بهترین شغل ها در آلمان

بهترین شغل ها در آلمان

آلمان یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است و همواره بالاترین کیفیت های زندگی را در میان کشور های دنیا در اختیار داشته است. این کشور با داشتن تولید ناخالص داخلی بسیار بالا و نرخ بیکاری بسیار پایین یکی از بهترین کشور های جهان برای کار کردن می باشد. آلمان اقتصادی قدرتمند را دارد و در میان کشور های اروپایی رتبه اول را نیز کسب کرده است. اما با تمام این اوصاف نیاز به نیروی کار متخصص خارجی و واجد شرایط در این کشور همیشه به علت بالا رفتن سن جمعیت و رشد اقتصادی بالا، حس شده است.

 

از این رو ما این مقاله را برای شما برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به آلمان دارند مهیا کرده ایم تا دید کلی از کار در این کشور داشته باشند. اگر قصد دارید اطلاعات کاملی از کار در آلمان، بهترین شغل ها در آلمان و میزان حقوق کار در آلمان بدانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

بهترین-شغل-ها-در-آلمان

کار در آلمان

همانگونه که متوجه شده اید آلمان یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی است. بی شک آلمان کشوری است که نه تنها برای خود بومیان آن بلکه برای اتباع کشورهای دیگر جهان به بهشت کار تبدیل شده است.

آلمان سرزمین اختراعات و نوآوری های بسیار بزرگی در جهان بوده است. اولین اقتصاد برتر اروپا و چهارمین قدرت برتر اقتصادی جهان می باشد.

بسیاری از شرکتها و سازمان های شناخته شده جهانی در آلمان قرار گرفته اند. به این ترتیب، اقامت در آلمان می تواند فرصتی بی نظیر کاری را برای مهاجران در یک کشور پیشرفته داشته باشد. دریافت ویزای اشتغال آلمان فرصتی برای تمام ایرانیان واجد شرایط است تا کار و زندگی را در این کشور تجربه کنند.

مقاله پیشنهادی : بلوکارت آلمان

نحوه درخواست کار در آلمان

مراحل گام به گام درخواست ویزای کار آلمان به شرح زیر است:

 

 • در گام اول شما باید یک پیشنهاد کاری در آلمان دریافت کنید.
 • بررسی کنید که با توجه به شرایط شما به کدام نوع ویزای کاری نیاز دارید.
 • درخواست ویزای خود را به سفارت آلمان ارسال کنید.
 • مطابق دستورالعمل، کلیه مدارک و اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 • برای مصاحبه با سفارت آلمان وقت بگیرید.
 • هزینه ویزای کار آلمان را پرداخت کنید.
 • در مصاحبه مورد نظر کاری که سفارت آلمان برای شما ترتیب داده است شرکت کنید.
 • و منتظر درخواست ویزای خود بمانید.

شغل های برتر در آلمان

در حال حاضر، در کشور آلمان تنها در 30 گروه کاری بیش از 470،000 موقعیت خالی وجود دارد. ما در ادامه مهمترین شغل های مورد نیاز آلمان را مورد بررسی قرار داده و تجزیه و تحلیل کرده ایم.


کار در این مشاغل نه تنها به افراد بومی آلمانی بلکه به خارجیان و مهاجرانی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند پیشنهاد می شود. فرصت های فوق العاده ای را آلمان به همه از سراسر جهان اعطا می کند.


از مهمترین شغل های مورد نیاز در آلمان می توان به موارد زیر اشاره داشت:


 • متخصص فناوری اطلاعات
 • تحلیلگر فناوری اطلاعات
 • محقق داده
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • پزشک
 • مهندس
 • مهندس مکانیک و خودرو
 • مهندس برق
 • مهندس عمران
 • محقق
 • ریاضیدان
 • پرستار و کارگر
 • متخصصان فلزکاری
 • تکنسین های الکترونیک یا برقکار
 • مکاترونیک
 • فروشندگان خرده فروشی
 

اگر قصد دارید که در یکی از این مشاغل برتر آلمان در این کشور مشغول به کار شوید، بی شک بهترین تصمیم زندگی خود را گرفته اید.

مقاله پیشنهادی : جاب آفر آلمان

شغل-های-برتر-آلمان

چه مشاغلی در آلمان بیشترین تقاضا را دارند؟

کشور آلمان هم اکنون دارای شکاف بزرگی در برخی مشاغل مانند متخصصان حرفه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات می باشد که به مجموع آن STEM می گویند. تقاضا برای کار در آلمان به 338،000 متخصص افزایش یافته است. این رقم چیزی در حدود 42،000 بیش از یک سال پیش بوده است. تنها 15 درصد از کل متخصصان STEM  در آلمان زن می باشند.


تمام این متخصصان برای آلمان به ویژه اقتصاد این کشور اهمیت ویژه ای دارند. آنها این امکان را دارند که در صنایع پیشرو و ابتکاری در آلمان مشغول به کار شوند. بنابراین این افراد موجب می شوند که ارزش افزوده در این کشور افزایش پیدا کند. به همین دلیل موجب شده است که کشور آلمان از مهاجرانی که قصد دارند در زمینه STEM  کار کنند استقبال کند.


دولت آلمان حتی حداقل حقوق مورد نیاز برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را برای این افراد به 44،304 یورو در سال کاهش داده است.


آنچه در این جا واقعاً جالب توجه است، این می باشد که بدانید از هر پنج کارمندی که در زمینه STEM در آلمان فعالیت دارند از خارج این کشور آمده اند. این یعنی این که مهاجران خارجی برای کار در این شغل ها از شانس بالایی نیز برای استخدام شدن برخوردارند.

بهترین مهارت ها در آلمان

دسته بندی مهارت ها در آلمان

بازار کار آلمان به دو قسمت تقسیم می شود که یکی نیروی کار واجد شرایط با مدرک فنی و حرفه ای است و دیگری نیروی کار واجد شرایط با تحصیلات دانشگاهی می باشد.


برخی از مشاغل دانشگاهی در آلمان وجود دارند که از میزان تقاضای بالایی برای استخدام بهره مند هستند. با این حال، بیشترین بخش استخدام در آلمان در مشاغلی است که مرتبط با کسب و کار می باشد. متخصصان حرفه ای تجارت در آلمان از جایگاه بسیار خوبی برخوردارند.


ما در ادامه بهترین مشاغل تحصیلی را که پس از فارغ التحصیلی خود در آلمان می توانید داشته باشید را فراهم کرده ایم.

متخصص فناوری اطلاعات در آلمان

در آلمان یکی از پر تقاضا ترین مشاغل به متخصصان بخش IT اختصاص دارد. در آلمان چیزی در حدود 124،000 شغل برای متخصصان در زمینه فناوری اطلاعات به وجود آمده است. این در حالی است که تنها در سال 2018 حدود 42000 شغل جدید در بخش فناوری اطلاعات در کشور آلمان ایجاد شده است.

 

در کشور آلمان نسبت به سال گذشته چیزی در حدود 50 درصد نیاز به متخصص IT بیشتر شده است. کمبود متخصصان فناوری اطلاعات در آلمان در 3 سال گذشته چندین برابر گردیده است. این تقاضای شدید به متخصصان فناوری اطلاعات در حقوق آنها نیز قابل مشاهده است. در آلمان متخصصان فناوری اطلاعات به طور میانگین 75200 یورو و توسعه دهندگان نرم افزار چیزی نزدیک به 61200 یورو در سال دریافت می کنند.

 

شهر برلین به عنوان یکی از مهمترین مراکز فناوری اطلاعات در آلمان بیشترین نیاز به این متخصصان را دارد. جایی که متخصصان جوان می توانند با کار در این بخش، رویای زندگی آلمانی خود را بسازند. شما این امکان را نیز دارید که در یک شرکت فناوری اطلاعات در آلمان بدون حتی تسلط به زبان آلمانی استخدام شوید.

 

تقاضا برای این شغل نه تنها برای برنامه نویسان یا توسعه دهندگان نرم افزار بسیار خوب می باشد، بلکه متخصصان علوم کامپیوتر نیز می توانند از این شغل به خوبی استفاده کنند. همه صنایع و مشاغل در آلمان چه تولیدکنندگان خودرو و چه شرکت های حقوقی، حداقل به یک فرد متخصص در زمینه فناوری اطلاعات احتیاج دارند.

 

چشم انداز شغلی برای متخصصان کامپیوتر در آلمان بسیار خوب است. فرصت های شغلی این متخصصان سال به سال در حال افزایش می باشد. در حال حاضر آلمان شدیدا به توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران شبکه و همچنین متخصصان فناوری اطلاعات نیاز دارد.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار به عنوان متخصص IT در آلمان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین تماس بگیرید.

متخصص-فناوری-اطلاعات-در-آلمان

مشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعات در آلمان

مشاوران و تحلیلگران فناوری اطلاعات به گروهی از متخصصان فناوری اطلاعات گفته می شود که نقش بسیار مهمی را در شرکت های آی تی ایفا می کنند.


در کشور آلمان برای کسانی که در این حرفه مهارت و توانایی دارید تقاضای بسیاری می باشد. شرکت ها و موسسات بسیاری در آلمان به مشاوران و تحلیلگران فناوری اطلاعات نیاز دارند.


بزرگترین مزیت کار به عنوان مشاور و تحلیلگر فناوری اطلاعات در آلمان این است که این شغل در آلمان برای مهاجرانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، یک مزیت بسیار مهم می باشد.


از آنجا که برای کار در این حرفه و شغل شما نیاز چندانی به داشتن ارتباط با مردم ندارید، تنها دانش اندکی در زبان می تواند برای استخدام شما کافی باشد. این امر در واقع مربوط به بسیاری از مشاغل فناوری اطلاعات در کشور آلمان نیز می شود.


مشاوران فناوری اطلاعات در آلمان درآمد بسیار خوبی دارند و آنهایی که از تجربه لازم برخوردار باشند می توانند بین 60،000 تا 98،000 یورو در سال درآمد کسب کنند.

محقق و تحلیلگر داده در آلمان

کاملا واضح است که داده ها آینده ما را می سازند. در حال حاضر، در کشور آلمان امنیت سایبری و تجزیه و تحلیل داده ها به ویژه در مسائل اجتماعی و اقتصادی بسیار مورد اهمیت واقع شده است.

 

تقریباً هر شرکتی آلمانی با حجم زیادی از داده ها سرکار دارد. شرکت ها چه بخواهید رفتار مشتری ها را بررسی کند و یا اینکه قصد داشته باشد جریان کالا و همچنین پایگاه داده کارکنان خود را سامان ببخشند به تحلیلگر داده نیازمند هستند.

محققان داده این وظیفه را دارند که الگوهایی که به بهینه سازی فرایندهای شرکت مرتبط می شود و موجب جذب مشتریان جدید می گردد را شناسایی کرده و یا اینکه آنها را مورد تجزیه و تحلیل خود قرار دهند.

 

دانش آماری و یا برخی از مهارتهای مرتبط با آن دارای موقعیتهای کاری بی شماری در آلمان می باشد. دانشگاههای آلمان حتی برای همه افرادی که قصد دارند در این رشته تحصیل کنند، رشته تحلیل داده را گنجانده است. تحلیلگران داده در آلمان از درآمد بسیار خوبی برخوردارند و به طور متوسط 58600 یورو درآمد کسب می کنند.

توسعه دهنده نرم افزار در آلمان

متخصصان کامپیوتر، فناوری اطلاعات، توسعه دهندگان نرم افزار و یا تحلیلگران داده همه بخشی از متخصصانی هستند که در صنعت فناوری اطلاعات مشغول به کار می باشند. اما لازم به ذکر است که کارهایی که آنها انجام می دهند کاملاً متفاوت است.


توسعه دهندگان نرم افزار چندین زبان برنامه نویسی را می دانند و این توانایی را دارند که برنامه ها و نرم افزارهای کامپیوتری را ساخته و یا اینکه توسعه دهند.


توسعه دهندگان نرم افزار همچنین نرم افزارها مورد آزمایش قرار داده تا خطاهای لازم را بررسی کنند و یا اینکه راه حل های مناسب را دریابند. در حال حاضر در کشور آلمان چیزی در حدود 13000 توسعه دهنده نرم افزار مورد نیاز است. همه این موقعیت کاری تقریباً یک سوم بیش از یک سال پیش در خود آلمان می باشد.


توسعه دهندگان نرم افزار در آلمان حقوق بسیار خوبی دارند و به طور میانگین آنها بیش از 50،000 یورو در سال درآمد کسب می کنند.


این در حالی است که این مقدار درآمد در آلمان برای داشتن یک زندگی خوب به تنهایی کافی می باشد. اگر شما قصد دارید که اطلاعات بیشتری در مورد حقوق و دستمزد ها در آلمان برای توسعه دهندگان نرم افزار دریافت کنید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

پزشک در آلمان

با وجود آنکه تعداد دانشجویان پزشکی آلمان که فارغ التحصیل می شوند بسیار زیاد است، اما این کشور با کمبود پرسنل پزشکی روبرو شده است. این امر موجب گردیده است که پزشکان در آلمان از تقاضای کاری بالایی برخوردار باشند.

 

همانگونه که تاکنون متوجه شده اید، آلمان با کمبود پزشک مواجه شده است. در حال حاضر در آلمان، بیش از 2000 موقعیت کاری برای پزشکان وجود دارد. در بسیاری از کلینیک های کوچک در شهرها و روستاهای آلمان این کمبود نیروی پزشکی کاملا حس می شود.

 

بیشتری کمبود در میان تخصص های پزشکی آلمان مرتبط به پزشکان عمومی، متخصصان و پزشکان داخلی بیمارستانی می شود. پیش نیازی که شما برای کار در آلمان دارید این است که مدرک پزشکی شش ساله که در آلمان به رسمیت شناخته شود را همراه خود داشته باشید.

 

 

یکی از پردرآمدترین جوامع کاری آلمانی را پزشکان تشکیل داده اند. با میانگین حقوق بین 65،000 -85،000 یورو در سال، بسته به تخصص و تجربه، پزشکان زندگی بسیار خوبی را در آلمان دارند.

پزشک-در-آلمان

مهندس در آلمان

بهشت مهندسان در جهان آلمان می باشد. با تعداد بسیار زیادی از شرکت ها و صنایع تولیدی در این کشور، به نظر می رسد که مهندسان جامعه بزرگی را در آلمان تشکیل داده اند. با این وجود، مهندسان در لیست مشاغل با کمبود قرار گرفته اند، که این امر باعث شده است، جستجوی کار برای این افراد بدون عارضه باشد.

 

تقریباً در همه گرایش های مهندسی در آلمان به ویژه مکانیک خودرو و برق تقاضای بسیاری برای استخدام وجود دارد.

 

رشته های مهندسی که بیشترین نیاز در آلمان به آنها دیده می شود شامل موارد زیر هستند:

 

 • مهندس سازه
 • مهندس علوم کامپیوتر
 • مهندس مکانیک
 • مهندس برق
 • مهندس خودرو
 • مهندس مخابرات

 

مهندس مکانیک در آلمان 

با توجه به آنکه که کشور آلمان در صنعت بسیار خودرو بسیار قوی می باشد، تقاضای بسیاری نیز برای کار در زمینه مهندسی برای مهندسین مکانیک در آلمان وجود دارد.

 

مهندسان مکانیک این توانایی را دارند که در زمینه های مختلفی که نیاز به ساخت و ساز فنی وجود دارد، مانند صنایع خودروسازی، کشتی سازی و صنایع تولیدی به کار مشغول شوند.

 

در حال حاضر، آلمان به حدود 5000 نیروی کار مهندس مکانیک ماهر نیاز دارد. برای کار به عنوان مهندس مکانیک در آلمان داشتن مدرک مهندسی مکانیک نیاز است.

 

مهندسان مکانیک در آلمان حقوق بسیار خوبی دارند و در ابتدای کار خود چیزی در حدود 40،000 تا 45،000 یورو درآمد ناخالص کسب می کنند.

 

مهندس برق در آلمان

در دنیای امروز از تلفن های هوشمند و لپ تاپ در همه جا استفاده می شود. این رو، پس ما به مهندسین برق احساس نیاز در هر مکانی پیدا می کنیم. مهندسانی که از دانش توسعه و ساخت تجهیزات الکتریکی گرفته تا تمام وسایل و صنایع مرتبط با انرژی را داشته باشند می توانند در آلمان به راحتی استخدام شوند.

 

اگر شما مهندسی برق خوانده باشید، تقاضای زیادی در بازار کار آلمان را خواهید داشت. احساس نیاز به مهندسان برق در آلمان به طور پیوسته در حال افزایش است. 

 

کارفرمایان بسیاری در آلمان به از کمبود مهندسان برق با مهارت رنج می برند. در آلمان شرکت های بزرگی مانند BMW، فولکس واگن، دایملر، سامسونگ، زیمنس و سونی نیاز مند شدیدی به مهندسان برق جدید و با مهارت دارند.

 

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید با تمام شرکت های بزرگی که در این کشور وجود دارند، به نظر نمی آید که شما برای پیدا کردن کار به مشکلی بر بخورید. تقاضای دائمی در بازار کار این کشور برای مهندسان برق وجود دارد.

 

مهندسان برق در آلمان مورد عنایت ویژه ای قرار می گیرند و زندگی بسیار خوبی را نیز بهره مند هستند. متوسط حقوق یک مهندس برق در آلمان چیزی در حدود 60،000 یورو در سال است.

 

مهندس عمران در آلمان

در حال حاضر در آلمان نیاز فراوانی به مهندسان عمران وجود دارد، چنین متخصصانی در بازار کار آلمان همیشه وجود دارند، زیرا آلمانی ها هرگز ساخت و ساز را متوقف نمی کنند.

 

مهندسان عمران برای کار در آلمان باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته خود داشته باشند و در زمینه خاصی که قصد کار دارند تجربه و تخصص لازم را داشته باشند.

 

مهندسان عمران نیز در آلمان از حقوق بالایی برخوردارند و آنها به طور متوسط در این کشور چیزی در حدود 62000 یورو دریافت می کنند.

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد کار در آلمان می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

محقق در آلمان

متخصصان در زمینه علوم طبیعی در لیست مشاغل با کمبود در کشور آلمان قرار دارد. محققان می توانند به عنوان استاد و یا کارمند در دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و بسیاری دیگر از مکان های علمی مشغول به کار شوند.


موضوعاتی بسیاری مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک، اکولوژی، زمین شناسی، نجوم، هواشناسی و غیره در آلمان به محقق نیاز دارند.


اگر تخصص در شیمی و زیست شناسی دارید، حتما مهاجرت به آلمان از طریق کار را امتحان کنید. این گونه محققان در آلمان از تقاضای بسیار بالایی برخوردار هستند.

محقق-در-آلمان

ریاضی دان در آلمان

ریاضیدانان متخصص جبر یا هندسه از بازار کار خیلی خوبی در آلمان برخوردارند. بسته به اینکه آیا تخصص شما ریاضی نظری است یا کاربردی، در زمینه های مختلفی امکان کار دارید.


ریاضی هم اکنون از رشته های تحصیلی محبوبی در آلمان است و در این رشته نیز به متخصصان با مهارت نیاز وجود دارد.


ریاضی دانان می توانند در بخش های مختلفی مانند نرم افزار و مخابرات، تحقیق و توسعه، بانک ها و شرکت های بیمه، مدارس و دانشگاه ها استخدام شوند.


همانطور که می بینید با تقاضای بسیار بالا، فردی که مهارت و دانش کافی در زمینه ریاضی را داشته باشد، به راحتی می تواند شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کند.


در آلمان درآمد ریاضیدانان بسیار خوب است و آنها در این کشور به طور میانگین چیزی در حدود 64000 یورو درآمد کسب می کنند. حتی درآمد ریاضیدانان حرفه ای و با تجربه در این کشور تا 75000 یورو در سال نیز می رسد.

بهترین شغل ها در آلمان با مهارت فنی و حرفه ای

در آلمان، اگر شما مدرک فنی و حرفه ای و یا مهارت های مرتبط با آن را داشته باشید، بعید است که بیکار بمانید. شرکت های آلمانی بسیاری در آلمان در تمامی صنایع وجود دارند که به دنبال متخصصانی در امر تجارت می باشند.

 

تقریباً چیزی در حدود 70 درصد از موقعیت های شغلی مورد نیاز در کشور آلمان به مشاغلی مرتبط است که تنها نیاز به گذراندن دوره های فنی و حرفه ای بوده اند.

 

کمبود در مشاغل فنی و حرفه ای هر ساله در حال افزایش است. در آلمان شرکت های محلی بسیاری به همین دلیل در دوره هایی مشکلات مختلفی را تجربه می کنند.

 

یکی از عواملی تقاضای بالا برای این شغل ها در آلمان، این است که افراد بیشتر ترجیح می دهند به جای یادگیری حرفه، برای تحصیل در یک رشته دانشگاهی در موسسات آموزشی ثبت نام کنند.

 

بنابراین با وجود این روند به نظر می رسد که به طور طبیعی میزان نیروی کار در این بخش هر ساله کاهش یابد.

 

پرستاری در آلمان

سالهاست که پرستاران به یکی از مهمترین مشاغل مورد تقاضای آلمان تبدیل شده اند. کسانی که توانایی مراقبت از سالمندان را دارند از تقاضای بیشتری نیز برخوردار هستند.

 

جمعیت آلمان با سرعت خیلی زیادی در حال پیر شدن است و در این کشور به نظر می رسد که در سال های آینده به تعداد بیشتری از کارمندان در بخش مراقبت های بهداشتی نیاز پیدا شود.

 

در آلمان این انتظار می رود که در آینده ای نزدیک موقعیت های شغلی نیروی متخصص در بخش مراقبت های بهداشتی از 50 هزار به 60 هزار برسد و این روند به سرعت خود نیز ادامه دهد.

 

بسیاری از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مرتبط با مراقبت های بهداشتی از کمبود نیروی انسانی رنج می برند. با توجه به تغییرات جمعیتی که در این کشور به‌وجود آمده است، جمعیت جامعه سالخورده آلمان در حال افزایش است.

 

طبق پیش بینی ها به نظر می رسد که حدود 500،000 کارمند در بخش سلامت در کشور آلمان که به صورت تمام وقت کار می کنند تا سال 2030 بازنشسته شوند.

 

چگونه می توان به عنوان پرستار در آلمان کار کرد؟ 

پرستاری شغل آسانی نمی باشد. شما به عنوان یک پرستار به طور متوسط در آلمان چیزی در حدود 37،900 یورو درآمد کسب می کنید و به عنوان مراقب سالمندان می توانید 32،400 یورو نیز در سال درآمد داشته باشید.

 

تا سال 2025 پیش بینی می شود که آلمان با کمبود 150 هزار پرسنل پرستاری و کارمند مراقبت های سلامتی روبرو شود. این یعنی شما این فرصت را دارید که مهارت پرستاری خود با دریافت ویزای کاری به آلمان مهاجرت کنید.

 

رشته پرستاری در آلمان عمدتا در آموزشگاه های فنی و حرفه ای آموزش داده می شود. دانشگاه های آلمان تنها در 10 سال گذشته شروع به ارائه این رشته در این کشور کرده اند. آموزش حرفه ای پرستاری در آلمان تنها 3 سال طول می کشد. دولت این کشور نیز از افراد با مهارت خارجی که شرایط لازم به عنوان کادر پرستاری را داشته باشند استقبال می کند.

تکنسین الکترونیک یا برقکار در آلمان

تکنسین الکترونیک یا برق کار یکی از پر تقاضا ترین مشاغل در سراسر جهان است. در آلمان نیز این حرفه از تقاضای بالایی برخوردار می باشد. شما با داشتن مدرک برقکاری می توانید در بسیاری از زمینه های کاری در شرکت ها و موسسات آلمانی مانند تجهیزات و سیستم ها، فناوری اتوماسیون، فناوری، بهره برداری، انرژی ساختمان، سیستم های زیرساختی، فناوری اطلاعات و سایر موارد به عنوان برقکار، مشغول به کار باشید.

 

برقکاری یکی از مشاغل پر درآمد آلمان نیز می باشد. شما به عنوان برقکار می توانید در حدود 40،000 یورو در سال درآمد کسب کنید. این در حالی است که کار در آلمان به عنوان برقکار حتی نیازی به تحصیلات عالی نیز ندارد.

برقکار-در-آلمان

مکاترونیک در آلمان

مکاترونیک یک شغل بسیار محبوب و همچنین حرفه ای در کشور آلمان می باشد. هیچ کاری بدون وجود مکاترونیک در آلمان انجام نمی شود. تقریباً هر محصول فناوری جدیدی که امروزه از این کشور ایجاد شده با اجزای مختلف الکترونیکی، مکانیکی و علوم کامپیوتر در ارتباط بوده است. به ویژه این را می توان در حرفه های مختلفی مانند مهندس مکاترونیک ترکیبی نیز دید.


به عنوان یک متخصص در آلمان شما این امکان را دارید که در زمینه های تخصصی کار کنید. بسیاری دیگر از زمینه های مختلف در آلمان وجود دارند که به متخصصان مکاترونیک نیاز پیدا کرده اند. پیش نیاز این شغل در آلمان این است که شما کارآموزی این دوره را گذرانده و دارای مدرک فنی و حرفه ای یا مدرک مهندسی مکاترونیک از یکی موسسه آموزشی معتبر بوده باشید.


مهندسان مکاترونیک در آلمان درآمد بسیار خوبی دارند و انتظار می رود که حقوق اولیه آنها بین 40،000 تا 45،000 یورو در سال باشد.


لازم به ذکر است که اگر مدرک شما دانشگاهی نباشد و با مدرک فنی و حرفه ای درآمد شما کمی نیز کمتر شود.

فروشندگی در آلمان

از بقالی و مغازه های کوچک گرفته تا مغازه های بزرگ و سوپر مارکت ها در همه جا در آلمان نیاز به فروشندگان وجود دارد. مصرف کنندگان همیشه به غذا، لوازم منزل، تجهیزات فنی و سایر اقلام ضروری نیازمندند. از این رو بدیهی و منطقی است که نیاز به فروشندگان در این کشور همواره وجود داشته باشد.


برای کار در این موقعیت کاری، از شما خواسته می شود که زبان آلمانی خود را به سطح خوبی برسانید و دارای سابقه کار در این زمینه باشید.


فروشندگان مغازه در آلمان بین 18000 تا 26.400 یورو در سال درآمد دارند.

فروشندگی-در-آلمان

سخن نهایی

ما در این مقاله قصد داشته ایم که به شما انگیزه دهیم که به آلمان مهاجرت کنید و در این کشور کار مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر می خواهید که شانس خود را برای پیدا کردن کار در آلمان افزایش دهید می توانید مهارت های کاری خود را تقویت کنید. تمام متقاضیانی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند از شانس بیشتری برای کار در این کشور بهره مند هستند. 

 

 برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد اقامت کاری به آلمان، بهترین شغل ها در آلمان و یا دریافت ویزای کار آلمان با کارشناسان ما در تماس باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد اقامت کاری به آلمان با شماره های 28111107 021 و یا 22654650 021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

پردرآمدترین مشاغل آلمان در سال اخیر بر اساس آمار رسمی دولت این کشور پزشک مشاور، پزشک ارشد، مدیر فروش و مدیر فروش منطقه ای کالاهای سرمایه ای بوده است.

مشاغل با تقاضای بالا در کشور آلمان عبارتند از متخصصان فناوری اطلاعات، تحلیلگران فناوری اطلاعات، محققان داده، توسعه دهندگان نرم افزار، پزشکان، مهندسین، مهندسین مکانیک و همچنین مهندسین برق می باشد.

میانگین ​​حقوق سالانه خوب در کشور آلمان چیزی در حدود 64.000 یورو تا 81.000 یورو در سال است. این حقوق ناخالص (حقوق قبل از مالیات) بستگی به حرفه، صنعت و تحصیلات شما می تواند داشته باشد.

وقتی صحبت از مقایسه هر دوی این کشورها به میان می آید مشخص است که با توجه به وضعیت اقتصادی آنها آلمان بسیار ثروتمندتر از کانادا می باشد.

برای تامین هزینه های زندگی خود در کشور آلمان به 861 یورو در ماه نیاز دارید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید اگر شغلمون جزو بهترین شغل ها در آلمان باشه شانس دریافت ویزای کاریمون بالاتره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی