ویزای جاب سیکر کانادا

ویزای جاب سیکر کانادا

ویزای جستجوی کار کانادا چیست؟

شاید شما نیز علاقه مند به مهاجرت به کانادا باشید. در این مورد، ممکن است نام ویزای جستجوی کار کانادا یا ویزای جاب سیکر کانادا را شنیده باشید. کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در سراسر جهان است. مهاجران به دلیل شرایط ایده آل برای زندگی، کار و تحصیل علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند.

 

همچنین کانادا کشوری است که بسیار امن است و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. از نظر رفاه و استانداردهای زندگی، کانادا کشوری است که شهروندان آن درآمد بالا، فرصت های شغلی خوب داشته و از مراقبت های پزشکی رایگان با کیفیت بالا بهره می برند. تمام این عوامل موجب شده است که کانادا به کشوری محبوب برای مهاجران تبدیل شود.

 

یکی از دلایل بسیار مهم برای مهاجرت به کانادا اقتصاد قوی این کشور است. شما در کانادا این امکان را خواهید داشت که از اشتغال دائم، نرخ بیکاری پایین بهره مند شوید. صنعت IT در کانادا به سرعت در حال رشد است و در حال حاضر مشاغل فنی بسیار زیادی در این کشور در دسترس مهاجران می باشد.

 

هزینه های زندگی در کشور کانادا نیز نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته بسیار ارزان تر است. یکی از ویزاهایی که اکثر مهاجران برای یافتن کار در کانادا دریافت می کنند، ویزای کاریابی است. اگر می خواهید در مورد این نوع ویزا و شرایط اخذ این ویزا بیشتر بدانید ادامه این مقاله را که توسط کارشناسان مهاجرتی کاربین تهیه شده است مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را در این مورد کسب نمایید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ویزای-جاب-سیکر-کانادا

جستجوی کار در کانادا

در صورت اخذ مجوز کار در کانادا، می توانید برای یافتن کار در این کشور بپردازید و در این مورد جستجو و تحقیق نیز کنید. متقاضیان می توانند این کار را از هر طریقی، از جمله سایت های کاریابی و آژانس های استخدام انجام دهند. با یافتن کارفرمای کانادایی، متقاضی می تواند در آن کشور استخدام شده و تحت نظر او در این کشور به کار بپردازد.

همچنین از طریق این ویزا می توانید برای ویزای همراه نیز درخواست دهید که به همسرتان اجازه می دهد با شما برای مهاجرت به کانادا همراهتان باشد و فرزندان شما نیز در این کشور آموزش ابتدایی دریافت کنند.

این بدان معنا می باشد که کل خانواده می توانند از زندگی مشترک در کانادا لذت ببرند. پس از دریافت مجوز کار، می توانید قبل از درخواست ویزای اقامت دائم چند سال صبر کنید.

شرایط درخواست ویزای جستجوی کار کانادا

شرایط درخواست ویزای کار کانادا به این شرح است:

 

 • اگر مجوز کار یک فرد منقضی شود، باید مدرکی را به مقامات ارائه کند که فورا کشور را ترک خواهد کرد.
 • افسران زمانی که می خواهند بدانند که شما آیا کارمندی واجد شرایط برای ورود به کانادا هستید، باید مدارک لازم را ارائه کنید.
 • عدم سوابق کیفری و ارائه گواهی ترخیص پلیس به مقامات کانادا
 • کار برای کارفرمای غیرقانونی اکیدا ممنوع است.
 • برای ورود به این کشور باید یک معاینه پزشکی برای بررسی سلامت خود انجام داده باشید.
 • شما نمی توانید برای کارفرمایی که دولت واجد شرایط نمی داند کار کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار کانادا

مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای جستجوی کار کانادا نیاز پیدا خواهید کرد شامل موارد زیر می باشد:

 

 • دو عکس که تازه گرفته شده در سایز پاسپورت
 • گواهی تحصیلی و نامه درخواست
 • اثبات سابقه کار
 • گواهی نتایج معاینه بهداشتی در بیمارستان های ثبت شده
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • مدارک مالی مبنی بر اینکه شخص می تواند هزینه های خود را در کانادا پوشش دهد.
مدارک-ویزای-جاب-سیکر-کانادا

انواع ویزای کار کانادا

دو نوع ویزای جستجوی کار در کانادا وجود دارد: مجوز کار خوداشتغالی و مجوز کار مخصوص کارفرما.

مجوز کار آزاد به فرد اجازه می دهد تا زمانی که در کانادا زندگی می کند برای هر کارفرمایی که دوست دارد کار کند، در حالی که مجوز کار خاص کارفرما فقط برای یک کارفرمای خاص می باشد.

مجوزهای کار آزاد نیز ممکن است شامل شرایط خاصی باشد که باید رعایت شود. به عنوان مثال، نوع کار، محل انجام کار و مدت زمان کار ممکن است متفاوت باشد. فقط در صورت داشتن ویزای خاص می توانید برای مجوز کار اقدام کنید. برای دریافت مجوز کار، باید مراحل زیر را سپری کنید:

 

درخواست برای LMIA در کانادا

متقاضیان مجوز کار به LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) نیاز دارند. کارفرما باید این مجوز را به دولت ارائه کند. قبل از اجازه دادن به کارگران خارجی برای کار در کانادا، LMIA باید توسط استخدام و توسعه اجتماعی کانادا یعنی Employment and Social Development Canada (ESDC) مورد بررسی قرار گیرد.

 

جویندگان کار خارجی باید نشان دهند که کانادایی ها مستحق مشاغل خاصی هستند که نمی توانند انجام دهند و این مشاغل بر بازار کار کانادا تأثیر منفی نمی گذارد. برای درخواست مجوز کار، باید شماره LMIA، یک کپی از LMIA، یک قرارداد و یک نامه استخدام را ارائه دهید.

 

درخواست برای مجوز کار

هنگامی که کارفرما یک LMIA مثبت دریافت می کند، یک نسخه از تاییدیه باید برای متقاضی خارجی ارسال شود. LMIA به مدت 6 ماه از تاریخ صدور معتبر است. سپس کارفرما باید درخواست کند که تبعه خارجی برای مجوز کار از اداره ویزای جستجوی کار درخواست خود را ارائه کند.

اگر ارزیابی IRCC (مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) مثبت باشد، کارگران خارجی مجاز خواهند بود که برای کار به کانادا مهاجرت کنند.

جزئیات ویزای جستجوی کار کانادا

ویزای جستجوی کار کانادا برای کسانی مناسب است که مهارت کاری یا یک کسب و کار دارند. این ویزای کاری به دارنده آن این اجازه را می دهد تا برای مدت معینی در کانادا اقامت داشته باشد.

فرصت های شغلی بسیار زیادی در کانادا وجود دارد، اما شورای کار کانادا به افراد متخصص نیاز دارد. کانادا یک مکان کار ایده آل برای افراد با مهارت کاری است. سالانه حدود 300000 مهاجر ماهر وارد کانادا می شوند. بسیاری از جویندگان کار می خواهند در کانادا از طریق این ویزا به کار و زندگی مشغول باشند.

 

روش های مختلفی برای درخواست ویزای کار وجود دارد. ویزای کار دولتی یکی از مهم ترین انواع ویزای کار برای متقاضیان است. این ویزا در درجه اول برای افراد حرفه ای یا افرادی با تجربه زیاد طراحی شده است. ویزاهای خوداشتغالی، ویزای کارآفرینی، ویزای کار، ویزای جستجوی کار و … دسته های مختلف ویزای کار کانادا هستند.

 

چگونه می توانم ویزای کاریابی کانادا را به راحتی دریافت کنم؟

موسسه مهاجرتی و کاریابی کاربین راهنمای مهاجرت کاری به کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر جهان می باشد. اگر می خواهید کار در کانادا را تجربه کنید، این موسسه مهاجرتی به راحتی می تواند هر نوع ویزا را که لازم دارید به شما معرفی کند. با وکیل مهاجرت در تماس باشید تا بتوانید اطلاعات کاملی را در این مورد کسب کنید.

جزئیات-ویزای-جاب-سیکر-کانادا

کار در کانادا و شرایط و ضوابط آن

کانادا به دلیل نزدیکی جغرافیایی به ایالات متحده آمریکا، روابط اقتصادی گسترده ای با این کشور دارد که به نوعی می توانیم آن را بزرگترین روابط اقتصادی در جهان بنامیم.

این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی و رفاه، کیفیت دانشگاه‌ها، نرخ پایین بیکاری و تولید ناخالص داخلی بالا، سالانه تعداد بسیار زیادی از مهاجران را برای زندگی، تحصیل و کار جذب می‌کند. کانادا به دلیل تعداد زیاد مهاجران دارای فرهنگ مهاجرتی بسیار خوبی است.

 

بنابراین مهاجران می توانند به راحتی در این کشور زندگی و کار کنند. شما می توانید به روش های مختلفی به کانادا مهاجرت کنید، یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت کاری است. برای مهاجرت کاری لازم است که به دنبال کار در این کشور باشید که این می تواند به روش های مختلفی انجام شود. استفاده از تبلیغات، آژانس های کاریابی و شرکت در نمایشگاه های کار روشهای جستجوی کار در کانادا هستند. موسسه مهاجرتی کاربین یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران است که می تواند شما را در زمینه تحصیل، کار و سرمایه گذاری در کانادا راهنمایی کند.

 

 

ویزای کانادا برای جویندگان کار

از آنجایی که کانادا یکی از مرفه ترین کشورها است و دارای رشد اقتصادی قابل توجهی است، توجه بسیاری از جویندگان کار به این کشور جلب شده است. با دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می توانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید.

پس از دریافت پیشنهاد شغلی، می توانید مراحل دریافت مجوز کار و ویزای کار در کانادا را دنبال کنید. اگر مقیم کانادا هستید، برای دریافت مجوز کار، باید شرایطی مانند مجوز اقامت موقت، ویزای تحصیلی، ویزای تحصیلی کار برای همسرتان را داشته باشید.

با این حال، ابتدا باید به دنبال کار در کانادا بگردید و از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنید. پس از این مرحله می توانید برای ویزای خود اقدام کنید. از دو طریق می توانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید. روش اول اکسپرس اینتری است. این روش برای افرادی است که برای اقامت دائم قصد دارند اقدام کنند.

 

این افراد وارد سیستم ارزشیابی می شوند و بر اساس یک سری معیارها مانند تحصیلات، سن، سطح زبان و ملیت مورد ارزیابی قرار می گیرند. روش بعدی طرح کسب و کار است. کارآفرینان و تاجران از طریق این سیستم بر اساس توافق نامه های تایید شده در کانادا شروع به کار خواهند کرد. متقاضیان این دسته باید دارای مجوز کار کانادا را داشته باشند.

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

یکی از مهمترین کارهایی که در جستجوی کار در کانادا لازم است که انجام دهید، تهیه مدارکی است که باید با دقت بسیار زیادی تهیه و تکمیل کنید. زیرا هرگونه نقص در مدارک ادامه روند تحقیقات و ماندن شما در کانادا را دشوار می کند. پس از جستجوی کار در کانادا و یافتن شغل مورد نظر، باید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

همراه داشتن پاسپورت معتبر، مجوز کار، دو عکس اخیر و وارد کردن اطلاعات شخصی الزامی است. در صورت همراه داشتن فردی با خود باید اسنادی از روابط خانوادگی با همراهان خود را تهیه کنید و فرم اطلاعات خانواده را تکمیل نمایید و از هر همراه دو قطعه عکس نیز داشته باشید.

جستجوی کار در کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

یکی از مواردی که قبل از جستجوی کار در کانادا باید در نظر بگیرید نرخ بیکاری در این کشور است. نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده بازار کار آن کشور است. هر چه این نرخ کمتر باشد، نشان می دهد که آن کشور بازار کار بهتری را نیز دارد.

نرخ بیکاری در کانادا به طور کلی در کمتر از یک سال قبل روند کاهشی را داشته و در حال حاضر 5.7٪ است که به این معنی است که از هر 100 کانادایی کمتر از 6 نفر بیکار می باشند.

جستجوی کار در کانادا و حقوق در کانادا

یکی از جنبه های مهم جستجوی کار در کانادا توجه به میزان حقوق و مزایای آن است. از آنجایی که هزینه زندگی در کانادا به دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور بسیار خوب است، باید بتوانید با این حقوق هزینه های زندگی خود را تامین کنید. یکی دیگر از نکات مهم در جستجوی کار در کانادا میزان حقوق توافقی است که کارفرمای کانادایی به شما می دهد، این مبلغ نباید کمتر از نرخ فعلی در کانادا باشد زیرا در صورت کمتر شدن این مبلغ مخالفت به وجود خواهد آمد.

نحوه-ی-کاریابی-در-کانادا

جستجوی کار در کانادا و نحوه یافتن کار در کانادا

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن شغل در کانادا، درخواست کار از طریق آژانس‌های کاریابی و وب‌سایت‌هایی است که می‌توانید انتظار داشته باشید شغل مورد نظر خود را بدون هیچ پیش شرط پیدا کنید. اول از همه، شما باید به این موسسات بروید یا به صورت آنلاین ثبت نام خود را انجام دهید.

 

در مرحله بعد رزومه خود را به این موسسات ارسال کنید. آنها سپس رزومه شما را به کارفرمایان ارسال می کنند. سپس اگر رزومه شما از طرف کارفرما تایید شد با شما مصاحبه ای ترتیب داده خواهد شد و بعد از مصاحبه در صورت رضایت کارفرما می توانید برای مهاجرت کاری به کانادا به آسانی اقدام کنید.

 

یکی دیگر از روش های کاریابی در کانادا، تماس سرد یا همان COLD CALLING است. این روش شامل ارسال لیستی از مشاغل مورد نظر به همراه رزومه خود برای کارفرما و برقراری ارتباط مستقیم با وی می باشد. داشتن مهارت و دانش زبان و همچنین رزومه قوی به شما این کمک را می کند تا در کانادا کار مورد نظر خود را پیدا کنید.

جستجوی کار و بررسی ویزای همراه

یکی از دغدغه های افراد جویای کار در کانادا خانواده است. باید بگوییم که در زمان جستجوی کار و ویزای کار در کانادا می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود ویزای همراه دریافت کرده و به کانادا بیاورید. یکی از مهم ترین نکات ویزای کار و ویزای همراه این است که در ویزای کار می توانید خانواده خود را مستقیماً همراه خود ببرید و نیازی به اقامت کاری یا سپری کردن مدت خاصی برای دریافت اقامت کانادا وجود ندارد.

جستجوی کار در کانادا و اقامت و شهروندی کانادا

اگر از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دارید، می توانید پس از 3 سال اقامت در کانادا و پرداخت مالیات و رعایت دستورالعمل های شهروندی، اقامت دائم کانادا را برای خود و خانوادتان دریافت نمایید. اگر از طریق اکسپرس اینتری درخواست داده باشید و امتیازات شما به اندازه کافی بالا باشد، شما، همسرتان و فرزندان زیر 21 سالتان به محض ورود به کانادا اقامت دائم دریافت خواهند کرد.

مهاجرت کاری به کانادا

سال هاست که نوجوانان و جوانان برای فعالیت های کارآفرینی و اقتصادی از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می کنند.. شرایط اقتصادی آشفته، جنگ، تورم اقتصادی بالا، اشباع بازار کار و غیره می تواند محرک مهم مهاجرت نیروی کار جوان یک کشور باشد. با وجود بازارهای نوظهور، افزایش فرصت های شغلی و به طور کلی شرایط اقتصادی رو به رشد، برخی از کشورها مایلند علاوه بر نیروی کار محلی، نیروی کار بین المللی نیز داشته باشند که از آنها می توانیم کانادا را نام ببریم.

 

کانادا با داشتن شرایط اقتصادی مطلوب، سیاست‌های انعطاف‌پذیر و مهاجرپذیری دارد، در سال‌های اخیر کانادا به یکی از قطب‌های مهم مهاجرتی در جهان تبدیل شده است. مهاجرت کاری یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد. مهاجران می توانند ویزای کار و مجوز کار این کشور را دریافت کنند. مهاجرت کاری به کانادا به دو دسته کلی تقسیم می شود. ابتدا باید مجوز کار در این کشور را دریافت کنید، وارد کانادا شوید و در نهایت شغل مناسب خود را در این کشور نیز دریافت کنید. به این روش اجازه کار آزاد یا همان Open Work Permit می گویند.

 

دوم اینکه باید پیش از ورود به کانادا توسط یک کارفرمای کانادایی استخدام شده باشید. این روش نیز یکی از رایج ترین روش های مهاجرت کاری در کانادا می باشد. البته هر یک از این روش های مهاجرت کاری به کانادا به روش های دیگری تقسیم می شوند و هر روشی مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این مقاله پس از بررسی کامل، به بررسی شرایط مختلف مهاجرت کاری به کانادا خواهیم پرداخت.

ویزای-کار-کانادا

ویزای کار کانادا

همانطور که در بالا ذکر شد، برای مهاجرت به کانادا نیاز به مجوز کار است. هنگام درخواست برای مجوز کار کانادا، پرونده ویزای کانادا نیز برای متقاضی ایجاد می شود. برای دریافت ویزای کار کانادا نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید. عموماً متقاضی با اخذ مجوز کار می تواند وارد کانادا شده و در این کشور فعالیت اقتصادی انجام دهد.

 

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

نحوه یافتن کار در کانادا برای افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند کار سختی نیست. راه های زیادی برای یافتن کار در کانادا وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • دفاتر مهاجرتی: اکثر کارجویان کانادایی به دلایل مختلف علاقه مند به یافتن کار در کانادا هستند و تمامی امور مربوط به مهاجرت خود به کانادا را به دفاتر مهاجرت می سپارند. در این روش ریسک پذیرفتن مجوز کار و گرفتن شغل بسیار کم است. با این کار از اتلاف وقت و هزینه های گزاف جلوگیری می شود و افراد جویای کار می توانند بدون نگرانی به کانادا مهاجرت کنند.
 •  
 • Job Bank: یکی دیگر از راه های یافتن کار در کانادا جستجو در بانک کار کانادا است. بسیاری از وب سایت های کاریابی در کانادا وجود دارند که متقاضیان مهاجرت می توانند مشاغل مرتبط با تحصیلات و شغل خود را در آن جستجو کنند. شرایط و ضوابط فروش در این وب سایت ها منتشر شده است، اما این وب سایت ها به طور کلی حاوی جزئیات نیستند. با تماس مستقیم با کارفرما می توانید جزئیات شغل را دریافت کنید. این روش کاریابی می تواند خطرات زیادی را برای جویندگان کار داشته باشد.
 
 • مشاغل دولتی کانادا: هر ساله، دولت کانادا لیستی از مشاغل دولتی موجود را در وب سایت GC JOBS منتشر می کند. این وب سایت مهلت درخواست و جزئیات قانونی، زبان و مهارت های مورد نیاز برای مشاغل را ذکر می کند. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه برای این مشاغل اقدام کنند.
 
 • مجوز کار آزاد یا همان Open work permit: یک روش کاریابی است که به وسیله آن کارجو مجوز کار در کانادا را دریافت می کند و پس از ورود به کانادا به دنبال کار می گردد. به این ترتیب فرد جویای کار می تواند در زمان جستجوی کار در کانادا هیچ درآمدی نداشته باشد. همچنین خطر زیادی وجود دارد که جویندگان کار نتوانند شغل مناسبی در کانادا پیدا کنند.
 
 • پیشنهاد شغلی: متقاضیان مهاجرت به کانادا با پیشنهاد شغلی می توانند برای مجوز کار کانادا اقدام کنند. یکی از مطمئن ترین راه های مهاجرت به کانادا از طریق مشاغلی است که از روز ورود شما به کانادا می تواند درآمدزایی داشته باشد.
 

موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت تخصصی در امور مهاجرت کاری  فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت کاری به کانادا و یا ویزای جاب سیکر کانادا با وکیلان و کارشناسان ما در امور کاریابی در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

دو نوع ویزای کار در کانادا وجود دارد: مجوز کار آزاد و مجوز کار خاص کارفرما.

ویزای جستجوی کار کانادا مناسب افرادی با مهارت کاری و کسانی است که یک کسب و کار دارند.

دریافت یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی می تواند شانس شما را برای دریافت دعوت نامه برای درخواست ویزای کار کانادا به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

دریافت یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی می تواند شانس شما را برای دریافت دعوت نامه برای درخواست ویزای کار کانادا به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی