فریت بار

فریت بار چیست؟

ما در دنیایی بسیار پیچیده زندگی می کنیم که مسیر های حمل و نقل آن به صورت مستقیم نبوده و به تجهیزات پیشرفته ای برای نقل و انتقال نیاز داریم. مواد اولیه، اجزای سازنده و کالاهای نهایی ما از این مسیر ها عبور می کنند تا به دست ما برسند. محموله های باری معمولا به واسطه ارائه دهندگان حمل و نقل منتقل می شوند. به مقصد رسیدن به موقع و بدون خسارت بارها و محموله های داخلی یا خارجی مستلزم آن است که تعامل، هماهنگی و تجربه فوق العاده ای پشت آن ها نهفته باشد. از همین رو، امروزه یکی از بهترین شیوه های حمل و نقل کالا و محموله ها استفاده از فریت بار می باشد.

 

ما در این مقاله درباره اینکه فریت بار چیست؟ و اطلاعات جامعی را در مورد فریت بار برای شما جمع آوری کرده ایم. اگر قصد دارید که در مورد فریت بار از فرودگاه، فریت بار به آلمان و فریت بار به کانادا اطلاعات کاملی را دریافت کنید پیشنهاد می شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است و کاریابی کاربین در این زمینه خدماتی ارائه نمیدهد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

فریت-بار

فریت بار

فریت بار به معنای حمل و نقل بار و محموله ها از طریق جاده، راه آهن، دریا یا هوا می باشد. “فریت” به کالاهای فیزیکی که چیزی بیش از 150 پوند یا 70 کیلوگرم وزن دارند گفته می شود. فریت باید به صورت عمده توسط کامیون ها، قطارها، کشتی ها و یا هواپیماها حمل شوند.

فریت بار را می توان از طریق زمین، هوا یا دریا در داخل یا خارج از کشور حمل کرد.

هنگام برنامه ریزی برای مراحل حمل و نقل محموله های خود با فریت بار توجه به عوامل زیر بسیار مهم است:

 

 • اندازه کالا و یا محموله
 • ماهیت کالا و یا محموله (مایع، مواد خطرناک، محموله با ارزش بالا که نیاز به امنیت شدید دارد)
 • مقدار کالا و یا محموله
 • نحوه بسته بندی مناسب کالا و یا محموله برای حمل و نقل
 • مقصد کالا و یا محموله (داخلی یا بین المللی)

 

مزایای فریت بار

حمل و نقل کالا از طریق فریت بار اهمیت فراوانی می تواند برای رساندن به موقع، ایمن و مقرون به صرفه کالا به مقصد شما داشته باشد. فریت بار به صورت زمینی، دریایی یا هوایی دارای مزایای متعددی است.

از مهمترین مزایای فریت بار می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • حمل و نقل برتر:  فریت بار هنگامی که قصد دارید بار مهمی را حمل کنید برای شما اهمیت فراوانی دارد و می تواند بهترین گزینه باشد. اگر قصد دارید که مطمئن شوید که کالای شما با خیال راحت و به موقع به مقصد می رسد استفاده از خدمات حمل و نقل فریت بار با کیفیت بالا بهترین نوع حمل و نقل می باشد.
 • صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل:  فریت بار در مقایسه با دیگر خدمات حمل و نقل در جهان بسیار ارزانتر بوده و هزینه های حمل با این روش نسبت با دیگر روش های مرسوم حمل و نقل مقرون به صرفه تر است.
 • حمل و نقل به موقع:  استفاده از فریت بار مزایای بسیاری را دارد و یکی از آن رسیدن کالای شما در زمانی کوتاه به مقصد است. هنگامی که شما قصد دارید که بار و یا کالای حساس خود را که باید به صورت تخصص حمل شود را به مقصد برسانید، فریت بار این کار را در کوتاهترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد. با وجود روش های متفاوت حمل و نقل بار، فریت بار روشی است که با دقت بار را به مقصد می رساند.

 

نحوه استفاده از فریت بار

نحوه استفاده از فریت بار با استفاده از دستورالعمل های هر شرکتی شامل موارد زیر است:

 

 1. محموله خود را بسته بندی کنید.
 2. برآورد کنید که محموله شما در کدام طبقه بندی قرار می گیرد.
 3. شرکت خدماتی لازم برای حمل و نقل محموله خود را انتخاب کنید.
 4. محموله های باربری خود را پیگیری کنید.
 5. برای تحویل بار در مقصد برنامه ریزی کنید.

 

سرویس های فریت بار

عمده ترین سرویس های حمل و نقل از طریق فریت بار شامل موارد زیر می شود:

 

 1. فریت بار زمینی
 2. فریت بار ریلی
 3. فریت بار هوایی
 4. فریت بار دریایی
 5. فریت بار تخصصی و سریع
 6. فریت بار داخلی 1، 2 و 3 روزه
 7. فریت بار جهانی 1 تا 5 روزه
انواع-فریت-بار

روش های حمل از طریق فریت بار

چندین روش حمل و نقل بار وجود دارد که شامل کمتر از یک کانتینر، یک کانتینر کامل، اینترمودال، جزئی از کانتینر و غیره می باشد. ما هر یک از این موارد را در زیر شرح داده ایم:

 

فریت بار کمتر از کانتینر کامل  – Less Than Truckload (LTL)

 • فریت بار کمتر از کانتینر کامل یعنی بار شما نیازی به پر کردن کامل کانتینر ندارد. این روش برای حمل بار برای حمل محموله های بزرگتر از پارسل میباشد و اما به اندازه کافی بزرگ نیستند که به فضای کامل کانتینر نیاز داشته باشد. معمولاً برای محموله هایی که بین 150 تا 15000 پوند یا 68 تا 6800 کیلوگرم وزن دارند از این شیوه حمل بار استفاده می شود.

 

فریت بار کانتینر کامل  – Full Truckload (FTL)

 • اگر بار شما به اندازه کافی بزرگ است که نیاز به استفاده از یک کانتینر کامل داشته باشند باید از طریق فریت بار کامل استفاده کنید. معمولاً بار بیش از 15000 پوند یا 6800 کیلوگرم را از این شیوه حمل می کنند. بارگیری از طریق کانتینر کامل می تواند مقرون به صرفه تر باشد و خسارت کمتری را به بار شما بدهد.

 

فریت بار جزئی

 • بارگیری بار جزئی به شما این امکان را می دهد که هزینه یک کانتینر را با سایر شرکت ها تقسیم کنید، که این نیز اغلب منجر به صرفه جویی در هزینه های شما می شود. اگر بار شما بیش از 5000 پوند یا 6 پالت باشد، استفاده از بارگیری جزئی می تواند بهترین گزینه پیش روی شما باشد.

 

فریت بار اینترمودال – Intermodal (ITML)

 • حمل و نقل کالا از طریق اینترمودال یکی از مرسوم ترین روش های حمل بار است که با ترکیبی از فریت بار قطار، هواپیما و کانتینر می باشد. با این حال، انواع روش های حمل و نقل بار از جمله راه کامیون یا کشتی وجود دارد. این روش نیز می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. به طور مثال فریت بار از طریق قطار باعث کاهش مصرف سوخت، کاهش هزینه ها و امنیت بالا کالای شما می شود.

 

فریت بار سریع

 • اگر نیاز دارید که محموله های شما به سرعت تحویل داده شوند، باید از شیوه فریت بار سریع استفاده کنید. بارهای فریت بار سریع با کامیون یا از طریق هوا حمل می شوند.

 

فریت بار از اسکله – Chassis

این اصطلاح اشاره به حمل محموله ها از مسیر دریایی و سپس جاده ای دارد. برای این نوع حمل و نقل شما به یک کانتینر تخصصی نیاز دارید که برای جابجایی محموله های شما مورد استفاده قرار گیرد. این امر مستلزم پرداخت هزینه فریت بار از اسکله نیز می باشد. این روش حمل و نقل ارتباط مستقیمی با شیوه های حمل و نقل اینترمودال نیز دارد.

 

فریت بار مولتی مودال- Multimodal (ML)

این اصطلاح برای حمل و نقل بار با استفاده از بیش از یک روش حمل و نقل پس از آنکه محموله باز شده باشد استفاده می شود.

فریت-بار-هواپیما
فریت-بار-کامیون
فریت-بار-کشتی
فریت-بار-قطار

تجهیزات فریت بار

بسته به نوع کالا و محموله ای که شما قصد حمل و نقل آن را دارید، تجهیزات مختلفی برای حمل بار مورد استفاده قرار میگیرد. ما در اینجا چند نمونه رایج از تجهیزات حمل و نقل بار از طریق فریت بار را به شما معرفی کرده ایم:

 

 • کانتینر خشک استفاده از حمل بار از طریق کانتینر های خشک، یکی از متداول ترین انواع حمل بار می باشد که توسط بسیاری از شرکت های حمل و نقل تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. کانتینر های خشک معمولاً چیزی بین 48 یا 53 فوت طول دارند و معمولاً بیش از 45000 پوند را نیز حمل می کنند.
 • کانتینر های تخت- از کانتینر های تخت برای حمل و نقل بارهای بزرگ، حجیم و یا با اندازه های عجیب و غریب، از جمله ماشین آلات و الوار استفاده می شود. بستر تخت کانتینر ها ممکن است که برای کالاهای شکننده یا حساس به آب و هوا مفید نباشد.
 • کانتینر های با کنترل دما- حمل و نقل محموله ها به واسطه دمای کنترل شده یکی از روش های حمل و نقل کالا است که نیاز به مراقبت های آب و هوایی ویژه دارند. حمل و نقل محموله های فریت بار با استفاده از کانتینر ها و یا واگن های یخچال دار معمولاً برای کالاهای فاسد شدنی یا حساس به دما از جمله محصولات داروسازی، گوشت، غذاهای دریایی و لبنیات بسیار مناسب می باشد.

هزینه فریت بار

برخی از رایج ترین سوالات مرتبط با نرخ حمل و نقل مرتبط با فریت بار هزینه آن می باشد. حمل و نقل محموله های باری به واسطه فریت بار یکی از ارزانترین شیوه های حمل و نقل می باشد. این در حالی است که هزینه فریت بار می تواند به دلایل مختلف متفاوت باشد، اما چند عنصر رایج که باید در مورد هزینه فریت بار رعایت شود شامل موارد زیر است:

 

 • روش حمل و نقل:  شیوه حمل و نقل کالای شما یکی از مهمترین عواملی است که در مورد هزینه های کالای شما نقش دارد. در مورد شیوه های حمل بار وزن یک عامل مهم است. به غیر از وزن نیز حمل و نقل سریع ممکن است که برای شما همراه با هزینه همراه باشد.
 • مبدا و مقصد:  هرچه فاصله بین مبداء بارگیری کالای شما با مقصد نهایی بیشتر باشد، شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. نزدیکی به شهرهای اصلی نیز می تواند بر نرخ حمل و نقل کالای شما تاثیر گذار باشد.
 • اندازه و وزن:  یکی از مهمترین عواملی که نقش مهمی در هزینه های شما خواهد داشت ابعاد و وزن محموله شما است. تعیین نرخ بار به واسطه طول و عرض باید با اندازه گیری دقیق باشد و مقررات DOT نیز رعایت شده باشد.
 • خدمات ویژه : هر محموله ای که نیاز به جابجایی به صورت ویژه را دارد مانند مواد فاسد شدنی، شکننده و یا خطرناک ممکن است که با هزینه بیشتری همراه باشد.
هزینه-فریت-بار

تفاوت فریت بار با حمل بار

تقریباً هر محموله ای که شما قصد دارید آن را ارسال کنید و بزرگتر از یک بسته استاندارد است بهتر است که از طریق فریت بار حمل شود. این در حالی است که بسته های کوچکتر و کمتر از 30 اینچ مکعب با وزن کمتر از 150 پوند یا 70 کیلوگرم تنها با حمل بار کافی است. به طور مثال:

 

 • تعداد بسیاری از تلویزیون های ارسال شده به فروشگاه لوازم الکترونیکی محلی شما از طریق فریت بار انجام می شود. اما،
 • یک تلویزیونی را که شما خریداری کرده اید تا به خانه شما ارسال شود از طریق حمل بار انتقال می یابد.
 

به طور خلاصه این گونه می توان توصیف کرد که اگر محموله خیلی بزرگ است و نمی توانید به روش مرسوم آن را حمل کنید باید از فریت بار استفاده کنید.

نحوه تهیه محموله های فریت بار

بهترین راه برای جلوگیری از آسیب یا خطاهای حمل و نقل این است که به درستی بار خود را برای حمل فریت بار آماده کرده باشید. در اینجا لازم به ذکر است که رعایت تمامی نکات در مورد حمل محموله های فریت بار باعث می شود که حمل و نقل محموله شما با خیال راحت انجام پذیرد.

 

 1. پالت ها را آماده کنید – برای باری که قصد حمل آن را دارید، به اندازه و ظرفیت مناسب پالت ها توجه کنید و به اندازه محموله خود آنها را خریداری کنید. هرگز اجازه ندهید کالاها و محموله های شما از لبه ها آویزان شده باشند و همیشه کالاها را با دقت روی هم بچینید. هنگامی که مجبور شده اید که مخلوطی از محموله هایتان را بر روی پالت ها بگذارید، دقت داشته باشید که باید سنگین ترین موارد را در قسمت پایین و سبک‌ترین آنها را قسمت بالا قرار داده باشید. در نهایت، لازم است که مطمئن شوید که به بهترین نحو پالت خود را بسته بندی کرده اید. مطمئن شوید که پالت شما در حین حمل و نقل جابجا نمی شود.
 2. محموله های بدون پالت – اگر قصد ندارید برای محموله های خود از پالت برای انتقال استفاده کنید، بهتر است که مطمئن شوید که روش بسته بندی مناسبی را برای این کار انتخاب کرده اید. از بسته بندی دقیق برای محموله های خود اطمینان حاصل کنید. برای محافظت از محموله های خود حتما از روکش های حبابی، نوار، فوم یا حتی بلوک های چوبی استفاده کنید تا آسیب به محموله های شما ایجاد نشود.
 3. اگر قصد دارید که از جعبه های محافظ محموله های قدیمی خود دوباره استفاده کنید بهتر است که اطمینان حاصل کنید که برچسب های قدیمی به ویژه آدرس را از بین برده باشید. خیلی مهم است که مطمئن شده باشید که ظرف های شما آسیب ندیده است. مطمئن شوید بار شما و شرایط حمل و نقل را تحمل خواهد کرد.
 4. برچسب ها را اضافه کنید – بر روی محموله های خود برچسب هایی حاوی دستورالعمل های آن را بچسبانید. از این رو می توان به مقصد حمل و نقل، شرایط خاص، اطلاعات مربوط به وزن یا دستورالعمل های لازم برای حمل و نقل ایمن را نیز اضافه کنید. این برچسب ها بهتر است که در همه طرف محموله قرار گرفته باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس فرستنده و گیرنده را نیز وارد کرده اید. در نهایت، لازم است که مطمئن شوید که فهرست موجودی هر پالت یا ظرف را نیز نوشته اید.
 5. دستورالعمل های شرکت حامل را دنبال کنید – همیشه بهتر است که برای انتقال بهتر محموله های خود دستورالعمل های ارائه شده توسط شرکتی که حامل فریت بار شما است را دنبال کرده باشید. مدارک خود را حتما از پیش آماده کنید، این برگه ها می توانند از جمله بارنامه و هر گونه فرم مجوز شما باشند.
نحوه-ی-انجام-فریت-بار

انواع حمل و نقل فریت بار

امروزه ما پنج روش متداول جاده، راه آهن، راه هوایی، راه آبی و خطوط لوله را برای حمل و نقل خود ایجاد کرده ایم.

فرایند حمل و نقل کالا، محموله و بار را با این روش های حمل و نقل انجام می شود. سه روش عمده حمل و نقل فریت بار شامل حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی می باشند. در این دسته ها انواع مختلفی از روش های حمل و نقل وجود دارد که در ادامه به تفصیل در مورد آنها پرداخته ایم.

 

فریت بار جاده ای

کامیون ها و تریلر ها یکی از متداول ترین روش های حمل فریت بار در سراسر زنجیره جاده ای جهان هستند. در صورتی که نمی توان از سایر روشهای حمل و نقل لزوماً برای رسیدن به مقصدهای مورد نیاز استفاده کرد، فریت بار جاده ای می تواند مناسبترین روش باشد.

به دلیل هزینه کم و دسترسی آسان، معمولا استفاده از کامیون ها و تریلر ها گزینه پیش فرض برای حمل و نقل فریت بار هستند.

فریت بار از طریق جاده خود شامل فریت بار کانتینر کامل (FTL)، کمتر از کانتینر کامل (LTL)، اینترمودال (ITML)، فریت بار از اسکله به جاده و فریت بار مولتی مودال می شود.

 

از آنجا که محموله های فریت بار کانتینر کامل تحت نظارت یک راننده در تمام مسیر قرار دارند از این رو مشخص است که محموله های این نوع حمل کمتر در معرض سرقت یا آسیب قرار خواهند داشت. FTL معمولاً کمی سریعتر از LTL  نیز می باشد زیرا مسیر FTL از نقطه مبدا به مقصد به صورت مستقیم انجام می پذیرد.

حمل و نقل اینترمودال نیز بسیار استفاده می شود و این اغلب به علت طولانی بودن مسیر حمل و نقل می باشد. به عنوان مثال، زمانی که شما قصد دارید که کالای خود را از یک بندر به یک شهر دیگر ارسال کنید باید از حمل و نقل اینترمودال استفاده کرده باشید.

 

فریت بار ریلی

همان حمل و نقل LTL یا FTL را که شما قصد دارید از طریق جاده انجام دهید می توانید از طریق حمل و نقل ریلی نیز انجام داده باشید که مقرون به صرفه تر نیز می باشد. حمل و نقل بار از طریق راه آهن به طور قابل توجهی ارزان‌تر از دیگر روش های حمل و نقل است. به ویژه با توجه به مسافتی که ممکن است شما تمایل داشته باشید که محموله خود را حمل کنید. بسیاری از محموله هایی که از طریق راه آهن انتقال پیدا می کنند در دسته حمل و نقل فریت بار اینترمودال قرار دارند.

 

راه آهن برای تسهیل تجارت و اقتصاد جهان بسیار مهم است. هزینه کمتر حمل و نقل ریلی برای حمل و نقل کالا در سراسر جهان بسیار با اهمیت شده است. فریت بار ریلی می تواند خطاهای انسانی را کاهش و ایمنی را نیز افزایش دهد.

 

یک قطار باری به تنهایی می تواند جایگزین چند صد کانتینر شود. این امر نه تنها موجب می شود که در سوخت صرفه جویی به وجود آید، بلکه از انتشار گازهای گلخانه ای نیز حفاظت کرده و فضای بیشتری را در بزرگراه ها برای سایر رانندگان فرهم می کند. همچنینی این شیوه موجب می شود که از فرسودگی سیستم بزرگراهی نیز جلوگیری شود.

 

از طریق راه آهن موارد زیر منتقل می شوند:

 

 • اینترمدال – حمل کانتینرها و کالاهای کانتینر که به خرده فروشان محلی باید حمل شوند.
 • انرژی – کالاهایی شامل نفت خام، اتانول و زغال سنگ.
 • مواد شیمیایی – حمل و نقل موادی مانند کود، رزین پلاستیکی، و مواد مورد نیاز تولیدکنندگان خمیر کاغذ و انواع مختلف محصولات شیمیایی که مورد نیاز واسطه ها و کاربران قرار می گیرند.

 

فریت بار دریایی

امروزه در اقتصاد جهانی، حمل و نقل دریایی به یکی از عمده ترین روش های حمل و نقل تبدیل شده است و این عمدتا به دلیل تسلط چین در حمل و نقل دریایی جهان می باشد.

استفاده از استانداردهای حمل و نقل دریایی مانند کانتینرها که می توانند به راحتی بین انواع مختلفی از روش های حمل و نقل جابجا شوند، مدیریت فریت بار ها را آسان تر کرده اند.

 استفاده از کانتینرهای استاندارد موجب افزایش کارایی شده و به محافظت از کالا کمک می کند و این امر اطمینان از حرکت سریعتر در سراسر زنجیره حمل و نقل را به وجود آورده است.

 

برای حمل و نقل فریت بار دریایی محموله به بندری منتقل می شود که در مبدا آن گمرک وجود دارد. بسته به حجم محموله به صورت LTL و یا FTL ممکن است که بارگیری شود. پس از بارگیری، بار بر روی کشتی حمل می شود و به مقصد انتقال می یابد.

با رسیدن محموله به مقصد، کالا دوباره باید از گمرک عبور کند. پس از این که عوارض پرداخت شده و مالیات داده شد بار برای تحویل رها و یا به گیرنده ارسال می شود.

 

اصول حمل و نقل فریت بار دریایی

 • بار کامل کانتینر.(FCL)
 • کمتر از بار کانتینری.(LCL)
 • کانتینر استاندارد.
  • 20 فوت و 40 اینچ رایج ترین اندازه است.

 

هزینه فریت بار دریایی

محاسبه هزینه حمل و نقل فریت بار دریایی کمی پیچیده است زیرا شامل چهار عامل اصلی است:

 

 • سوخت: از آنجا که قیمت های نفت تمایل به نوسان دارند و این حمل و نقل با هزینه سوخت در ارتباط است، هزینه فریت بار ممکن است که با این تغییرات، تغییر کند.
 • واحد پول: دلار آمریکا بیشترین ارز مورد استفاده در معاملات بین المللی است، اما نوسانات روزانه سایر بازارها می تواند بر نرخ حمل و نقل دریایی نیز تاثیر بگذارد.
 • فصل: نرخ باربری دریایی فریت بار می تواند با تغییر تقاضای فصلی متغیر باشد و هزینه حمل و نقل را برای برخی از کالاها در فصل های خاصی از سال افزایش دهد.
 • ظرفیت: از آنجا که حمل و نقل دریایی یکی از مهمترین روشهای حمل و نقل محموله ها می باشد از این رو ارزش آن زمانی که تقاضا بیشتر است افزایش می یابد.

 

فریت بار از فرودگاه

وقتی صحبت از حمل و نقل و یا تجارت جهانی می شود، دریا مسیر غالب حمل و نقل است. برای حمل بار از مرزها و همچنین رساندن محصول به مقصد، حمل و نقل زمینی معمولاً استفاده می شود.

اما اگر قصد دارید که محموله های با ارزش و حساس خود را در زمان کوتاه با امنیت بالا ارسال کنید، بی شک فریت بار هوایی بهترین گزینه پیش روی شما است. کالاهای صنایع خودرو، الکترونیک، داروسازی، بهداشت و درمان می توانند از طریق فریت بار هوایی به مقصد برسند. فریت بار هوایی به دلیل داشتن سرعت، امنیت و کم هزینه بودن می تواند یکی از روش های مرسوم حمل و نقل محموله های شما باشد.

 

برای مواردی که فسادپذیر هستند و یا برای حمل آن نیاز به حساسیت بیشتری وجود دارد، استفاده از فریت بار هوایی می تواند یکی از بهترین روش های حمل و نقل باشد فریت بار هوایی معمولا همراه با بیمه است.

روش های حمل هوایی از طریق فریت بار شامل موارد زیر می شوند:

 

 • پرواز بعدی: بار در پروازهای بعدی که موجود است رزرو می شود.
 • تلفیقی: محموله در ترکیب با محموله های دیگر حمل می شود. از آنجا که این امر منجر به حمل و نقل محموله های بیشتری می شود از این رو ممکن است که هزینه های حمل و نقل را کمتر کند. اگر محموله های شما خیلی بزرگ نیستند استفاده از این شیوه می تواند مفید واقع شود.
 • ارسال با تاخیر: این شیوه فریت بار ممکن است که معمولاً با هزینه کمتری همراه باشد و از این رو یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل است. در صورتی که شما محموله های با ارزش کمتری را دارید و یا اینکه غیرقابل فساد هستند از شیوه ارسال با تاخیر استفاده کنید.
 • چارتر هوایی: این روش حمل و نقل معمولا برای حمل و نقل محموله های زیاد و بزرگ یا با ارزش مورد استفاده قرار می گیرد. اما این شیوه ممکن است که به دلیل هزینه بالای سوخت و در دسترس نبودن هواپیمای چارتر کمی پر هزینه باشد.
 •  

حمل و نقل هوایی برای دسته های خاصی از محموله ها مورد استفاده قرار می گیرد که از آنها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • کالاهای فاسدشدنی
 • حیوانات زنده
 • محموله اولویت اول برای تحویل فوری
 • محموله با ارزش فوق العاده بالا، به ویژه بارهایی که نیاز به امنیت زیادی دارند.
 • مقادیر کم کالا یا محموله با وزن و حجم کم
 

شرکت های هواپیمایی بسیاری در سراسر جهان خدمات فریت بار را انجام می دهند. در ایران دو تا از بهترین شرکت هایی که خدمات فریت بار را ارائه می کنند ترکیش ایر و ایران ایر می باشند.

 

فریت بار ترکیش ایر

ترکیش ایر یکی از بهترین شرکت های حمل و نقل هوایی در جهان است. فرودگاه بین المللی آتاتورک و صبیحه گوکچن مهمترین فرودگاه های این شرکت هواپیمایی به شمار می روند. این شرکت هواپیمایی چیزی بیش از ۲۵۰ فروند هواپیمای مسافربری دارد و از این لحاظ در بین شرکت های هوایی جهان بی نظیر است.

ترکیش ایر ۹ فروند هواپیما باربری که شامل کارگو برای فریت بار و حمل بار هوایی هستند را در اختیار دارد. به نوعی در زمینه کارگو و فریت بار ترکیش ایر یکی از پیشگامان این صنعت میباشد.

 

لازم به ذکر است که هواپیمایی ترکیش ایرلاینز از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان است و از این رو حمل بار هوایی از طریق این شرکت می تواند بسیار مطمئن باشد. ترکیش ایرلاینز از هواپیماهای لوکس در زمینه مسافربری استفاده می کند که بسیار قدرتمند هستند.

به موجب این شرایط این شرکت در زمینه فریت بار امنیت بالایی دارد و محموله های امنیتی و با ارزش را در کمترین زمان به مقصد می رساند. ترکیش ایر چیزی بیش از 16 هزار نیروی کاری دارد و بارها به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی انتخاب شده است.

 

فریت بار ایران ایر

بی شک یکی از قدیمی ترین شرکتهای هواپیمایی سراسر جهان هواپیمایی ایران ایر می باشد که سال تاسیس آن به 1325 برمیگردد. این شرکت ایرانی در حدود نیم قرن سابقه فعالیت دارد و در زمینه فریت بار یکی از بهترین گزینه های شما می باشد.

 

در همین راستا این شرکت هواپیمایی ایرانی در سال ۱۳۳۳ به جهت حمل و نقل بار در اروپا تاسیس گردید و از آن زمان تا کنون به تمام قاره های جهان حمل کارگو و فریت بار را انجام می دهد.

 

یکی از مزیت های استفاده از این شرکت این است که هزینه فریت بار به نسبت شرکت های خارجی بسیار کمتر است. از این رو بسیاری از کسانی که قصد ارسال محموله را دارند از سیستم فریت بار ایران ایر استفاده می کنند. البته ممکن است که به دلیل حجم بالایی که استفاده از فریت بار ایران ایر میشود ارسال بار شما در زمان طولانی تری به مقصد برسد.

فریت-بار-به-خارج

فریت بار به خارج

هم اکنون شرکت های بسیاری در ایران در حال فعالیت هستند و محموله و کالا های مسافران ایرانی را از طریق فریت بار به خارج انتقال می دهند. از طریق فرودگاه امام خمینی بیشترین تقاضای فریت بار به آلمان، کانادا و استرالیا می باشد.

 

فریت بار به آلمان

آلمان با داشتن یکی از بهترین اقتصاد های جهان به عنوان دومین کشور مهاجر پذیر جهان نام گرفته است. آلمان پس از آمریکا بیشترین میزان مهاجر را در جهان در اختیار دارد. با وجود دانشگاههای معتبر و رایگان روند مهاجرت ایرانیان به آلمان افزایش پیدا کرده است.

در همین راستا بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند ارسال بار مسافری و دانشجویی به همراه ارسال لوازم منزل به آلمان را انجام می دهند.

مهاجرینی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند می توانند با استفاده از فریت بار هوایی محموله های خود را به این کشور انتقال دهند. در آلمان فریت بار هوایی به بسیاری از شهرهای این کشور همچون هامبورگ، فرانکفورت، برلین، مونیخ، کلن و دوسلدورف انجام می پذیرد.

 

فریت بار به کانادا

کانادا با داشتن بهترین کیفیت زندگی در جهان بی شک یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های جهان می باشد. از همین رو ارسال هوایی بار به کانادا با فریت بار به یکی از متداول ترین روش های حمل می باشد. خبر خوب برای کسانی که قصد دارند از طریق فریت بار به کانادا اجناس و بار خود را انتقال دهند این است که می توانند از خدمات مناسبی نیز بهره مند شوند.

به طور کلی برای آنکه محموله های خود را که با وزن ۴۵ تا ۱۰۰۰ کیلو گرم هستند را به کانادا انتقال دهید از این روش استفاده کنید. استفاده از فریت بار برای حمل محموله هایتان به کانادا می تواند نسبت به دیگر روش های حمل ونقل کالا مقرون به صرفه باشد.

خبر خوب برای ایرانیان این است که هم اکنون شرکت های بسیاری هستند که در فرودگاه امام خمینی (ره) با کمترین هزینه اقدام به ارسال محموله های شما از طریق فریت بار به کانادا فعالیت می کنند.

 

فریت بار به استرالیا

مهاجران بسیاری سالانه به استرالیا سفر می کنند. از این رو استفاده از یک شرکت حمل و نقل بار می تواند خدمات ارزنده ای را به این مسافران از ایران به استرالیا را بدهد.

بسیاری از مهاجران ممکن است که همراه خود بار زیادی را حمل کنند که از این رو در برخی اوقات این میزان به بالای ۱۰۰ کیلوگرم هم می رسد.

لذا یکی از بهترین روش های حمل بار شما به استرالیا استفاده از فریت بار می باشد.

هم اکنون شرکت های بسیاری در فرودگاه امام خمینی فعال هستند که مسئولیت حمل بار و محموله های مسافران را از طریق فریت بار به استرالیا بر عهده دارند.

سوالات متداول

تقریباً هر محصولی را که شما فکر کنید می توانید از طریق فریت بار حمل کنید. اما در این میان چند استثنا نیز وجود دارد که با محدودیت هایی همراه است. از این میان می توان به موارد خطرناکی مانند آئروسل که آتش زا هستند اشاره داشت. در مورد اشیاء قیمتی مانند جواهرات و مواد فاسد شدنی مانند گوشت و کالاهای منجمد نیز ممکن است با محدودیتی مواجه شوید.

تمام بسته ها و محموله های روزانه شما که به نوعی کمتر از 150 پوند یا 70 کیلوگرم وزن دارند از طریق حمل بار انتقال داده می شوند. اما در این میان هر چیزی که از میزان سنگین تر باشد باید از طریق فریت بار انتقال یابد.

روش های فریت باری که قصد دارید انتخاب کنید بستگی بسیاری به نوع سرعت تحویل کالای شما خواهد داشت. اگر نیاز دارید که به سرعت محموله خود را تحویل دهید، باید گزینه حمل و نقل سریع را انتخاب کنید. اما اگر کمی بیشتر وقت دارید، می توانید گزینه LTL را انتخاب کنید که هزینه آن نیز کمتر است.

خدمات تحویل بار فریت بار می تواند برای شما خیلی مفید بوده و در وقت و هزینه شما صرفه جویی بکند. فریت بار می تواند، هزینه حمل بار شما را کاهش دهد. اگر در حمل و نقل نیز بی تجربه هستید یا وقت ندارید که در مورد سازماندهی محموله های خود تمرکز کنید، خدمات تحویل بار فریت بار می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

در دنیا شرکت های بسیاری هستند که محصولات شما را به مقصد می رسانند اما اگر بخواهیم نام چند شرکت برتر در مورد فریت بار را نام ببریم بی شک باید شرکت هایی مانند Fedex ، UPS و Amazon را بگوییم. در ایران نیز شرکت های بسیاری فعال هستند. شرکت های هواپیمایی ترکیش ایر و ایران ایر می توانند بهترین گزینه های شما در ایران باشند.

بی شک ارسال بار به صورت هوایی می تواند مطمئن ترین روش برای شما باشد. برای ارسال بار به شهرهای استرالیا با امنیت بالا و کوتاه ترین زمان بهتر است که از فریت بار استفاده کنید.

برای انتقال محموله های خود به آلمان روش و شیوه های مختلفی وجود دارد ولی یکی از بهترین آنها را می توان انتقال از طریق فریت بار هوایی دانست که در کوتاه ترین زمان محموله های شما را با امنیت بالا به مقصد می رساند.

در میان روش های مختلفی که برای حمل بار وجود دارد، فریت بار ریلی و جاده ای به ترتیب ارزانترین و بهترین روش های حمل بار هستند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید تو ایران شرکتی هست که کارهای فریت بار رو انجام بده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی