرستاران به کانادا

• نواسکوشیا
• نیوبرانزویک
• مانیتوبا
پرستاران معمولاً با ویزای تحصیلی وارد کانادا می‌شوند، تا دوره‌های معادل سازی مدرک پرستاری را در کانادا بگذرانند و مجوز کار بگیرند و به عنوان پرستار در کانادا مشغول به کار شوند. اگر پرستار بتواند کار خود را در کانادا آغاز کند، باید زمانی را به کسب امتیازهای لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا از برنامه های مهاجرتی این کشور اختصاص دهد.

 

زمانی که امتیاز او به حد لازم رسید، می‌تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند و این زمان برای هیچ فردی یکسان نخواهد بود. اگر متقاضیان ویزای مهاجرت کاری پرستاران به کانادا، از ابتدا برای برنامه‌های اقامت دائم درخواست داده باشند، ممکن است پس از ورود به کانادا به عنوان کارگر ماهر، واجد شرایط اقامت دائم شوند. ساکنان دائم کانادا می‌توانند با ارائه مدرکی مبنی بر اینکه در پنج سال گذشته به مدت سه سال در کانادا بوده‌اند، برای شهروندی کانادا اقدام کنند. آشنایی با زبان انگلیسی و آشنایی با تاریخ، فرهنگ و قوانین کانادا از دیگر شرایط دریافت ویزای اقامت دائم کانادا است.

کلام آخر

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است و این کشور به علت کیفیت بالای زندگی، مورد علاقه بسیاری از افراد از جمله جامعه پرستاری است. به همین خاطر در این مقاله به بررسی شرایط اقامت کاری پرستاران به کانادا پرداختیم. امیدواریم با مطالعه مطالب این مقاله، اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کرده باشید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجرب کاریابی کاربین در تماس بوده و از مشاوره‌های کارشناسان متخصص در این زمینه استفاده کنید.

سوالات متداول

متقاضی بعد از معادل‌سازی مدارک خود، بایستی امتیازات لازم را کسب کند تا بتواند از برنامه اکسپرس اینتری کانادا درخواست اقامت دائم کند.

از جمله شرایط می توان به سطح زبان، سن مناسب و تجربه کاری اشاره کرد.

بالاترین میزان حقوق پرستاران مربوط به ایالت‌های شمال غرب کشور کانادا است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی