بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا

بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا

کانادا به‌عنوان سرزمین مهاجران کاری شناخته شده است. هشتمین جمعیت مهاجر جهان را دارد و به‌طور مداوم در حال تجدید نظر در سیاست‌های خود برای اجازه دادن به متقاضیان از سراسر جهان می‌باشد. دارندگان مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توانند با ویزای کاری به کانادا مهاجرت کاری کنند و در این کشور به‌طور موقت مشغول به کار شوند. افرادی که خواستار مهاجرت کاری به کانادا هستند، باید قبل از هر چیزی از بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا اطلاع پیدا کنند.

فرم مشاوره رایگان

دارندگان مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توانند با ویزای کاری به کانادا مهاجرت کاری کنند و در این کشور به‌طور موقت مشغول به کار شوند.

آنچه خواهید خواند:

مزایای مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی

• کانادا مهاجرپذیرترین کشور در جهان می‌باشد. با سیستم کاملی که برای ادغام آسان تازه‌واردان در جامعه ساخته شده است.
• جامعه کانادا باز، بردبار و آماده پذیرایی از همه متقاضیان جدید، صرف‌نظر از پیشینه یا کشور مبدا آنها می‌باشد.
• دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا بسیار مورد تقاضا هستند، فرصت‌های شغلی و حقوق فنی در بالاترین سطح قرار دارد.
• سیستم آموزشی کانادا دارای برترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها در جهان است. متقاضیان و خانواده آنها می‌توانند به برخی از موسسات شناخته‌شده جهانی دسترسی پیدا کنند.
• کانادا یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی همگانی با بودجه دولت را برای ساکنان دائمی و شهروندان خود دارد.
• جامعه کانادا بسیار امن و مطمئن است و دارای یک سیستم سیاسی باثبات و دموکراتیک می‌باشد.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق مدرک فنی

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند به کشور کانادا مهاجرت کاری کنند. بنابراین لازم است آنها قبل از هر چیزی شرایط خود را مورد بررسی قرار دهند. متقاضیان می‌توانند با داشتن بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند. ایران و کانادا عضو سازمان بین‌المللی کار ILO هستند و به همین علت مدراک فنی اخذشده در ایران، در کشور کانادا نیز معتبر خواهند بود. بنابراین دارندگان مدارک فنی می‌توانند در کانادا مشغول به کار شوند. همچنین برخی از برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا نیازمند ارائه مدارک دانشگاهی نیستند.

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند به کشور کانادا مهاجرت کاری کنند

بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا

با توجه به بازار کار و صنعت گسترده در کانادا، بسیاری از مدارک فنی برای دریافت ویزای کاری کانادا مناسب هستند. بااین‌حال به متقاضیان توصیه می‌شود قبل از شروع پروسه مهاجرت کاری، لیست بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا را بررسی کنند. این مدارک فنی شامل موارد زیر می‌شود:


• کامپیوتر و IT همچون برنامه‌نویسی، شبکه، امنیت، کاربری کامپیوتر و غیره.
• معدن و تجهیزات معدنی، تعمیرات و غیره.
• نفت و گاز.
• مدرک فنی مربوط به کارهای کشاورزی و دامداری.
• ساختمان‌سازی و بازسازی ساختمان، دکوراسیون داخلی و خارجی.
• مدارک فنی مربوط به برق از جمله برق ساختمان، برق صنعتی، اتوماسیون صنعتی و کنترل، ابزار دقیق، رباتیک و غیره.
• همچنین از بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا می‌توان به مدارک مربوط به مکانیک مانند تعمیرات و نگهداری، طراحی، نقشه‌کشی، ماشین‌کاری، ریخته‌گری، تاسیسات، مونتاژ و غیره اشاره کرد.
• مدرک فنی مربوط به بهداشت، درمان و مراقب .
• مدارک فنی مربوط به اپراتورهای صنعتی از جمله اپراتور جرثقیل و لیفتراک، اپراتور ماشین‌آلات تولیدی و معدنی و غیره.
• صنایع شیمی، مهندسی شیمی و پلیمر.
• مدارک فنی مربوط به گردشگری و پذیرایی همچون هتل‌داری، توریسم، آشپزی، شیرینی‌پزی، نانوایی، قصابی و غیره.

اگر چمدان ندارید بهتر است ابتدا وسایل خود را تهیه کنید و متناسب با آن چمدان بخرید

بهترین شیوه‌ مهاجرت کاری به کانادا از طریق مدرک فنی

متقاضیان پس از اطلاع از بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا، بهتر است روش‌های مهاجرت کاری به کانادا از طریق مدرک فنی را مورد بررسی قرار دهند.

1. اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری محبوب‌ترین راه برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا با داشتن یک مدرک فنی است. سه برنامه در اکسپرس اینتری وجود دارد که شامل برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC) می‌شود. این برنامه‌ها به کسانی که تجربه و مدرک فنی دارند اجازه می‌دهد تا به استخر اکسپرس اینتری بپیوندند و از آنها برای درخواست کارت PR دعوت می‌شود.

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

برنامه کارگر ماهر فدرال FSWP یک برنامه شاخص برای دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا می‌باشد. این کشور سالانه پذیرای بیش از ده هزار نفر تحت این برنامه است. برنامه مهاجرت کاریی FSWP کانادا برای مهاجرت کاری کارگران ماهر از سراسر جهان می‌باشد که خواستار کار ‌طولانی‌مدت در کانادا هستند. داوطلبان مجاز به درخواست همراه مانند همسر، شریک زندگی و فرزندان تحت‌تکفل خود هستند.

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) یک برنامه مهاجرت کاریی برای ارائه اقامت دائم به دارندگان مدرک فنی، بر اساس صلاحیت آنها در یک تجارت یا حرفه خاص است. اداره مهاجرت کاری، پناهندگی و شهروندی کانادا اداره مسئول این برنامه می‌باشد.

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

کلاس تجربه کانادایی دسته‌ای است که طبق آن دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا می‌توانند ویزای اقامت موقت خود را به اقامت دائم این کشور تبدیل کنند. این بر اساس مدت زمانی است که آنها در کانادا سپری کردند و در عین حال به اقتصاد و جامعه کمک کردند. متقاضی برای دریافت این ویزا باید حداقل 1 سال سابقه کار در کانادا را ثابت کند.

2. برنامه آزمایشی مهاجرت کاری آتلانتیک (AIPP)

اگر متقاضی بخواهد در یکی از 4 استان آتلانتیک کانادا زندگی کند و یک مدرک فنی داشته باشد، برنامه آزمایشی مهاجر آتلانتیک برای او مناسب در نظر گرفته شده است. چهار استان آتلانتیک عبارتند از:
• نیوفاندلند و لابرادور.
• نیوبرانزویک.
• جزیره پرنس ادوارد.
• نوا اسکوشیا.
این برنامه یک برنامه کارفرما محور است که به دارندگان مدرک فنی کمک می‌کند تا اقامت دائم و مزایای حاصل از آن را دریافت کنند.

اگر متقاضی بخواهد در یکی از 4 استان آتلانتیک کانادا زندگی کند و یک مدرک فنی داشته باشد، برنامه آزمایشی مهاجر آتلانتیک برای او مناسب در نظر گرفته شده است.

3. برنامه های نامزد استانی (PNP)

برنامه‌های نامزد استانی که به آن PNP نیز گفته می‌شود، روش دیگری برای دریافت اقامت کاری با بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا است. اما این روش به‌طور خاص برای دارندگان مدرک فنی علاقه‌مند به اقامت کاری در یک منطقه یا استان خاص می‌باشد. برنامه‌های نامزد استانی به استان‌های کانادا این امکان را می‌دهد تا بر اساس نیاز بازار کار و نیاز اقتصادی آن استان، افراد را برای دریافت اقامت دائم کانادا معرفی کنند.


معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه PNP به مجموعه معیارهای تعیین‌شده توسط استان خاص بستگی دارد. متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن، نامزدی دریافت خواهند کرد و می‌توانند برای اقامت دائم خود به اداره مهاجرت کاری، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست دهند.

4. ویزای استارت‌آپ

دولت کانادا برنامه ویزای استارت‌آپ را برای جذب کارآفرینانی که به دنبال راه‌اندازی یک تجارت در کانادا هستند، ایجاد کرد. این یک گزینه جذاب برای دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا بوده است و معیارهای انتخاب متفاوتی با سایر برنامه‌های کارگران ماهر دارد. جهت واجد شرایط بودن برای این برنامه متقاضیان باید یک کسب و کار مقبول، نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده، برآورده کردن شرایط زبان و پول کافی برای سرمایه‌گذاری داشته باشند.

5. جریان جهانی استعدادها

آخرین گزینه عالی برای دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا، جریان استعدادهای جهانی است. این مسیر موقتی می‌باشد، اما بسیاری از افراد پس از دریافت تجربه‌کاری در کانادا، وضعیت خود را به اقامت دائم تغییر داده‌اند. جریان استعدادهای جهانی به کارفرمایان کانادایی این امکان را می‌دهد که کارگران فنی را استخدام کرده و در عرض چهار هفته به کانادا بیاورند. برای واجد شرایط بودن، فرد باید در یکی از مشاغل پرتقاضا مهارت داشته باشد و بتواند حقوقی را دریافت کند که آستانه کار منصفانه با درآمد بالا را برآورده کند.

آخرین گزینه عالی برای دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا، جریان استعدادهای جهانی است.

شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق مدرک فنی

اگرچه در هر یک از روش‌های مهاجرت کاری متقاضیان باید شرایط خاصی را برآورده کنند. اما لازم است دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا دارای شرایط زیر باشند.

 

 • آنها باید حداکثر 45 سال سن داشته باشند.
 • متقاضیان باید حداقل یک مدرک فنی و حرفه‌ای در یک حیطه‌ی تخصصی ارائه دهند. البته این نکته قابل‌توجه است که هر چه متقاضی تعداد مدارک فنی بیشتری ارائه دهد، شانس بیشتری برای مهاجرت کاری به این کشور خواهد داشت.
 • متقاضی باید حداقل یک مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشد.
 • همچنین لازم است متقاضی حداقل 3 سال سابقه کار تخصصی در زمینه‌ی حرفه‌ای داشته باشد.
 • داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس جنرال 5 نیز برای دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا ضروری است.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق مدرک فنی

انتخاب کردن بهترین روش مهاجرت کاری بسته به برنامه‌ها و اهداف شخص متقاضی می‌باشد. افرادی که تمایل دارند به‌واسطه داشتن مدرک فنی به کانادا مهاجرت کاری کنند، نیازی به معادل‌سازی کردن مدرک فنی و حرفه‌ای خود ندارند. بااین‌حال برای مهاجرت کاری به کانادا ارائه مدارک زیر لازم است.

 

 • گذرنامه معتبر.
 • شناسنامه.
 • مدارک فنی و حرفه‌ای.
 • مدرک دیپلم.
 • گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه و یا جواز کسب.
 • مدارک و اسناد هویتی اعضا خانواده و سند ازدواج.
 • مدرک زبان انگلیسی IELTS جنرال.

 

نکته: تمامی مدارک ذکر شده در موارد بالا باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

افرادی که تمایل دارند به‌واسطه داشتن مدرک فنی به کانادا مهاجرت کاری کنند، نیازی به معادل‌سازی کردن مدرک فنی و حرفه‌ای خود ندارند.
سخن پایانی

صنعت در کانادا به‌سرعت در حال رشد می‌باشد و همیشه به دنبال دعوت از دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا است. متقاضیان واجد شرایط با داشتن تجربه‌کاری مناسب، مهارت‌ها و تحصیلات، به‌عنوان یک کارگر فنی، چند گزینه برای اخذ اقامت دائم کانادا دارند. خبر خوب این است که چون مشاغل فنی تقاضای زیادی دارند، مهاجرت کاری به کانادا از طریق مدرک فنی نسبتا آسان می‌باشد.

 

کانادا مکانی ایده‌آل برای کسانی است که تجربه فنی دارند، زیرا اکوسیستم فنی در این کشور به‌سرعت در حال رشد می‌باشد. متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به موسسه کاریابی کاربین مراجعه و از کارشناسان مجرب این موسسه مشاوره دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی:

جاب آفر کانادا

سوالات متداول

ارائه مدرک فنی به متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا کمک می‌کند تا فرایند مهاجرت کاری آن‌ها آسان‌تر شود. درواقع دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا بدون نیاز به معادل‌سازی و با گذراندن یک دوره کارآموزی می‌توانند به‌واسطه یک کارفرما کانادایی ویزای کار دریافت کنند.

از متقاضی مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حداقل مدرک تحصیلی دیپلم درخواست می‌شود. بااین‌حال درصورتی که متقاضی دارای مدارک تحصیلی بالاتر همچون کارشناسی، کارشناسی‌ارشد یا دکترا باشد، شانس بیشتری برای پذیرش ویزای کار خواهد داشت. همچنین امتیاز بالاتر در سیستم‌های اکسپرس اینتری دریافت خواهد کرد.

بهتر است دارندگان بهترین مدرک فنی برای مهاجرت کاری به کانادا در فاصله سنی بین 20 تا 29 اقدام کنند. زیرا افراد زیر 30 سال درصورتی که مجرد باشند 110 امتیاز و درصورتی که متاهل باشند 100 امتیاز دریافت خواهند کرد. همچنین با بالاتر رفتن سن متقاضی این امتیاز کمتر می‌شود و پس از 45 سالگی امکان مهاجرت کاری به کانادا برای دارندگان مدرک فنی وجود ندارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی