شرح وظایف پرستار در آلمان

شرح وظایف پرستار در آلمان

از آنجایی که کشور آلمان دارای جمعیت پیری است، نیاز به مراقبت‌های پزشکی هر روز بیش از روز گذشته در این کشور احساس می‌شود. به همین دلیل، دولت آلمان به دنبال جوانانی است که بتوانند این وظایف را بر عهده بگیرند. در میان همه مشاغل، این حرفه پرستاری است که نیاز اصلی کشور آلمان محسوب می‌شود. سیستم بهداشتی آلمان بسیار قوی است؛ اما به ‌اندازه کافی پرستار در این کشور وجود ندارد. به همین دلیل، شرح وظایف پرستار در آلمان شامل کار در بیمارستان، خانه سالمندان، مراکز مراقبتی و مواردی از این ‌دست است.


اگر شما به‌ عنوان پرستار عاشق کار در کشور آلمان هستید، باید بدانید که دولت این کشور درهای خود را به روی شما گشوده است و با آغوش باز از شما استقبال می‌کند. فقط کافی است به کمک آژانس کاریابی کاربین بتوانید بهترین موقعیت شغلی متناسب با شرایط خود را پیدا کنید، در آن استخدام شوید و اقامت این کشور را بگیرید.

فرم مشاوره رایگان

دولت آلمان به دنبال نیروی جوان برای حرفه پرستاری است

آنچه خواهید خواند:

نگاهی گذرا به پرستاری در آلمان

پرستارانی که در بیمارستان‌های آلمان مشغول به کار هستند، باید ثبت‌نام کنند و از سیستم‌های مختلفی بگذرند تا بتوانند برای اشتغال در بیمارستان موقعیتی را پیدا کنند. برخی از آن‌ها تنها در یک بخش خاص و برای انجام‌ وظیفه‌ای خاص استخدام می‌شوند، در حالی که برخی دیگر در بخش‌های عمومی مشغول به کار می‌شوند و شرح وظایف گسترده‌ای دارند.


مستندسازی، تهیه دارو، تزریق، نوشتن پیشرفت درمان و وضعیت فعلی بیمار از جمله وظایفی هستند که این پرستاران باید انجام دهند. در مقابل، پرستاران بخش‌های خاصی مانند آی‌سی‌یو، انکولوژی، آندوسکوپی، بیهوشی و موارد این چنینی باید همه اقدامات اولیه را شخصاً انجام دهند. مراقبت‌های ویژه از بیماران خاص نیز در شرح وظایف پرستار در آلمان قرار می‌گیرد.


علاوه بر موارد ذکر شده، خانه‌های سالمندان و سایر مراکز مراقبتی نیز به پرستارانی نیاز دارند که آموزش‌دیده باشند و در سطوح مختلف صلاحیت قرار داشته باشند تا از سالمندان و افراد نیازمند مراقبت کنند. این تقاضا هر روز بیش از روز گذشته احساس می‌شود و سیستم بهداشتی بیش از گذشته نیازمند استخدام پرستاران جوان خواهد بود.

آنچه یک پرستار باید انجام دهد

اگر شما نیز دانش‌آموخته رشته پرستاری هستید و رؤیای کار در آلمان را در سر می‌پرورانید، قبل از هر کاری باید از شرح وظایف پرستار در آلمان مطلع باشید و بدانید که با استخدام در این رشته قرار است چه‌ کارهایی انجام دهید. شما به‌ عنوان یک پرستار باید از افراد دیگری مراقبت کنید که خود توانایی این کار را ندارند. علاوه بر بیمارستان، شما باید از کودکان و سالمندان نیز مراقبت کنید. بسته به محلی که استخدام می‌شوید، باید راهنمایی، حمایت و مراقبت از بیماران سرپایی و بستری را به‌ عنوان وظایف خود تلقی کنید. انجام دستورالعمل‌هایی که توسط پزشک تجویز شده است، مداخلات پزشکی قبل از رسیدن بیمار به پزشک، انجام کارهای روزانه کودکان و سالمندانی که خود قادر به مراقبت از خود نیستند، همه ‌و همه نیازمند تأیید صلاحیت شما به‌ عنوان یک پرستار است.

پرستاران اغلب در بیمارستان فعالیت می‌کنند

چه مراکزی از شما استقبال می‌کنند؟

همان‌ طور که پیش‌ از این گفتیم، شرح وظایف پرستار در آلمان منوط به محلی است که در آن کار می‌کند. با این ‌وجود، باید بدانید چه مراکزی هستند که می‌توانید امید داشته باشید که شما را استخدام می‌کنند. بسته به این که چقدر تجربه، تحصیلات و تسلط به زبان آلمانی دارید، محل کار شما نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه برخی از مراکز استخدام پرستاران را به ‌صورت خلاصه معرفی می‌کنیم.

بزرگ‌ترین متقاضیان برای استخدام شما بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها هستند

اولین گزینه‌ای که همیشه می‌توانید در نظر داشته باشید، بیمارستان‌ها یا کلینیک‌هایی هستند که بیشترین فرصت‌های شغلی در آن‌ها وجود دارد. آن‌ها همیشه به پرستار جدید نیاز دارند تا بتوانند به بیماران و سالمندان خدمات پزشکی ارائه دهند. اگر در این مراکز استخدام شوید، می‌توانید از زیرساخت‌های خوب و امکانات مدرن، طرح حمایت از کارکنان و ساعات کاری منظم نیز بهره‌مند گردید.

خانه‌های سالمندان

همان‌ طور که پیش ‌از این نیز ذکر کردیم، جمعیت آلمان رو به پیری است؛ در نتیجه فرصت‌های شغلی برای مراقبت از سالمندان بیشتر از کار در بیمارستان در دسترس پرستاران است. شما به‌ عنوان یک پرستار باید در بهداشت شخصی و تغذیه به این افراد کمک کنید، داروهای تجویز شده را سر وقت به آنان بدهید، مرتب فشارخون آنان را چک کرده و در صورت نیاز، بانداژ را تعویض کنید. همچنین گذراندن اوقات فراغت سالمندان نیز بر عهده شما است.


مستند کردن روند درمان برای بیماران خاص و آماده‌سازی آن‌ها برای انجام برخی عملیات پزشکی در منزل، کلینیک یا بیمارستان نیز بر عهده پرستار است و جزء شرح وظایف پرستار در آلمان محسوب می‌شود. به‌ طور کلی، برطرف ‌کردن نیازهای پزشکی افراد سالمند بر عهده شما خواهد بود.

مراکز توان‌بخشی افراد آسیب‌دیده محلی مناسب برای استخدام پرستاران

مکان‌های مراقبت از افراد معلول

مکان‌هایی در آلمان وجود دارند که در آن‌ها معلولان نگهداری می‌شوند و همیشه نیاز به مراقبت از آنان وجود دارد. آن‌ها نمی‌توانند امور روزمره خود را انجام دهند و به همین دلیل، لازم است تا حتماً پرستاران از آن‌ها مراقبت کنند. در برخی موارد خانواده‌ها پولی پرداخت می‌کنند تا پرستاران از فرزند معلول آن‌ها در منزل مراقبت کنند.

مطب خصوصی پزشکان متخصص

بسیاری از پزشکان متخصص هستند که برای مطب خود نیاز به دستیارانی آموزش‌دیده دارند؛ در نتیجه، به دنبال استخدام پرستاری مجرب هستند تا در صورت نیاز بتواند امور اولیه بررسی بیمار یا کارهای بعد از عمل را در مطب انجام دهد.

مراکز توان‌بخشی

اغلب افرادی که از نظر جسمی آسیب بسیار زیادی دیده‌اند، نیاز به مراقبت زیادی دارند و به مراکز توان‌بخشی مراجعه می‌کنند. این مجموعه‌ها نیز برای خدمات‌رسانی بهتر از پرستاران کمک می‌گیرند و آن‌ها را استخدام می‌کنند و در قبال ارائه این خدمات به آنان پول می‌پردازند.

اغلب پرستاران در بیمارستان استخدام می‌شوند

چگونه در آلمان پرستار شوید؟

اگر تمایل دارید در آلمان مشغول به پرستاری شوید، تنها دانستن شرح وظایف پرستار در آلمان کفایت نمی‌کند. شما حتماً باید قبل از اقدام به دریافت اقامت، به مؤسسات کاریابی بین‌المللی مانند کاربین مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید تا در این راه شما را همراهی کنند. برای این که در این کشور به عنوان پرستار مشغول به کار شوید، مهم‌ترین نکته این است که بتوانید مجوز رسمی برای شروع به کار دریافت کنید. دولت آلمان برای پرستارانی که تمایل به کار در این کشور دارند، شرایطی را در نظر گرفته است که باید آن‌ها را احراز کنند تا بتوانند استخدام شوند. این شرایط به شرح زیر هستند:

شرایط مورد بررسی استخدام پرستار در آلمان

• مدرک خود را تأیید کنید: اولین و مهم‌ترین نکته آن است که مدرک دانشگاهی معتبری داشته باشید که از طرف دولت آلمان تأیید شده باشد. آنان بررسی می‌کنند که آیا مدرک شما می‌تواند معادل مدرکی باشد که دانشگاه‌های این کشور اعطا می‌کنند یا خیر. در صورت مغایرت، لازم است تا در یک آزمون ارزیابی شرکت کنید تا سطح دانش شما مشخص شود. در این بین، ملیت شما اهمیت ندارد، مهم دانشگاهی است که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اید.


• تسلط به زبان آلمانی: سطح لازم برای تسلط به زبان این کشور از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است؛ اما در اغلب موارد باید سطح دانش و تسلط شما به زبان آلمانی معادل B1 یا B2 باشد. این معیار در چهارچوب مشترک اروپایی CEFR سنجیده می‌شود.


• چقدر سلامت هستید: لازم است تا سلامت شما از نظر پزشکی بررسی شود تا تأیید گردد که چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی دارای سلامت کافی هستید تا بتوانید کاندید اشتغال در این رشته شوید.


• عدم سوء پیشینه: برای این کار لازم است تا مدرکی را ارائه دهید که نشان دهد هیچ ‌گونه سابقه کیفری ندارید و کشور مبدأ شما حسن رفتارتان را تأیید کند.

مراقبت از کودکان جزء وظایف پرستاران است

شانس استخدام شما در این کشور چقدر است؟

همان ‌طور که بارها متذکر شدیم، دولت المان به‌ شدت نیاز به نیروی کار جوان برای پر کردن فرصت شغلی پرستاری دارد. شاید بتوان گفت که در حال حاضر نزدیک به 80.000 فرصت شغلی برای متقاضیان این رشته وجود دارد و انتظار می‌رود این رقم در سال 2025 به 150.000 فرصت برسد. پس می‌توان گفت اگر دانش‌آموخته این رشته هستید، می‌توانید به یافتن شغل امیدوار باشید. این رقم تقریباً فرصت‌های رسمی شغل پرستاری مانند کار در بیمارستان‌ها بود. آژانس‌های بسیار زیادی هم وجود دارند که زیر نظر بیمارستان‌ها هستند و پرستاران خارجی را استخدام می‌کنند، آموزش می‌دهند و برای اشتغال آماده می‌سازند. اگر بتوانید به سراغ یکی از مؤسسات کاریابی بین‌المللی بروید، شانس استخدام شما بسیار بیشتر می‌شود.

ارائه خدمات در مراکز توان‌بخشی از جمله وظایف پرستاران است
کلام پایانی

همه ما تمایل داریم تا شرایط بهتر کاری را در کشورهای پیشرفته تجربه کنیم. آلمان یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته است که به دلیل پیر بودن جمعیت خود نیاز به افراد زیادی دارد که در رشته پرستاری مشغول به کار شوند. از این رو، فرصت‌های شغلی زیادی برای پرستاران در آلمان وجود دارد. آنچه در شرح وظایف پرستار در آلمان آمده است، مراقبت از بیماران و کار در بیمارستان‌ها، کار در کلینیک‌‌های توانبخشی و مراکز نگهداری معلولان و مراقبت از سالمندان است. با این‌ حال، لازم است تا حتماً برای یافتن کار در این کشور با مشاوران مؤسسه کاربین مشورت کنید. این مؤسسه با داشتن مجوز رسمی از وزارت کار و همکاری با کمپانی‌های بین‌المللی تنها مرکز کاریابی بین‌المللی در ایران است که می‌تواند شما را به رؤیایتان یعنی کار در کشورهای دیگر برساند.

سوالات متداول

بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها، خانه‌های سالمندان، مکان‌های مراقبت از افراد معلول، مطب خصوصی پزشکان متخصص، مراکز توان‌بخشی.

مدرک خود را تأیید کنید
تسلط به زبان آلمانی
چقدر سلامت هستید
عدم سوء پیشینه

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی