کار در خارج از کشور

کار در خارج از کشور

کار در خارج از کشور نه تنها یک تجربه ی عالی است، بلکه حرفه ای بین المللی نیز برای شما خلق می کند و درهای مختلف را برای فرصت های جدید در سراسر جهان به رویتان باز کند. فراموش نکنید که با کار در خارج و در محیطی چند ملیتی، مهارت های زبان شما به سرعت پیشرفت می کند، ارتباط متقابل فرهنگی شما بهبود می یابد و مهارت های جدید دیگری را نیز در خود پرورش خواهید داد. به طور خلاصه باید بگوییم که اگر فرصتی برای رفتن به خارج از کشور دارید، این کار را انجام دهید! در ادامه نکات مهمی را آورده ایم که در نظر گرفتن آن ها برای هر مهاجر کاری ضروری است.

فرم مشاوره رایگان

12 نکته ای که هر جستجوگر کار در خارج از کشور باید بداند

درباره ویزا و مجوزهای لازم برای کار همه چیز را بدانید

 

مهم نیست که چقدر برنامه ریزی شخصی داشته باشید، تحقق رویای شما برای کار در خارج از کشور در نهایت به ویزا یا اجازه کار شما بستگی دارد. بنابراین، دانستن اینکه چه مدارکی را لازم دارید تا بتوانید بطور قانونی در یک کشور خارجی کار کنید و آنچه که برای تهیه ی این برگه ها باید انجام دهید، اولین گام خواهد بود. در جریان باشید که در روند اخذ ویزا یا مجوزهای لازم باید مقداری وقت و هزینه صرف کنید. شما همچنین باید بدانید که با ویزای دریافت شده چه مدت زمانی می توانید در آن کشور بمانید و بطور کلی شرایط اقامت شما به چه صورت برنامه ریزی شده است.

در مورد هزینه های زندگی و حقوق خود تحقیق کنید

 

یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است: پول. شاید دقیقاً ندانید که هر ماه چقدر پول بدست خواهید آورد، اما باید بدانید که میانگین درآمدها در صنعت مورد نظر در کشور مقصد چقدر است و چگونه با آن می توان هزینه های زندگی را مدیریت کرد. در اصل باید بدانید که پس از پرداخت تمام هزینه های ماهانه (اجاره، صورتحساب ها، مالیات و غیره) چقدر پول برای شما باقی خواهد ماند.

 

پیشنهاد میکنم برای این که این بخش را به طور کامل درک کنید، مقالات مرتبطی مانند شرایط و هزینه های زندگی در آلمان، شرایط و هزینه های زندگی در کانادا، شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا را هم مطالعه کنید.

راه یافتن شغل و مکانی برای زندگی را بیاموزید

 

اگر مقصد خود را بر روی یک کشور خاص قرار داده اید، تحقیق کنید که پیدا کردن شغل و مکانی برای زندگی در آن جا چقدر آسان خواهد بود. نحوه رفت و آمد و زندگی مردم و انطباق آن با بودجه و انتظارات خود را بررسی کنید.

تعداد روزهایی که می توانید مرخصی بگیرید را بدانید

 

یکی از دلایلی که شما به خارج از کشور مهاجرت می کنید احتمالاً این است که می خواهید یک فرهنگ و فضای جدید را کشف کنید و البته برای این مهم، به زمان احتیاج دارید. ممکن است در ابتدا این موضوع به نظر خیلی مهم نرسد، اما شما باید بدانید که تعداد روزهای تعطیل و مرخصی شما چه تعداد خواهد بود.

 

این مسئله می تواند بین کشورهای مختلف بسیار متفاوت باشد. دائما کار کردن و مسافرت نرفتن می تواند شما  را تضعیف کند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای تفریح و یا دیدار خانواده تان در هر زمانی، وقت (و همچنین پول کافی) خواهید داشت.

در شبکه های ارتباط بین المللی فعال باشید

 

داشتن هویت در شبکه ای در یک کشور دیگر بسیار مهم است. خوشبختانه، شما برای بحث و گفتگو با مردم یک سرزمین نیازی به سفر به آن جا ندارید. شما می توانید از رسانه های اجتماعی برای یافتن افراد و ارتباط با آن ها در صنعت موردنظر خود استفاده کنید. درخواست کمک و مشاوره میان افراد همیشه راه خوبی برای قدم نهادن در مسیر جدید است. بنابراین در توییتر و لینکدین فعال شوید، به گروه ها یا انجمن ها بپیوندید و با مهاجران و افراد محلی صحبت کنید.

در همین رابطه بخوانید: مهاجرت کاری

در مورد کشور مقصد و فرهنگ آن اطلاعات کسب کنید

 

وقتی برای تعطیلات به کشوری سفر می کنید، همه چیز کمی جالب تر است. ما نمی خواهیم توی ذوق شما بزنیم ، اما واقعیت این است که زندگی در یک کشور کمی متفاوت خواهد بود. با زندگی در یک کشور جدید شما صورتحساب و مالیات خواهید داشت و ممکن است روزهایی اتوبوس با تأخیر به ایستگاه برسد! ما به هیچ وجه نمی گویم اوضاع شما بد خواهد شد اما مهاجرت بدون چالش رویایی بیش نخواهد بود.

 

ما در کاریابی بین المللی کاربین تنها از شما می خواهیم واقع بین باشید و در حالی که عینک یک تعطیلات خوش را به چشم دارید، درباره ی مهاجرت قضاوت نکنید. برای این موضوع هم، حضور و تحقیق در شبکه های به روز و موثق اجتماعی یکی از بهترین راه ها خواهد بود.

یاد بگیرید افراد محلی آن کشور چگونه کار پیدا می کنند

 

افراد در فرهنگ های مختلف برای یافتن شغل رویکردهای متفاوتی دارند. برخی یک روند رسمی با تعداد زیادی کاغذ و ایمیل را دنبال می کنند در حالی که برخی دیگر تعامل چهره به چهره را ترجیح می دهند. تحقیق کنید که افراد محلی چگونه شغل پیدا می کنند و بررسی کنید که آیا می توان به تنهایی (و از دور) شغل پیدا کنید یا اینکه مجبور خواهید بود از طریق مشاوران یا آژانس های کاریابی این مسیر را طی کنید.

در مورد نحوه نوشتن CV و کاورلتر مطالعه کنید

 

اکنون که می دانید چگونه شغل موردنظرتان را پیدا کنید، باید همه چیز را برای شروع کار آماده کنید. در مورد چیدمان، محتوا و قوانین نوشتن یک CV و کاورلتر برای کشور مقصد و شغل خود اطلاعات کسب کنید. 

 

مطمئن شوید که می دانید چه تعداد از اطلاعات شخصیتان را باید به اشتراک بگذارید و چه اسنادی را نیز باید در رزومه بگنجانید.

در مورد دیپلم ها و گواهینامه های موردنیاز اطلاعات کسب کنید

 

بسته به تحصیلات، مهارت ها و تجربه کاری شما کشور جدید شما ممکن است درخواست یک دیپلم یا گواهی اضافی (زبان) کند. در مورد الزامات شغلی تحقیق کنید و یاد بگیرید که چگونه، کجا و کی می توانید مدارک لازم را تهیه کنید. این بازهم بدان معنی است که برای رسیدن به هدف و مقصدتان باید وقت و هزینه صرف کنید.

خود را برای مواجهه با چیزهای متفاوت آماده کنید

 

امیدوار هستیم که کاوش در مورد مسائل جدید، شروع یک فصل تازه در زندگی و گسترش افق های حرفه ای مهم ترین دلایل شما برای کار در خارج از کشور باشد. ما به عنوان کارشناسان مهاجرت از شما می خواهیم اطمینان حاصل کنید که برای تجربه ی کمی تحول فرهنگی، سخت کوشی و برنامه ریزی آماده هستید.

 

این قرارگیری در معرض تحولات برای بهترین و موفق ترین مهاجران اتفاق می افتد، بنابراین ما آن را به عنوان نشانه ای از رشد و پیشرفت در نظر می گیریم.

یک برنامه ثانویه در ذهن داشته باشید

 

اکنون، ما نمی خواهیم شما را از تلاش نا امید کنیم، اما شما طبیعتا به عنوان یک فرد منطقی می دانید که همیشه باید یک استراتژی جایگزین برای مواقعی که کارها طبق برنامه پیش نمی رود داشته باشید.

 

به عنوان مثال، خوب است بدانید در صورت از دست دادن شغلتان به هر دلیل، چه مدت مجاز به زندگی در آن کشور بدون داشتن شغل هستید. همچنین باید بدانید با شغلی که دارید در طول چه مدت و چه مقدار پول می توانید برای آن روزهای مبادا پس انداز کنید.

شروع کنید

به دنبال هدفتان راه بیفتید؛ سرسخت تر از همیشه. بیشترین شانس شما هم اکنون است، وقتی که در جوان ترین سن خود هستید.

نکاتی که هر جستجوگر کار در خارج از کشور باید بداند

در پایان پیشنهاد می کنیم مقاله “بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری” را نیز مطالعه کنید.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

 
 

سوالات متداول

نکته هایی که هر جستجوگر کار در خارج از کشور باید بداند

داشتن هویت در شبکه ای در یک کشور دیگر بسیار مهم است

حضور و تحقیق در شبکه های به روز و موثق اجتماعی یکی از بهترین راه ها خواهد بود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

2 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر برای کار در خارج از کشور نیاز به کارت پایان خدمت هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی