مهاجرت معلمان به کانادا

مهاجرت کاری معلمان به کانادا

مهاجرت کاری معلمان به کانادا مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. چگونه به عنوان یک معلم به کانادا مهاجرت کنیم ؟ معلمی یک حرفه عالی و یکی از مهم ترین مشاغل در جهان است. ضرب المثلی وجود دارد که می گوید معلمان “مادر تمام حرفه ها” هستند. خُب، این یک حقیقت آشکار است زیرا آنها افرادی هستند که کودکان و بزرگسالان جوان را پرورش می دهند تا به آنچه امروز هستند تبدیل شوند. 

 

هر حرفه ای از دل تدریس معلمان بیرون می آید. پس آیا فکر نمی‌کنید که حرفه‌ای به این مهمی شغل مورد تقاضای سراسر دنیا به خصوص کانادا نباشد؟ خوب، این شغل نیز در کانادا نیز بسیار مورد تقاضا است. نیاز زیادی به دانش پژوهان، معلمان و مربیان با استعداد و الهام بخش در سراسر استان های کانادا وجود دارد و همانطور که می دانید کانادا به دلیل اینکه یکی از تحصیل کرده ترین کشورهای جهان است، تعداد زیادی از افراد تحصیل کرده را نیز هر سال معرفی می کند. سیستم آموزشی در کانادا فوق‌العاده است و یکی از بهترین‌ها در جهان می باشد و افرادی که پشت این سیستم آموزشی هستند معلمان می باشند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-معلمان-به-کانادا

مهاجرت کاری به کانادا به عنوان معلم

مهاجرت به کانادا، به عنوان  یک معلم، فرصت ها و مزایای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. از آنجایی که این حرفه در کانادا مورد تقاضا است، مطمئناً قبل و یا بعد از مهاجرت به کانادا شما با پیدا کردن شغلی امکان دریافت اقامت کانادا به آسانی را خواهید داشت.

 

علاوه بر این، دولت کانادا کار را برای مهاجران آسان کرده است زیرا طرحی را برای دعوت بیش از 1.23 میلیون مهاجر به کانادا در سه سال آینده برای کمک به پر کردن کمبود نیروی کار در کشور و کمک به رشد و توسعه این کشور آغاز کرده است. بنابراین اگر شما یک معلم هستید، باید به عنوان فرصتی برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا تلاش کنید.

 

معلمی جزو 10 شغل پرتقاضا در کانادا می باشد و حتی در 8 مورد از 11 برنامه مهاجرت استانی این کشور قرار دارند. پس برای چی تعلل می کنید؟ همچنین گزارش بانک کار کانادا نشان داد که بین سال‌های 2019 تا 2028 حدود 53000 موقعیت شغلی در این کشور وجود خواهد داشت.

مزایای معلمی در کانادا

به عنوان یک معلم در کانادا، شما از مزایای زیادی مانند خدمات رایگان مراقبت های بهداشتی و حتی برخی از مزایای بیمه کار برخوردار خواهید شد. این مزایا می تواند از استانی به استان دیگر متفاوت باشد، سالها تجربه کاری شما و همچنین اگر به صورت تمام وقت یا پاره وقت باشد، می تواند برای شما همراه با مزایای بی شمار دیگری نیز باشد.

 

شرح

مزایا

اگر به دلایل پزشکی نتوانید کار پیدا کنید تا حداکثر 55٪ از درآمد شما تا 15 هفته پرداخت می شود.

مزایای بیماری

مزایای زایمان (حداکثر 55٪ از درآمد شما برای حداکثر 15 هفته) + استاندارد مزایای والدین و دیگر مزایا
– تا 55٪ از درآمد شما برای حداکثر 40 هفته (یکی از والدین نمی تواند بیش از 35 هفته طول بکشد)

پرداخت مزایای زایمان و والدین

مزایای مراقب خانواده برای کودکان – تا 35 هفته قابل پرداخت (یک بیمار بدحال یا آسیب دیده زیر 18 سال) مزایای مراقب خانواده برای بزرگسالان – حداکثر تا 15 هفته (فرد بدحال یا آسیب دیده 18 سال یا بالاتر) مزایای مراقبت دلسوزانه – تا 26 هفته (فردی در هر سنی که نیاز به مراقبت آخر عمر دارد)

مزایای مراقب

مزایای-مهاجرت-معلمان-به-کانادا

مهاجرت به کانادا به عنوان یک معلم

روند درخواست ویزا در کانادا یا حتی درخواست برای شغل معلمی واقعاً آسان نیست و همچنین اطلاعات زیادی در این رابطه وجود دارد که باید برای موفقیت در درخواست خود در اختیار داشته باشید. به همین دلیل بهتر است که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان مواردی که باید قبل، در طول و بعد از درخواست خود در اختیار داشته باشید، آگاه کند.

مدارکی که برای درخواست نیاز دارید

مدارکی وجود دارد که برای مهاجرت به کانادا شما به آنها نیاز دارید و باید این مدارک و تجربه شما مورد تایید مقامات مهاجرتی کانادا قرار گیرد. همچنین باید دریابید که آیا آنها توسط کانادا به رسمیت شناخته شده است یا معادل استاندارد های کانادا است. به همین دلیل به یک ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) نیاز دارید که نشان دهد مدارک شما معتبر است و با استاندارد کانادا برابری می کند. 

بیایید به فهرستی از سازمان های تعیین شده که مجاز به انجام ارزیابی اعتبار مدارک شما هستند نگاهی بیندازیم:

 

خدمات بین المللی ارزیابی اعتبار کانادا

International Credential Assessment Service of Canada

خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی

International Credential Evaluation Service.

خدمات آموزشی جهانی

World Education Services

خدمات ارزیابی صلاحیت های بین المللی (IQAS)

International Qualifications Assessment Service (IQAS)

سرویس آموزش تطبیقی – دانشکده مطالعات دانشگاه تورنتو

Comparative Education Service – University of Toronto School of Continuing Studies

شغل شما به صلاحیت شما بستگی دارد و هر مرحله از مربیان دوران کودکی تا اساتید دانشگاه، الزامات تحصیلی خاص خود را دارد که برای به دست آوردن شغل باید آنها را برآورده کنید. تقریباً تمام مراحل یادگیری حداکثر به مدرک لیسانس در آموزش و پرورش و رشد کودک نیاز دارد به جز اساتید دانشگاهی که نیاز به مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد در رشته تحصیلی مورد نظر دارند.

در اینجا لیستی از الزامات آموزشی آورده شده است که می توانید با آنها آشنا شوید:

 

الزامات آموزشی

مشاغل

مدرک لیسانس رشد کودک

مربیان کودک

مدرک لیسانس مرتبط با رشد کودک

معلمان مهدکودک و ابتدایی

مدرک لیسانس در آموزش و پرورش در هنر یا علوم

معلمان دبیرستان

فوق لیسانس در رشته مورد نظر

مربی کالج

دکترا و فوق لیسانس در رشته مورد نظر

استاد دانشگاه

علاوه بر این الزامات آموزشی، به گواهینامه تدریس استانی نیاز دارید تا بتوانید در استان های کانادا تدریس کنید و همچنین پس از عضویت در انجمن معلمان در یک استان خاص، مجوز دریافت خواهید کرد. شما می توانید در استانی که می خواهید کار کنید و در آن بمانید مسئول ارگان های متولی صدور این مجوز باشید.

مهاجرت-معلم-به-کانادا

بهترین شهر کانادا برای معلمان

تشخیص اینکه کجا می خواهید در کانادا زندگی و کار کنید می تواند مشکل باشد، اما مطمئناً باید برای فهمیدن این موضوع وقت بگذارید. شما باید عواملی را در نظر بگیرید تا بهترین مکان را برای خود انتخاب کنید. برخی از مواردی که باید در تصمیم گیری خود در نظر بگیرید می تواند شامل ایمنی، مسکن، هزینه زندگی، حداقل دستمزد، فرصت ها و پیشنهادات شغلی، مراقبت های بهداشتی و غیره باشد.

برای تصمیم گیری، باید به استان هایی که معلمی در میان مشاغل مورد تقاضا هستند نگاه کنید و همانطور که قبلاً گفتیم که 8 مورد از 11 برنامه مهاجرت استانی معلمان، جزو مشاغل مورد تقاضا هستند.

بیایید استان هایی را که در کانادا به معلمان نیاز دارند نگاهی بیاندازیم. 

بهترین استان های کانادا برای مهاجرت معلمان عبارتند از:

  • آلبرتا
  • نوا اسکوشیا
  • جزیره پرنس ادوارد
  • بریتیش کلمبیا
  • سرزمینهای شمال غربی
  • یوکان
  • ساسکاچوان
  • نیوفاندلند و لابرادور

 

بهترین برنامه مهاجرت به کانادا به عنوان یک معلم

چندین برنامه مهاجرتی وجود دارد، اما برای مهاجرت به کانادا باید بهترین برنامه مهاجرتی را بشناسید و ما قصد داریم تعدادی از بهترین و سریع ترین برنامه های مهاجرتی را که شما می توانید به عنوان معلم انجام وظیفه کنید را به شما نشان دهیم.

برنامه مهاجرتی

سیستم اکسپرس اینتری

Express Entry system

برنامه نامزدی استانی

Provincial Nominee Program

برنامه مهاجرتی پایلوت اقیانوس اطلس

Atlantic Immigration Pilot

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی

Rural and Northern Immigration Pilot

مهاجرت کاری معلمان به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری

این یک برنامه مهاجرتی آنلاین است که از طریق آن می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در برنامه، باید یک پروفایل آنلاین ایجاد کنید و برخی از اطلاعات را با توجه به نیازهای برنامه تکمیل کنید.

این برنامه در سال 2015 با هدف تسریع روند مهاجرت به کانادا و تسهیل درخواست برای اقامت و کار در کانادا برای مهاجران آغاز شد. سیستم اکسپرس اینتری یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا است.

 

در این برنامه، شما واقعاً برای درخواست نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید، اما به عنوان یک معلم، دریافت پیشنهاد شغلی از هر کارفرمایی در کانادا شانس انتخاب شدن شما را افزایش می دهد.

در ایجاد و تکمیل نمایه آنلاین خود، باید شرایطی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، اثبات بودجه کافی و تسلط به زبان را تکمیل کنید و این امتیاز شما در سیستم Entry مشخص می کند که آیا برای مهاجرت به کانادا فرد مناسبی هستید و یا خیر.

 

شما باید مشخصات خود را در مدت 60 روز تکمیل کنید و پس از آن، با سایر نامزدها در لیست انتظار قرار می گیرید و متقاضیان واجد شرایط ویزا با توجه به فاکتورها یا شرایط مورد نظر امتیاز خواهند گرفت. اگر واجد شرایط هستید، بر اساس یک سیستم رتبه بندی معروف به سیستم رتبه بندی جامع (CRS) رتبه بندی خواهید شد.

سیستم جامع (CRS) یک سیستم رتبه بندی است که در آن به متقاضیان ویزای کانادا امتیاز CRS داده می شود. نامزدهایی که امتیاز لازم را داشته باشند یا از آن فراتر بروند انتخاب می شوند.

 

قانون CRS می گوید که اگر دو متقاضی اگر امتیاز یکسانی داشته باشند، متقاضی که پروفایل آنلاین خود را زودتر تکمیل کرده است نسبت به دیگری ترجیح داده می شود. به همین دلیل مهم است که پروفایل خود را در اسرع وقت تکمیل کنید. حتی اگر بار اول موفق نشدید، می توانید امتیاز CRS خود را بهبود بخشید و در قرعه کشی بعدی شرکت کنید زیرا قرعه کشی ها دو بار در ماه انجام می شود.

 

سه جریان مهاجرت فدرال تحت سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد. از میان این جریان‌های مهاجرت فدرال که در بالا به آن اشاره کردیم، برنامه مهارت کاری فدرال و کلاس تجربه کانادایی مسیرهایی هستند که می‌توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان معلم از آنها استفاده کنید.

 

تحت FSWP، معلمان تحت سطح مهارت NOC A به عنوان نیروی کاری حرفه ای قرار می گیرند و این بدان معناست که واجد شرایط درخواست به عنوان یک مهارت کاری ماهر خواهند بود.

بنابراین به عنوان یک معلم، این جریان برای شما مناسب است. اما برخی از الزامات وجود دارد که باید رعایت کنید.

مهاجرت-معلمان-با-اکسپرس-اینتری

برنامه نامزدی استانی

این برنامه به شما این امکان را می دهد که در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی و برآورده کردن نیازهای استان خاص، در در کانادا زندگی و کار کنید. برنامه نامزدی استانی که به PNP معروف است برنامه ای برای استان های کانادا برای معرفی مهاجران به استان های این کشور است.

این برنامه توسط دولت های استانی با مشارکت دولت کانادا از طریق اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) طراحی شده است تا به خارجی ها کمک کند در این کشور کار پیدا کنند و در یک استان خاص مستقر شوند.

 

هر استان با توجه به نیازهای اقتصادی و کمبود نیروی کار، الزامات خود را تعیین می کند. برنامه های نامزدی استانی کارفرمایان را قادر می سازد تا نیروی کاری با مهارت کاری خارجی را استخدام کنند تا کمبود نیروی کار در استان را پر کنند. کارگران خارجی با مهارت های مناسب برای دریافت اقامت دائم نامزد خواهند شد.

باید بدانید که این استان ها به شما اقامت دائم نمی دهند، اما نامزدی از یک استان می تواند شانس شما را برای گرفتن اقامت دائم در کانادا افزایش دهد.

 

نامزدی از یک استان به شما 600 امتیاز می دهد تا به امتیاز خود از سیستم اکسپرس انتری اضافه کنید، به این معنی که یک قدم به دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم در کانادا نزدیک تر می شوید.

بیایید به برخی از جریان های تحت 8 برنامه نامزدی استانی که معلمان به عنوان شغل مورد تقاضا می توانند به کانادا مهاجرت کنند نگاهی بیاندازیم.

 

جریان مهاجرتی

استان/منطقه

جریان اکسپرس اینتری آلبرتا

آلبرتا

اکسپرس اینتری: رده مهارت کاری

بریتیش کلمبیا

اکسپرس اینتری: جریان مهارت کاری

نیوفاندلند و لابرادور

اکسپرس اینتری: جریان مهارت کاری

سرزمینهای شمال غربی

نوا اسکوشیا: جریان اکسپرس اینتری

نوا اسکوشیا

جریان اکسپرس اینتری

جزیره پرنس ادوارد

اکسپرس اینتری: رده نیروی کار ماهر بین المللی

ساسکاچوان

اکسپرس اینتری: جریان مهارت کاری

یوکان

مهاجرت کاری معلمان از طریق پایلوت آتلانتیک

پایلوت آتلانتیک ، AIP راهی برای دریافت اقامت دائم برای کارگران ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی است که می خواهند در استان های آتلانتیک کانادا کار و زندگی کنند. این برنامه ای است که توسط دولت کانادا با همکاری استان های آتلانتیک انجام شده است تا نیروی کاری ماهر را استخدام کنند تا کمبود نیروی کار را که نمی توانند به صورت محلی رفع کنند، پر کنند.

 

برای اینکه شما واجد شرایط این برنامه باشید، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در یکی از چهار استان اقیانوس اطلس، یعنی جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک و نیوفاندلند و لابرادور داشته باشید.

شما باید همچنین واجد شرایط لازم در مواردی از جمله سن، تجربه کاری، تحصیلات و مهارت زبان را در برنامه های تحت این برنامه که در زیر ذکر شده است را داشته باشید.

 

برنامه آتلانتیک با مهارت کاری بالا

Atlantic High-Skilled Program

برنامه مهارت کاری متوسط آتلانتیک

Atlantic Intermediate-Skilled Program

برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی آتلانتیک

Atlantic International Graduate Program

بنابراین اگر می‌خواهید به عنوان معلم به کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید برنامه مهارت‌های بالای آتلانتیک را داشته باشید، زیرا این برنامه برای نیروی کاری ماهر است که می‌خواهند در یکی از چهار استان آتلانتیک کار و زندگی کنند. شما باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این استان ها داشته باشید سپس می توانید با سپری کردن مراحل لازم به کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت-به-اتلانتیک-برای-معلمان

درآمد معلمان در کانادا

متوسط حقوق معلمان در کانادا 43200 دلار (دلار کانادا) در سال یا 22.15 دلار (دلار کانادا) در ساعت برآورد شده است. کمترین حقوق یک معلم در کانادا 30000 دلار (دلار کانادا) است که با تجربه ترین معلمان حدود 72000 دلار (دلار کانادا) در سال درآمد دارند. در گروه آموزشی، معلمان به طور کلی بالاترین درآمد متوسط را با 49426 دلار (دلار کانادا) دارند و پس از آن معلمان فرانسوی با 44850 دلار (دلار کانادا) می گیرند.

معلمان نیز مانند اکثر مشاغل دیگر می توانند از طرق مختلف مهاجرت را تجربه کنند و یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری است.

معلمان برای تدریس در کانادا باید گواهینامه های خاصی داشته باشند که ممکن است زمان بر باشد. از این رو پیشنهاد می شود قبل از مهاجرت به کانادا در این مورد با کارشناسان ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی قرار دهند.

اگر قصد دارید در کانادا تدریس کنید، مطمئن شوید که دانش خوبی از زبان رسمی کانادا که انگلیسی می باشد را دارید. همچنین دانش خوبی از سیستم آموزشی کانادا و فرهنگی کافی در مورد این کشور می تواند به شما برای مهاجرت به این کشور کمک شایانی بکند.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار کانادا

سوالات متداول

از آنجایی که کانادا به کارگران خارجی نیاز دارد، دولت چندین برنامه مهاجرتی ایجاد کرده است که می توانید از طریق آنها به این کشور مهاجرت کنید. اگر می خواهید به عنوان معلم به کانادا مهاجرت کنید، می توانید از طریق برنامه هایی مانند: برنامه مهارت کاری فدرال (FSWP) و برنامه های نامزد استانی (PNP) اقدام فرمایید..

یکی از رایج ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا به عنوان معلم، تحت عنوان Skilled Worker Stream است که یک برنامه فدرال است که توسط Express Entry مدیریت می شود. همچنین می توانید برای واجد شرایط بودن برای نامزدی استانی تحت یکی از برنامه های نامزد استانی (PNP) تلاش کنید.

معلمان تحت یک برنامه مراقبت بهداشتی گسترده که توسط کارفرمایان هدایت می شود می توانند کار کنند. آنها همچنین دارای پوشش بیمه عمر هستند.

میانگین حقوق معلمان مدارس ابتدایی در کانادا 60828 دلار است. با توجه به تجربه و با توجه به شرکتی که شما قصد دارید که در ان کار کنید این می تواند که متفاوت باشد.

به طور کلی، معلمان کانادایی در مقایسه با معلمان سراسر جهان، جزو پردرآمدترینها هستند. علاوه بر حقوق پایه، معلمان اغلب یک بسته مزایای سلامتی نیز دریافت می کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی