شهر های صنعتی آلمان

شهر های صنعتی آلمان

پس از فراز و نشیب های فراوان در طول تاریخ، اکنون آلمان به یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان تبدیل شده است و بالاترین تولید ناخالص داخلی را نیز در جهان دارد. آلمان کشوری است که به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی نیز شناخته می شود. شما در بسیاری از شهرهای صنعتی آلمان با شرکت های بزرگ و کوچک با آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا روبرو خواهید شد. در این مقاله ما به بررسی شهرهای صنعتی آلمان پرداخته ایم و شما می توانید اطلاعات کاملی را در مورد مهاجرت به آلمان و اقامت در شهر های صنعتی این کشور دریافت کنید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

آلمان

شهر های صنعتی بزرگ آلمان

آلمان پس از ایالات متحده آمریکا و ژاپن سومین قدرت صنعتی جهان است. مرکز صنعتی عمده آلمان غربی مجموعه Rover-Westfalia برمن و هامبورگ می باشد که است برای خط کشتی سازی بسیار مهم می باشند.

تمرکز صنعتی در منطقه جنوبی در شهرهایی مانند مونیخ و آگوستبورگ و در شهرهای صنعتی مرکزی مانند سالزگیتر، کسل، هانوفر و برانزویک است. در شرق، بیشتر صنعت فناوری پیشرفته در منطقه برلین یا در شهرهایی مانند درسدن، لایپزیگ، دسائو، هال، کوتبوس و کمنیتس قرار گرفته است. در (GDR) بخش های صنعتی اصلی مهندسی برق و الکترونیک، شیمی، شیشه و سرامیک است.

 

صنعت آلمان تاکنون به دلیل رقابت بین المللی بالا و مالیات های بالای تجاری از هزینه های بالای نیروی کار رنج برده است. رهبران صنعت داخلی مانند دایملر بنز به دنبال راه هایی برای تعطیلی، کاهش و افزایش بهره وری می باشند.

این سیاست ها از سال 1991 موجب شده اند که حدود 2 میلیون شغل در این صنعت از دست داده شوند. شرکت های دیگر، مانند غول الکترونیک زیمنس، ماشین آلات کارخانه خود را به خارج از کشور منتقل کرده اند تا به دنبال پرداخت هزینه های نیروی کار باشند.

 

در نیمه اول سال 1998، شرکت های آلمانی بیش از 17 میلیارد دلار در خارج از کشور سرمایه گذاری کردند. در سال 2001، آلمان 5691677 وسیله نقلیه تولید کرد که نسبت به سال 2000 این رقم 3 درصد افزایش داشته است. در سال 2000، چیزی در حدود 178938 کامیون سنگین نیز در این کشور تولید شده است.

 

علیرغم هزینه بازسازی GDR های قبلی، در سال 2002 آلمان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت ها در جهان را در اختیار داشته است. از خودرو گرفته تا الکترونیک پیشرفته، مواد شیمیایی، راحتی و لباس ورزشی و غیره در کشور آلمان به صورت کلان تولید می شود.

 

محصولات صنعتی آلمان به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان بسیار بالا شناخته شده اند. با این حال، رکود جهانی که در سال 2001 آغاز شد، صنعت آلمان را نیز با 45000 شرکت ورشکسته، از جمله Holtzmann (یک شرکت بزرگ ساختمانی) در سال 2002 تحت تاثیر قرار داد. برخی از تحلیلگران تخمین زدند که 3٪ در سال 2002  رکود اقتصاد جهانی باعث بازسازی صنایع آلمان و رقابتی تر شدن این شده است.

بهترین شهر برای کار در آلمان

از میان بهترین شهر های آلمان برای کار می توانیم به این شهر ها اشاره داشته باشیم:

 • شهر مونیخ
 • شهر آرانگن
 • شهر اینگورشتات
 • شهر بودینگن
 • شهر دارماشتات
 • شهر رگنسبورگ
 • شهر استرنبرگ
 • شهر ولفسبورگ
 • شهر اشتوتگارت
 • شهر هایدلبرگ
 • شهر سوپرسبورگ
 • شهر لندشات
 • شهر کوبورگ
 • شهر مینتاونوسکریس
 • شهر لو ویگزبورگ
 • شهر ارلانگنهوخستادت
 • شهر اولم
 • شهر فوف هوفن
 • شهر هوختا ونوسکریس
 
شهرهای-صنعتی-آلمان

صنعت در آلمان

آلمان به عنوان یکی از کشورهای برجسته صنعتی جهان شناخته می شود و عمده صنعت آلمان در شهر های غربی این کشور اروپایی گسترده شده اند.. از جمله مناطق صنعتی مشخص آلمان می توان به مرکز زغال سنگ روهر و خط شمالی – وستفالیا اشاره کرد. این صنعت محدود به یک منطقه نیست و نه تنها در شهرهایی مانند هانوفر و مونیخ، بلکه در شهرهایی مانند اشتوتگارت و فرانکفورت نیز این صنایع آلمان گسترده شده اند.

بیشتر مناطق در آلمان مرتبط با تولید مواد شیمیایی هستند و شما می توانید رشد بخش صنعتی آلمان را در این صنعت مشاهده کنید.

 

پیش از جنگ جهانی دوم، زاکسن به عنوان یک مرکز فنی در قلب اروپا معرفی شد. صنعت سیمان آلمان بر روی رودخانه آربر واقع شده است اما در این قسمت می توانید صنایع دیگری را مشاهده کنید که باعث رشد دیگر صنایع آلمان نیز شده اند. البته لازم به ذکر است که بدانید صنعت در شرق آلمان بسیار ضعیف است، همچنین بهتر است که بدانید شرکت های جنوب آلمان ممکن است عملکرد بهتری نسبت به صنایع آلمان در شمال داشته باشند.

در برلین جنوبی طبق آمار موجود افراد زیادی در صنعت کار می کنند که بیش از 35 درصد آنها در صنعت آلمان مشغول به کار هستند.

 

صنعت چوب آلمان یکی دیگر از صنایعی است که پیشرفت های بسیار زیادی در سال های اخیر داشته و در حال حاضر یکی از صنایع پر رونق این کشور می باشد. موضوع دیگری که به پیشرفت صنعت در کشور آلمان دامن زده است، برگزاری نمایشگاه های بین المللی بسیار فراوان در سال می باشد. این نمایشگاه ها برای ارتقای صنایع و رشد اقتصادی آلمان تاثیر بسیار زیادی را داشته اند.

مهمترین شهرهای صنعتی آلمان

صنعت آلمان یکی از اصلی ترین مواردی است که این کشور اروپایی را به شهرت رسانده است و اکثر شهرهای بزرگ آلمان دارای انواع صنایع هستند. اقتصاد آلمان به عنوان یک اقتصاد پردازشی ارائه شد که قبل از اتحاد مجدد آلمان به عنوان یکی از اهرم های اصلی این کشور شناخته می شده است.

 

پیش از اتحاد مجدد، حدود 40 درصد از کارگران در آلمان در کار ساختمانی بودند. مهمترین شهرهای صنعتی آلمان عبارتند از: هانوفر، فرانکفورت، مونیخ و دوسلدورف که هر کدام صنعت خاص خود را دارند که به شکوفایی اقتصادی آلمان کمک کرده اند.

 

صنعت آلمان در طیف وسیعی از زمینه ها از جمله مهندسی مکانیک و برق، فولاد، اپتیک و شیمی را پوشش می دهد. صنعت آلمان در بخش آلمان شرقی دستخوش تغییرات زیادی شده و پتانسیل رشد قابل توجهی در صنایع فوق الذکر دارد.

از این رو می توان گفت که اقتصاد موجود در آلمان در سال های آینده حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

شرکت های آلمانی

توسعه صنعت در این کشور منجر به تاسیس شرکت های بسیار زیادی در آلمان و پیشرفت شهر های این کشور شده است. شرکت های آلمانی مانند دایملر-بنز، بایر، زیمنس و فولکس واگن شرکت های معروفی هستند که در آلمان فعالیت می کنند و برخی از صنایع آلمان را در اختیار دارند.

 

این شرکت ها با فعالیت های خود می توانند 98 درصد شرکت های آلمانی را تشکیل دهند. این شرکت ها به طور رسمی 80 درصد از نیروی کار را استخدام می کنند و بخش بزرگی از صادرات را تشکیل می دهند و عرضه کافی برای طبقه متوسط را فراهم می کنند.

 

علاوه بر شرکت های ذکر شده در بالا، شرکت هایی مانند Allianz، BMW، BASF، AN، Munich و RWE نیز در آلمان حضور دارند. این شرکت ها به همراه فولکس واگن، دایملر، زیمنس 10 شرکت برتر آلمان را تشکیل می دهند. این شرکت های آلمانی تأثیر زیادی بر صنعت آلمان دارند و محصولات آنها تأثیر زیادی بر اقتصاد این کشور و توسعه شهر های آلمان نیز داشته اند.

شرکت-های-آلمانی

مهندسی مکانیک در آلمان

یکی از موفق ترین رشته های صنعتی آلمان، مهندسی مکانیک است. درآمد سالانه مهندس مکانیک در آلمان در سال 1991 تقریباً 240 میلیارد دلار بود که توسط بیش از 4000 شرکت آلمانی ارائه شد. رشته مهندسی مکانیک آلمان بیش از 17000 محصول تولید می کند که حدود دو سوم آن به کشورهای دیگر صادر می شود.

 

صنعت آلمان اروپا را به سومین کشور صنعتی جهان پس از ایالات متحده آمریکا و ژاپن تبدیل کرده است. پس از انقلاب صنعتی، آلمان اولین نشانه های رشد اقتصادی را از خود نشان داد، اما پس از جنگ جهانی دوم. جنگ تاثیر زیادی بر اقتصاد آلمان داشته است.

 

پس از مهندسی مکانیک، صنعت خودروسازی آلمان نیز بسیار حائز اهمیت بوده است و موجب شده است تا آلمان شاهد پیشرفت و توسعه بسیار زیادی در این زمینه ها شود. در مجموع می توان گفت که کشور آلمان برای کسانی که مهندسی مکانیک خوانده اند کشور بسیار مناسبی می باشد.

شهر صنعتی برلین

شهر برلین به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین شهر های جهان است. برلین شهری است که در طول جنگ جهانی دوم ضربه های سختی خورد، اما به زودی تغییر کرد و به عنوان شهری مدرن به جهان معرفی گردید. به دلایلی مردم از سرتاسر دنیا به این شهر مهاجرت می کنند تا یک زندگی با آرامش و بهتر را نیز داشته باشند.

 

این به دلیل طبیعت زیبا و سرسبز و محوطه های جنگلی این شهر است. یک سوم شهر برلین را جنگل ها، دریاچه ها، رودخانه ها و پارک های سبز و چمنی پوشانده است. زبان انگلیسی در این شهر بسیار مورد استفاده است و مشاغل زیادی برای مهاجران جوان در این شهر وجود دارد.

 

هزینه زندگی در این شهر نسبتا بالاست. اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 1500 یورو در ماه می باشد، در حالی که خرید خانه در همان مکان در برلین به طور متوسط 4900 یورو برای هر متر مربع ممکن است که هزینه داشته باشد.

شهر صنعتی دوسلدورف

دوسلدورف شهری است که هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی مهاجر است. جالب اینجاست که این شهر در حال حاضر از نظر کیفیت کلی زندگی و زیرساخت در رتبه ششم جهان قرار دارد. این شهر فرصت های شغلی بسیاری را در صنایع بزرگ مانند بانک ها، شرکت های رسانه ای و شرکت های توانمند ارائه می کند.

 

این شهر با موزه ها، بازارها و رستوران های مختلف، برای خارجی ها بسیار جذاب است. تعداد دقیقی از مهاجران در دوسلدورف وجود ندارد، اما ممکن است تعداد کمی از مهاجران از برلین، هامبورگ و مونیخ نیز به این شهر مهاجرت کنند. گفته می شود این شهر دارای فرهنگی است که مهاجرت به آن سخت است و بسیاری از مردم باید حداقل انگلیسی بدانند.

 

هزینه زندگی در این شهر نیز نسبت به شهرهای دیگر مانند برلین نسبتاً بالا است. به عنوان مثال، یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1700 یورو در ماه هزینه دارد، در حالی که خرید ملک برای هر متر مربع 6000 یورو هزینه خواهد داشت.

دوسلدورف

شهر صنعتی هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و یکی از بهترین شهر های آلمان است. علیرغم اینکه این شهر بزرگی است، ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند و جمعیت بیشتری نسبت به هر شهر بزرگ دیگری در این شهر به زندگی و کار مشغول هستند.

خیابان های اطراف هامبورگ نیز چشم اندازهای خیره کننده ای از رودخانه ها و کانال ها دارند و بیش از 2000 پل برای عبور از آنها ساخته شده است. معماری این شهر بسیار متنوع است، یک بنای باستانی و دیگری ساختمان مدرن شهر را بسیار مزین کرده اند.

البته اجاره در شهر می‌تواند گران‌ باشد، اما اگر بتوانید آن را بپردازید، خانه در این شهر بسیار ارزان‌تر از شهرهای دیگر کشور خواهد بود. برای اجاره یک خانه سه خوابه در مرکز شهر باید 1000-2000 یورو در ماه بپردازید

شهر صنعتی مونیخ

یکی دیگر از شهرهای محبوب مهاجران مونیخ است. نگاهی دقیق تر به شهر نشان می دهد که چرا هنگام جستجوی یک خانه جدید در آلمان گزینه های بسیار خوبی در این شهر وجود دارد. این شهر از نظر کیفیت زندگی در رتبه چهارم آلمان و از نظر زیرساخت رتبه دوم را در اختیار دارد.

 

مونیخ به دلیل معماری فوق العاده و فرهنگی مدرن بسیار شناخته شده است. علاوه بر این، این شهر هر ساله میزبان جشنواره های مختلفی است که گردشگران بسیار زیادی را برای بازدید به سمت خود جذب می کند.

مونیخ یکی از گران ترین شهرهای اروپاست. یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر می تواند بیش از 2000 یورو در ماه هزینه داشته باشد، در حالی که خرید خانه در شهر برای هر متر مربع 10000 یورو هزینه خواهد داشت.

شهر صنعتی نورنبرگ

اگر به دنبال گزینه ارزان تری برای اجاره یا خرید املاک و مستغلات هستید، نورنبرگ یکی از بهترین شهرها برای زندگی در آلمان است. این شهر که در بایرن قرار دارد، تاریخی غنی دارد و برای کسانی که می خواهند به آنجا سفر کنند، مناسب است.

این شهر دارای فرهنگ مهاجر پذیر شگفت انگیزی است و شما در این شهر می توانید انگلیسی صحبت کنید و شغل مورد نظر خود را به زبان انگلیسی در این شهر پیدا کنید. با این حال، بهتر است حداقل مقداری زبان آلمانی را یاد بگیرید تا بتوانید در این کشور زندگی راحتی داشته باشید.

 

هزینه های زندگی در نورنبرگ نسبت به سایر شهرهای آلمان ارزان تر است. املاک بسیار زیادی در شهر وجود دارد که هزینه متوسط اجاره یک ملک سه خوابه با حدود 1000 یورو در ماه و خرید خانه با قیمت حدود 3500 یورو در هر متر مربع امکان پذیر است.

نورنبرگ

شهر صنعتی اشتوتگارت

اشتوتگارت احاطه شده توسط تپه ها، دره ها و مناظر سرسبز است. شهر اشتوتگارت نقش مهمی در صنعت خودرو المان دارد. اشتوتگارت شهری آرامش بخش با فرهنگ اجتماعی عالی و دسترسی آسان به مغازه ها، بازارها، تئاترها، کافه ها و پارک های زیبا است. این شهر همچنین دارای ریشه های فرهنگی باورنکردنی است و بناهای مدرن و زیبای بسیاری در سراسر این شهر یافت می شود.

 

کارخانه معروف فراری برای علاقه مندان به خودرو در نزدیکی این قرار گرفته است و اگر چند یورو اضافی برای خرید آن دارید می توانید مستقیماً از کارخانه خودروی جدید بیاورید. به دلیل محبوبیت صنعتی این منطقه، افراد زیادی به این شهر مهاجرت می کنند.

 

زندگی در این شهر نسبتاً اقتصادی است و یک خانه سه خوابه در قلب اشتوتگارت به طور متوسط 1400 یورو در ماه هزینه دارد. خرید خانه نیز در این شهر نسبتاً مقرون به صرفه است و هر متر مربع آن حدود 4900 یورو هزینه خواهد داشت.

شهر صنعتی فرانکفورت

فرانکفورت به عنوان پایتخت مالی آلمان، فرصت های شغلی متنوعی را برای افراد شاغل در بخش مالی ارائه می دهد. فرانکفورت شهری پرجنب‌وجوش با غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه است که در بخش‌های مختلف شهر، به‌ویژه در رستوران‌ها و بارهای مختلف در ساکسهاوزن و مکان‌های دیگر ارائه می کند.

 

بیش از 600000 نفر از مهاجران این شهر در حومه زندگی می کنند زیرا زندگی در حومه این شهر آرام است و سیستم حمل و نقل نیز در این شهر بسیار پیشرفته است.

هزینه های زندگی در مرکز شهر می تواند بالا باشد. در خارج از مرکز شهر، اجاره بها هنوز نسبتاً ارزان است. میانگین قیمت خرید خانه برای هر متر مربع 3600 یورو است اما اجاره خانه سه خوابه حدود 1100 یورو می شود.

سوالات متداول

پس از فراز و نشیب های فراوان، اکنون آلمان چهارمین قدرت اقتصادی جهان است و بالاترین تولید ناخالص داخلی را در جهان دارد.

علیرغم هزینه GDR های قبلی، در سال 2002 آلمان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت ها در جهان بوده است. از خودرو گرفته تا الکترونیک پیشرفته، مواد شیمیایی، راحتی و لباس ورزشی در آلمان تولید می شود.

مراکز صنعتی عمده آلمان غربی عبارتند از مجتمع Rover-Westfalia، Upperline، Bremen و Hamburg که برای کشتی سازی بسیار مهم هستند.

آلمان پس از ایالات متحده، چین و ژاپن سومین کشور صنعتی برتر جهان است.

از مهمترین بخش های صنعتی آلمان می توانیم به مواد شیمیایی، شیشه و سرامیک اشاره داشته باشیم.

تا به امروز صنعت آلمان در رقابت بین المللی به علت هزینه های بالای نیروی کار و مالیات بالای تجارت دست و پنجه نرم می کند. دایملر بنز و دیگر بزرگان صنعت در این کشور با تعدیل کارمندان، به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری خود می باشند.

بله، محصولات صنعتی آلمان با کیفیت بالا بوده به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان بالا به خوبی شناخته شده هستند.

رکود جهانی که در سال 2001 آغاز شد همچنین صنعت آلمان را با 45000 شرکت ورشکسته از جمله Holtzmann (یک شرکت بزرگ ساختمانی) تحت تاثیر قرار داد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی