پر درآمد ترین مشاغل جهان

پردرآمدترین مشاغل جهان

هر کسی برای شغل آینده خود معیارهایی را در نظر گرفته است. اما داشتن درآمد خوب معیاری است که شاید بیشتر افراد جامعه برای حرفه آینده خود پس از فارغ التحصیلی در نظر می گیرند. داشتن شغلی که درآمد بالایی نیز داشته باشد شاید آنقدر ها هم که شما فکر می کنید آسان نباشد. باید سالها زمان و انرژی خود را بگذارید و سخت تحصیل کنید و تجربه کاری بدست آورید تا درآمد خوبی را نیز داشته باشید. 


معیارهایی که موجب می‌شود شما شغل آینده خود را انتخاب کنید شامل موارد زیر است. این شغل چه مقدار پاداش دارد؟  آیا این شغل مهیج و جذاب است؟ آیا با این شغل می توانم درآمد خوبی را داشته باشم؟ تمام این موارد می تواند برای انتخاب مسیر شغلی شما آینده شما مناسب باشد مخصوصا گزینه آخری.


در زیر لیستی از شغل هایی را شما مشاهده خواهید کرد که پردرآمدترین مشاغل جهان هستند. اما بسیاری از این مشاغل به غیر از جذابیت شامل موارد دیگری هستند که می تواند برای انتخاب شغل آینده شما در نظر گرفته شود.اگر شما در پایان دوره دبیرستان خود هستید و یا اینکه قصد دارید که برای ادامه مسیر زندگی خود یک شغل پردرآمد داشته باشید، می‌توانید از حرفه های زیر یکی را برای مسیر آینده خود را انتخاب کنید.

فرم مشاوره رایگان

پر درامد ترین مشاغل جهان

مدیر بازاریابی (Marketing manager)

وظیفه مدیر بازاریابی کاملا مشخص است. با این حال وظایف آن شامل طیف وسیعی از مسئولیت‌ها خواهد شد. از این میان می‌توان به مانیتورینگ بودجه، مدیریت کارکنان، آنالیز کمپین‌های بازاریابی و توسعه و گسترش استراتژی‌های تبلیغاتی برای محصولات و سرویس‌ها اشاره داشت.

 

مدیران بازیابی که شخصیت کاریزماتیکی داشته باشند معمولا درآمد بالایی را خواهند داشت. این شغل این روز ها بسیار محبوب شده است.

 

داشتن تجربه از مهمترین عنصرها برای حرفه ای بودن در این شغل است. داشتن مدرک مدیر بازاریابی برای تمام کسانی علاقه مند هستند.

 

•    حقوق سالانه: ۹۹.۰۰۰ دلار (ایالات متحده) / 2,473,416,000 تومان (ایران)

مدیر بازاریابی

مهندس سخت‌افزار (Computer hardware engineer)

این یکی دیگر از شغل‌های پردرآمد مرتبط با فناوری در جهان است. مهندسان نرم‌افزار کسانی هستند که سامانه‌های کامپیوتری را تست و آنالیز کرده و حتی آنها را تولید می‌کنند. مسئولیت‌هایی که شما باید به عنوان مهندس سخت‌افزار داشته باشید شامل عیب یابی، توسعه و سرهم کردن لوازم و مدارهای الکتریکی است.

 

حرفه مهندسی سخت‌افزار بسیار رقابتی بوده و برای آنکه در کمپانی‌های بزرگ مرتبط با سخت‌افزار رایانه مشغول به کار شوید، باید ضوابط و معیارهای این کمپانی‌ها را به همراه داشته باشید. در آغاز از شما می‌خواهند که مدرک مهندسی رایانه داشته باشید. این در حالی است که شرکت‌های بزرگتر از شما شاید ارشد مهندسی رایانه و یا برق را درخواست کنند.

 

•    حقوق سالانه: ۱۲۸۰۰۰ دلار (ایالات متحده) / 3,197,952,000 تومان (ایران)

مهندس هوافضا (Aerospace engineer)

مهندسی هوافضا وسایل و ابزارهای مرتبط با هواپیما را می‌سازد. این افراد نقش مهمی در شرکت‌هایی که به تولید هواپیما، فضاپیما و ماهواره مشغول هستند دارند. وظیفه مهندسان هوافضا این است که نمونه‌های اولیه خود را بسازند و آنها را مورد آزمایش قرار دهند. مهندس هوا فضا باید در روند تولیدات نقش مانیتورینگ و ارزیابی کننده داشته باشد تا بدانند که خط تولید از اصول مهندسی تبعیت می‌کند یا خیر.

 

اگر چه تا به اینجا وظایف یک مهندس هوافضا را نفهمیده اید، اما آن‌ها از پردرآمدترین افراد جهان هستند. یک مدرک کارشناسی در رشته مهندسی هوافضا می‌تواند برای ابتدای کار مفید باشد. شما برای آنکه در کمپانی‌های بزرگ صنایع هوایی کار کنید باید مدرک فوق لیسانس داشته باشید.

 

•    حقوق سالانه: ۱۲۸۰۰۰ دلار (ایالات متحده) / 3,197,952,000 تومان (ایران)

داروساز (Pharmacist)

یک روز از یک داروساز شامل وظایف متعددی است. یک داروساز باید نسخه دارو را دریافت کند و به بیمار توصیه‌های مرتبط با دارو و بیماری وی را بکند. شغل آن‌ها یکی از مهمترین وظایف جامعه است و بنابراین شکی نیست که چرا این شغل را در این لیست قرار داده باشیم.

 

برای آنکه شما تبدیل به یک داروساز شوید مراحل مختلفی است که شما باید آن‌ها را سپری کنید. در ابتدا شما باید دکتری رشته خود را دریافت کنید. سپس شما باید تمرینات لازم در این رشته را ببینید. پس از آن شما باید در ابتدا به عنوان دستیار داروساز مشغول به کار شوید و در پایان شما میتوانید به عنوان یک داروساز مشغول به کار شوید.

 

•    حقوق سالانه: ۱۳۵.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 3,372,840,000 تومان (ایران)

داروساز

مدیر فن‌آوری اطلاعات (IT systems manager)

بخش جدایی ناپذیر هر طرح تجاری مدیران IT هستند. به همین دلیل مدیران IT معمولا بیکار نبوده و تقاضای بالا برای استخدام آن‌ها وجود دارد. مهمترین وظیفه مدیران IT این است که محیط شبکه شرکت را از هکرها و بدافزارها دور کنند، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها را آپدیت کنند. در کل آن‌ها باید هرگونه خرابی تکنیکال را رفع کنند.
 
این می‌تواند شغل خوبی برای تمام کسانی که علاقه به تکنولوژی دارند باشد. برای آنکه مدیر IT شوید باید مهارت خوبی در حل مسائل مربوط به تکنولوژی داشته باشید و همچنین مهارت‌های شخصی خود را نیز افزایش دهید. مسیرهای متفاوتی برای آنکه شما به مدیر IT تبدیل شوید وجود دارد. اما در ابتدا بهتر است که برای آنکه در این مسیر قرار بگیرید مدرک کارشناسی در رشته رایانه داشته باشید و با کسب تجربه بتوانید مدیر  IT شوید.
 

•    حقوق سالانه: ۱۲۷.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 3,172,968,000 تومان (ایران)

مدیر فن‌آوری اطلاعات

مدیریت مهندسی (Engineering manager)

مدیران مهندسی باید مهارت خوبی در نظارت پروژه‌های مختلف داشته باشند. شما باید با تیم‌های مختلفی همکاری کرده و با مشتریان در ارتباط باشید. به معنای دیگر شما باید به عنوان یک مدیر مهندسی مهارت‌های مختلفی را داشته باشید.

 

اگر شما مهندس هستید شما میتوانید به آرامی در این شغل مهارت‌های لازم را کسب کرده و در این شغل درآمد خوبی را داشته باشید. اما بیشتر کمپانی‌ها از شما مدرک MBA را درخواست خواهند کرد. ارشد MEM میتواند پایه‌های شما برای اینکه در این رشته مشغول به کار شوید تقویت کند.

 

•    حقوق سالانه: ۱۴۹.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 3,722,616,000 تومان (ایران)

مدیریت مهندسی

کنترل کننده ترافیک هوایی (Air traffic controller)

اگر دوست دارید پای خود را بر روی زمین بگذارید اما همچنین به پرواز علاقه مند هستید، می‌توانید شغل ترافیک هوایی را امتحان کنید.

یک کنترل کننده خطوط هوایی مهمترین مسئولیتی را که بر عهده دارد امنیت پرواز است. آنها باید هواپیماها را هماهنگ کنند. خلبانان زمانی که قصد دارند از باند فرودگاه بلند شوند یا اینکه لندینگ داشته باشند باید توسط کنترل کننده ترافیک هوایی از شرایط حیاتی فرودگاه آگاه سازد.

اگر قصد دارید که در این صنعت مشغول به کار شوید باید حتما یک سری از تمرین‌ها را پشت سر بگذرانید. این تمرین ها بسته به کشوری که شما در آن مشغول به آموزش هستید متفاوت خواهد بود. برای مثال در آمریکا برای آنکه شما در این رشته مشغول به کار شوید باید حتما مدرک کارشناسی کنترل ترافیک هوایی را داشته باشید. شما باید در آکادمی اداره هواپیمایی فدرال، امتحانات خود را با موفقیت پشت سر بگذرانید.

 

•    حقوق سالانه: ۱۴۹.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 3,722,616,000 تومان (ایران)

کنترل کننده ترافیک هوایی

مهندس نرم‌افزار (Senior software engineer)

در عصری که ما در آن قرار داریم به عصر دیجیتال معروف است. از این رو مهندسان نرم‌افزار بسیار کمیاب بوده و درآمد آن‌ها بالا می‌باشد. جای تعجبی ندارد که مهندسی نرم‌افزار را شما در این لیست مشاهده می‌کنید.

 

شما برای اینکه مهندس نرم‌افزار باشید باید دانش بالایی داشته باشید. شما باید دانش خود را در زمینه رایانه، ریاضی و مهندسی افزایش دهید. شما به عنوان مهندس نرم‌افزار باید توانایی بالایی در طراحی، تست و گسترش نرم‌افزار های رایانه داشته باشید.

 

مسیری که شما باید طی کنید تا به یک مهندس نرم‌افزار تبدیل شوید، شامل تحصیلات دانشگاهی در زمینه علوم کامپیوتری می‌باشد. بسیاری از مهندسان نرم‌افزار باید مهارت‌های بالایی در برنامه‌نویسی و کدنویسی نیز داشته باشند.

 

•    حقوق سالانه: ۱۵۳.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 3,822,552,000 تومان (ایران)

مهندس نرم‌افزار

کارشناس علوم داده (Senior data scientist)

کارشناسان علوم داده کسانی هستند که توانایی بالایی در آنالیز داده داشته و وظایف متعددی دارند. وظیفه اصلی آن‌ها سازمان دادن  و تجزیه و تحلیل داده‌ها است. این کارشناسان از دانش خود در زمینه‌های آمار، برنامه‌نویسی و ریاضی استفاده می‌کنند تا به آسان‌ترین راه ممکن دست پیدا کنند. یافته‌های آنها به سازمان‌ها و تجارت کمک می کند تا بر اساس این داده‌ها در آمد خود را افزایش دهند. بنابراین واضح است که افزایش درخواست برای کارشناس ارشد علوم داده نسبت به سالهای پیش افزایش یافته است.

 

اگر به این کار علاقه دارید باید به شما بگوییم که شما می توانید با گرفتن یک مدرک کارشناسی در زمینه مهندسی رایانه، فیزیک یا ریاضی به عنوان کارشناس علوم داده مشغول به کار شوید. ممکن است که کمپانی‌های بزرگ به مهندسان ارشد علوم داده که مدرک کارشناس ارشد دارند نیاز داشته باشند.

 

•    حقوق سالانه: ۱۶۰.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 3,997,440,000 تومان (ایران)

مهندس نفت (Petroleum engineer)

همانطور که ممکن است که درست حدس زده باشید، پول زیادی در صنعت نفت و گاز وجود دارد و مهندسان این صنایع حقوق بالایی نیز دارند.

 

مهندسان نفت نقش مهمی در توسعه و گسترش تکنولوژی‌های مرتبط با نفت و گاز از منابع طبیعی دارند. مهندسان نفت باید به مکان‌هایی نفت خیز هستند سفر کرده و به تحقیق و بررسی منابع نفتی بپردازند. به مانند همه رشته های مهندسی از مهندسان نفت نیز این انتظار می‌رود که بتوانند در زمینه‌های علوم و ریاضی توانایی خوبی را داشته باشند. همچنین با داشتن مدرکی در زمینه‌های مهندسی مکانیک، عمران و شیمی می توانید در صنعت نفت مشغول به کار شوید.

 

•    حقوق سالانه: ۱۷۱.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 4,272,264,000 تومان (ایران)

بانکدار سرمایه‌گذاری (Investment banker)

بسته به مهارت و سابقه کاری این افراد مسئولیت‌های متفاوتی را دارند. شما در ابتدای این شغل آنالیزور خواهید بود و سپس از نردبان ترقی بالا خواهید رفت و در این موقع شما به عنوان معاون رئیس، مدیر و در آخر به مدیر عاملی خواهید رسید.

 

مسئولیت‌هایی که شما در این شغل خواهید داشت شامل تحقیقات بازار، تجزیه و تحلیل و انجام مدل‌های مالی است.

 

شما برای آنکه در این شغل موفق باشید باید مهارت‌های ریاضی خوبی را داشته باشید. شما برای آنکه در این رشته موفق شوید باید در دانشگاه MBA بخوانید.

 

•    حقوق سالانه: ۲۰۹.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 5,221,656,000 تومان (ایران)

بانکدار سرمایه‌گذاری

دندانپزشک (Dentist)

با قرار گرفتن در پنج شغل پر درآمد جهان، دندانپزشکی از محبوب‌ترین حرفه‌های در حال رشد جهان نام گرقته است. دندانپزشک در مورد دندان مشاوره داده و بیماری‌های دهان و دندان را تشخیص می دهد و درمان می کند.

 

هنگامی که شما یک دندانپزشک واجد شرایط باشید این امکان را دارید که تخصص خود را بگیرید. اما برای شروع باید مدرک کارشناسی دندانپزشکی را داشته باشید و تمام تمرینات و آموزش‌های لازم را دیده باشید و حتی جندین سال به صورت کارورز گذرانده باشید.

 

•    حقوق سالانه: ۲۱۳.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 5,321,592,000 تومان (ایران)

دندانپزشک

وکیل شرکت (Corporate lawyer)

اگر شما به شغل وکالت علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می‌شود که حتما تخصص خود را در زمینه وکیل شرکت بگیرید. نه تنها این شغل بسیار هیجان‌انگیز است بلکه شما درآمد بسیار بالایی را نیز خواهید داشت.

وکیلان شرکت کسانی هستند که دانش خوبی در زمینه قوانین تجاری دارند و این امکان را نیز دارند که به مشاوره های تجاری و حقوقی به شرکت‌ها ارائه دهند. یک از مهمترین وظایفی که وکیلان دارند این است که آن‌ها در مورد تجارت شرکت مسیرهای قانونی را طی کنند. شما به عنوان وکیل شرکت درگیر مسائل حقوقی مانند مسئولیت، مالکیت، قراردادها و مشاغل خواهید شد.

 

داشتن مدرک کارشناسی حقوق می‌تواند اولین قدمی باشد که شما برای استخدام شدن باید طی کنید. بسته به اینکه شما در کجا مستقر هستید، شرایط و مدارک متفاوتی را باید به همراه داشته باشید. با این حال زمانی که شما در حال تحصیل در این رشته هستید. شما می توانید جستجو کنید که کمپانی‌های تجاری نزدیک برای استخدام وکیل تجاری به چه شرایط و مدارکی نیازمند هستند و شما بدین سو می‌توانید پس از فارغ التحصیلی با حقوق بالا در کمپانی مورد نظر خود مشغول به کار شوید.

•    حقوق سالانه: ۲۴۰.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 5,996,160,000 تومان (ایران)

وکیل شرکت

خلبان هواپیما (Airline pilot)

خلبانی از شغل‌هایی است که این روز های بسیار محبوب شده است. این مهمترین دلیلی است که چرا این شغل یکی از پردرآمدترین حرفه‌های جهان را در اختیار دارد. دانشجویان خلبانی تمرینات سختی را پشت سر می گذرانند. آنها باید از لحاظ جسمی، شنوایی، چشمی، قد و وزن در سلامت کامل قرار داشته باشند.

 

اگر چه بسیاری از خطوط پروازی از خلبانان مدرک تحصیلی نمی خواهند اما اگر قصد دارید در شرکت‌های بزرگ حمل و نقل مشغول به کار شوید باید مدرک تحصیلی ارشد داشته باشید. این دقیقا نقطه‌ای است که استخدام در این کمپانی‌ها رقابتی می شود. برای آنکه به عنوان خلبان در کمپانی‌های حمل و نقل مشغول به کار شوید باید بیش از ۲۱ سال سن داشته و گواهی پزشکی ۱ را به همراه پروانه تجاری خلبانی داشته باشید.

 

•    حقوق سالانه: ۲۴۰.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 5,996,160,000 تومان (ایران)

خلبان هواپیما

پزشک (Physician)

پزشکان و طبیبان به دو بخش تقسیم می‌شوند که شامل دکترهای عمومی و تخصصی هستند. دانش گسترده پزشکان عمومی به آن‌ها این امکان را می دهد که از بیمارانی که سرماخوردگی ساده داشته تا آنهایی که بیماری  های نادر دارند کمک کنند. اما پزشکان متخصص بر روی بیماری‌های بالینی متمرکز هستند و در تخصص خود به این بیماران کمک های خاصی میکنند.

 

برای آنکه شما یک پزشک شوید باید دوره‌های پزشکی خود را در دانشگاه گذرانده باشید. شما باید قبل از اینکه مدرک پزشکی دریافت کنید، باید دوره‌های رسیدنسی خود را در مراکز درمانی و بهداشتی پشت سر گذاشته باشید. اگر چه پزشک شدن مسیر سختی است اما قطعا با توجه به درآمد بالای پزشکان ارزش آن را دارد.

•    حقوق سالانه: ۲۲۷.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 5,671,368,000 تومان (ایران)

مدیر اجرایی (CEO)

دلیل خوبی برای آنکه چرا کارشناسان CEO درآمد خوبی را دارند وجود دارد. این افراد باید مهارت‌های مختلفی از رهبری تا ارتباطات و تصمیم گیری تا مدیریت تجاری را داشته باشند. در تمام این موارد باید بتوانید مهارت‌های لازم را کسب کنید تا به مدیر اجرایی تبدیل شوید زمان زیادی را خواهد گرفت.

 

اگر به شغل‌های C-Suite علاقه زیادی دارید، باید زمان زیادی را در این رابطه اختصاص دهید. اگر چه رشته خاصی در دانشگاه وجود ندارد که نیاز به دانش مدیر اجرایی داشته باشد. اما داشتن مدرک یا گذراندن دوره‌ای نزدیک به بخش مورد نظر شما می تواند مناسب باشد. اما با این حال مهمترین مشخصه‌ای که مدیر اجرایی باید داشته باشد تجربه و کاریزماتیک بودن وی است.

 

•    حقوق سالانه: ۳۱۰.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 7,745,040,000 تومان (ایران)

مدیر اجرایی

همین حالا برای تحصیل در آلمان اقدام کن

ما در کاربین مفتخر هستیم به پاسخگویی و با موفقیت به اتمام رساندن پروژه های مهاجرتی شما…

متخصص بیهوشی (Anaesthesiologist)

به مانند یک جراح، متخصصان بیهوشی پزشکان حاذقی هستند. متخصص بیهوشی باید در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل تخصص بالایی داشته باشد. آن‌ها در روند جراحی نقش بسیار مهمی دارند. یک متخصص جراحی باید تخصص کافی در مورد اینکه چه دوزی از بیهوشی باید در زیر چاقوی جراحی برای بیمار مناسب باشد در نظر گرفته شود.

 

یک متخصص بیهوشی مسیر خسته کننده و سختی را پشت سر گذاشته است. برای آنکه به یک متخصص بیهوشی حاذق تبدیل شوید، باید چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۳ سال آموزش‌های پزشکی لازم را دیده باشید. شاید موجب تعجب شما شود که متخصصان بیهوشی بین تمام مشاغل دنیا یکی از پر درآمدترین شغل های جهان را در اختیار دارند.

 

•    حقوق سالانه: ۴۱۱.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 10,268,424,000 تومان (ایران)

جراح (Surgeon)

جراح ها، پزشکان حاذقی هستند. یک روز کاری آنها شامل تشخیص بیماری پیش از عمل، عمل جراحی و مراقبت‌های پس از عمل است. این کار برای کسانی که به راحتی خسته می‌شوند اصلا مناسب نیست. باید به عنوان جراح شما ساعت‌ها کار کنید. کار یک جراح رابطه مستقیمی با مرگ و زندگی انسانها دارد و همیشه شما باید آماده کار و جراحی باشید.

 

برای آنکه جراح شوید نه تنها اینکه باید دوره‌های پزشکی خود را کامل کرده باشید، حتی باید سالهای زیادی برای افزایش دانش خود در تخصص خود صرف کنید.

 

•    حقوق سالانه: ۴۹۶.۰۰۰ دلار (آمریکا) / 12,392,064,000 تومان (ایران)

در آخر

شاید زمانی زیادی طول بکشد که شما بتوانید در حرفه خود موفق شوید. اما اگر مسیر کاری خود را به درستی انتخاب کنید و سخت تلاش کنید، بدون شک می‌توانید به موفقیت‌های بی‌شماری در هر شغلی که دارید برسید و درآمد بالایی نیز داشته باشید. این را هم در نظر بگیرید که تنها در آمد بالا نمی‌تواند دلیلی بر موفقیت شما باشد. شما باید برای آنکه مسیر شغلی خود را انتخاب کنید به غیر از درآمد، فاکتورهای بسیار دیگری را که وجود دارد در نظر بگیرید.

 

در همین رابطه بخوانید: مهاجرت کاری

سوالات متداول

داشتن هویت در شبکه ای در یک کشور دیگر بسیار مهم است

حضور و تحقیق در شبکه های به روز و موثق اجتماعی یکی از بهترین راه ها خواهد بود.

نظرات کاربران

guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  خانوم رسولی
1 سال قبل

سلام . خواهش میکنم. خواشحالیم براتون مفید واقع شد

خانوم رسولی
خانوم رسولی
1 سال قبل

ممنون بابت مقاله پردرآمدترین مشاغل جهان…اطلاعات خوبی کسب کردم

shahssa
shahssa
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ممنون از توجهتون

مهدی
مهدی
2 سال قبل

سلام مرسی از مقاله عالی و بروزتون

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی