مهاجرت وکلا به کانادا

مهاجرت کاری وکلا به کانادا

کانادا کشور خاص و محبوبی است که به وکلا برنامه های مهاجرتی ویژه ای را ارائه می دهد. این کشور از ایران یا سایر کشورهای خارجی با مدرک معتبر وکیل می پذیرد. وکلای مهاجرت برای مهاجرت به کانادا باید تمامی فاکتورها را در نظر بگیرند و پس از در نظر گرفتن تمامی جوانب برای ویزای کار این کشور اقدام کنند.

 

ما در این مقاله به این بحث خواهیم پرداخت که هزینه حضور یک وکیل در کانادا از طریق یک برنامه کاری چقدر است؟ شرایط مهاجرت کاری وکلا به کانادا چیست؟ وکلا در کانادا چقدر درآمد دارند؟ آیا وکلا می توانند بدون پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کنند؟ آیا وکلا مجاز به کار در کانادا بدون مدرک زبان انگلیسی هستند؟ این سوالات مهم در این مقاله به آنها پرداخته شده است. اگر برای مهاجرت به کانادا آماده هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت-وکلا-به-کانادا

شرایط مهاجرت کاری وکلا به کانادا

یکی از مشاغل اصلی در کانادا مشاغل مرتبط با حقوق است که طرفداران بسیاری نیز دارد. افرادی که در واقع وکیل هستند تنها در صورتی می توانند کارت اقامت کانادا و پاسپورت کانادا را دریافت کنند که رشته آنها در لیست رشته های مورد نیاز در کانادا و ایالت های کانادا باشد.

 

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار به عنوان وکیل در یکی از ایالت های کانادا می توانید از سیستم مهاجرت آنلاین استفاده کنید. سیستم مهاجرت آنلاین با برنامه های فدرال و چندین برنامه ایالتی مرتبط است. کسانی که از سیستم مهاجرت آنلاین استفاده می کنند و شرایط این برنامه را دارند می توانند ویزای کانادا و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. برای احراز شرایط مهاجرت به کانادا باید از 100 نمره 67 نمره لازم را دریافت کنید.

 

البته گذراندن این مرحله برای رسیدن به دعوتنامه و مهاجرت به کانادا و ایالت های کانادا کافی نیست و باید مرحله دوم را نیز سپری کنید که سپری کردن این مرحله به 1200 امتیاز نیاز خواهد داشت.

با این حال می توانید با امتیاز کمتر از 1200 وارد کانادا نیز شوید. همه چیز بستگی به دولت فدرال و تعداد دعوت نامه هایی که دولت برای متقاضی ارسال می کند دارد. به عنوان مثال، فردی با 600 امتیاز ممکن است مجوز کار در کانادا را داشته باشد.

برنامه های مهاجرتی کاری به کانادا برای وکلا

وکلا می توانند از طریق برنامه های فدرال یا برنامه های خاص ایالت های مختلف کانادا مانند نواسکوزیا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان، مانیتووا، نیوفاندلند و سایر ایالت های کانادا استفاده کنند. کد شغلی برای وکلا در کانادا 4112 است.

 

از این طریق شما به راحتی می توانید اقامت کانادا را دریافت کنید. لازم به ذکر است که همه ایالت های کانادا برنامه هایی را برای مهاجرت وکلا ارائه نمی دهند. در همین حال این در حال حاضر، در 11 ایالت کانادا ارائه می شود.

 

به این ترتیب شما فرصتی بی نظیر برای داشتن آینده ای روشن در کانادا خواهید داشت و به راحتی می توانید از طریق این برنامه اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در رابطه با برنامه مهاجرتی کانادا، لازم به ذکر است که وکلا برای واجد شرایط بودن باید در مورد این برنامه های مهاجرتی اطلاعات کاملی را کسب کنند. لازم به ذکر است که برنامه نامزدهای ایالتی، متقاضیان بسیار بیشتری نسبت به برنامه های فدرال دارد.

لطفا توجه داشته باشید که وکلا مجاز به دریافت کارت اقامت دائم به طور مستقیم از طریق برنامه های دولتی نیستند. اما اگر از برنامه های فدرال استفاده کنید، پس از چند سال مستقیماً در کانادا می توانید پاسپورت و اقامت دائم کانادا را دریافت کنیم.

 

اکنون، اگر احساس می کنید که شما واجد شرایط کار در کانادا هستید، برای مهاجرت به کانادا می توانید اقدام کنید. در همین راستا شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی قرار دهند.

آیا می توانم به عنوان وکیل به کانادا مهاجرت کاری داشته باشم؟

ممکن است که شما بارها پرسیده باشید که آیا به عنوان وکیل اجازه حضور در کانادا را دارم یا خیر. مهاجرت کاری وکلا به کانادا نسبت به مهاجرت سایر متقاضیان کاری کمی پیچیده تر و دشوارتر است.

تعداد وکلای متقاضی هر ساله بسیار زیاد می شود و تنها تعداد کمی از وکلا می توانند در این برنامه ها شرکت کنند.

با این حال، به طور کلی، وکلا می توانند به کانادا مهاجرت کنند و بدون نیاز به چند سال، مجوز اقامت کانادا را دریافت کنند.

اگر شما وکیل هستید همچنین این امکان را خواهید داشت که پاسپورت کانادایی را نیز دریافت کنید. برای دریافت پاسپورت کانادایی و اقامت دائم، لازم نیست 5 یا 10 سال صبر کنید. در واقع، شما و سایر افراد واجد شرایط می توانند پاسپورت خود را ظرف مدت 5 سال دریافت کنید.


پروانه-وکیل-مهاجرت-کانادا

مهاجرت کاری وکیل به کانادا

اگر یک وکیل هستید، توصیه می کنیم از این موقعیت برای مهاجرت به کانادا یا ایالتی در این کشور شگفت انگیز استفاده کنید. پیش از اینکه به موقعیت ها نگاه کنید بدانید که همه این موقعیت های کاری به کد 4312 می رسند. و بر اساس این کد و امتیازاتی که کسب می کنید می توانید این مشاغل را کسب کنید:

 

 • دستیار وکیل
 • وکیل اداری
 • دانشجوی حقوق
 • وکیل حوادث
 • معاون وکالت
 • مدیر عامل وکیل تجاری
 • مشاور دفتر حقوقی کیفری دادسرای عمومی
 • وکیل بیمه
 • وکیل مدافع
 • وکیل مالیاتی
 • مشاوره در مورد نرخ
 • وکیل مهاجرت

درآمد وکلا در کانادا

استفاده از فرصت های شغلی در کانادا، نامزدها را به آینده شغلی درخشان تری هدایت می کند. کانادا به طور کلی هر ساله بهترین برنامه ها را برای مهاجران ارائه می دهد. برخی از مهاجران وکیل هستند و از این فرصت های شغلی برای افزایش حقوق خود به عنوان وکیل در کانادا استفاده می کنند.

امروزه مهاجرت وکلا به کانادا در قالب یک برنامه خاص ارائه می شود. همچنین بهتر است قبل از مهاجرت، درآمد وکلا را در این کشور مورد بررسی قرار دهید.

درآمد سالانه یک وکیل در کانادا 97500 دلار است. البته اگر سابقه کاری دارید و یا حرفه ای و خاص هستید، دریافتی شما افزایش خواهد کرد.  

البته لازم به ذکر است که مهم نیست که در چه ایالتی هستید. با این حال، به طور کلی، حقوق یک وکیل کانادایی در این کشور حدود 97500 دلار می باشد.

وکیل معتبر کانادایی

در حال حاضر، بسیاری از وکلایی که در خارج از کشور آموزش دیده اند، واجد شرایط وکالت در کانادا نیستند. بنابراین، کمیسیون ملی اعتباربخشی یک فرآیند تأیید مجدد ایجاد کرده است که صلاحیت های حقوقی به دست آمده در خارج از کانادا را ارزیابی می کند و به وکلای بین المللی این فرصت را می دهد که خود را برای آزمون وکالت در کانادا اعلام کنند.

 

شاید بپرسید شورای ملی تایید صلاحیت چیست؟ این یک کمیته دائمی از کانون وکلای کانادا (FLSC) است. وظیفه اصلی ان این است که با ارزیابی تحصیلات حقوقی و تجربه کاری افراد واجد شرایط در خارج از کانادا یا در برنامه شهروندی کانادایی که مایلند برای وکالت حقوق عمومی کانادا درخواست دهند، به مردم معرفی کند. به عبارت دیگر، این کمیته قصد دارد اطمینان حاصل کند که مدارک حقوق مدنی کانادایی یا خارجی با استانداردهای ملی متخصصان حقوقی کانادا مطابقت دارد.

 

بنابراین، متقاضیان نیازی به رعایت شرایط مهاجرتی مختلف برای نمایندگان ایالت ها یا مناطق کانادا را ندارند. تنها استثنا کبک است. این به این دلیل است که چندین روش غربالگری وجود دارد. ارزیابی CNE باید قبل از شروع فرآیند صدور مجوز در حوزه قضایی عمومی قانون کانادا تکمیل گردد.

وکیل-کانادایی

بازار کار کانادا برای رشته وکالت

وکلای کانادایی بر اساس تعداد پرونده هایی که دریافت می کنند و تعداد پرونده هایی که فعالانه رسیدگی می کنند پاداش دریافت می کنند. با این حال، وکلایی که وقف کار خود نیستند، اغلب حقوق کمی می گیرند.

به طور کلی، کانادا مکان خوبی برای تثبیت خود به عنوان یک وکیل است. بازار کار کانادا در سال 2022 بسیار عالی است. البته بسته به ایالت و برنامه ای که برای آن درخواست می دهید، ممکن است دیر یا زود وارد بازار کار کانادا شوید.

 

 

در واقع، ایالت ها و شهرهای کانادا به دلیل نرخ پایین بیکاری می توانند به عنوان وکیل خارجی کار کنند. مقاله “وکیل مهاجرت به کانادا” به تشریح بازار کار ایالت های مختلف در کانادا می پردازد. بنابراین می توان برنامه مهاجرتی دقیقی را در این رابطه تعریف کرد.

 

نام ایالت                                                 بازار کار

ایالت بریتیش کلمبیا                                         عالی

ایالت آلبرتا                                                    عالی

ایالت نوا اسکوشیا                                           عالی

شمال غربی                                                   خوب  

ایالت نیوفاندلند و لابرادور                                  عالی

ایالت پرنس ادوارد                                          عالی

ایالت انتاریو                                                 عالی

ایالت نیو برونزویک                                         عالی

ایالت نوناووت                                               عالی

ایالت کبک                                                   عالی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری وکلا به کانادا

برای تبدیل شدن به یک وکیل کانادایی، به مدارک معتبری برای بررسی پرونده و کار در دادگاه های این کشور نیاز دارید.

پس از انجام آزمایش های لازم، باید شواهدی را نشان دهید که شما شرایط لازم برای کار در کانادا به عنوان وکیل کانادایی را دارید.

البته ممکن است در برخی موارد حتی با داشتن مدارک لازم این امکان را نداشته باشید که ویزای کانادا را دریافت کنید.

 

همه چیز به نوع ویزای کانادا شما بستگی خواهد داشت، اما ارائه مدارک مناسب تضمین بسیار بهتری برای حضور شما در کانادا و ایالت های آن کشور را می دهد. بنابراین، دانستن نحوه سازماندهی اسناد بسیار مهم می باشد. ما در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز وکلایی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند را آمده کرده ایم.

پس از بررسی مدارک و تهیه طرحی برای مهاجرت قانونی به کانادا، مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و به کمک مشاوران ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنید. به طور کلی وکلایی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کاری داشته باشند ممکن است که به مدارک زیر نیاز داشته باشند:

 

 • ارائه تجربه کاری با مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه.
 • ارائه بیانیه هدف
 • ارائه مدارک هویتی و شناسنامه
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی معتبر
 • این نامه بدون سابقه پیشینه
 • گواهی پزشکی
 • بیمه سلامت
 • پرداخت هزینه ویزای مربوطه
 • نامه از صورت های مالی برای ارائه تمکن مالی معتبر

هزینه مهاجرت کاری وکلا به کانادا

هزینه مهاجرت وکیل به کانادا توسط یک برنامه ایالتی یا فدرال تعیین می شود. با این حال، به طور کلی، برنامه های اشتغال کانادا و برنامه های مرتبط با دولت کانادا به گونه ای طراحی شده اند که ارزان تر می باشند.

در واقع برای مهاجرت وکیلها به کانادا نیازی به صرف هزینه زیادی نیست. تنها کاری که برای مهاجرت به کانادا به عنوان وکیل باید انجام دهید ارسال نامه مالی است.

 

مبلغی که در حساب شما باید باشد 13000 دلار و برای هر عضو خانواده 3000 دلار است. با این حال، پذیرش در سیستم اکسپرس اینتری یا برنامه کاندیدای ایالتی بسیار ارزان است.

بنابراین، هزینه استفاده از برنامه تحقیقاتی کانادا کم می باشد، اما معمولاً بسته به موقعیت و ایالتی که درخواست می کنید، باید هزینه های لازم را پرداخت کنید. ورودی معمولاً 100 دلار برای هر نفر است.

هزینه-مهاجرت-وکلا-به-کانادا

مهارت های مورد نیاز برای حرفه وکالت در کانادا

وکلا در کانادا باید دارای تجربه باشند که در این قسمت از مقاله به بررسی آن می پردازیم.

 

مهارت خوب در تحلیل

یک وکیل با تجربه باید بتواند مسائل پیچیده را به طور عمیق تجزیه و تحلیل کند و اطلاعات را درک کند و عوامل کلیدی را از بین آنها انتخاب کند.

جلب اعتماد

وکلای علاقه مند به مهاجرت به کانادا باید بدانند که می توانند اعتماد مشتریان خود را جلب کنند. همچنین وکیل باید بتواند با شهود، همکاران، واسطه ها و افراد فعال در این زمینه را جذب کند.

اعتماد به نفس و شجاعت

یک وکیل باید شجاعت و اعتماد به نفس دفاع از موکل خود را داشته باشد و مهارت های او در این زمینه باید نتیجه را به نفع موکل خود تغییر دهد.

رهبری

یک وکیل موفق کسی است که به عنوان یک رهبر عمل کند و مسئولیت اعمال خود را بر عهده داشته باشد. او باید مهارت کافی برای ارائه بهترین مشاوره به مشتریان خود را نیز به خوبی نشان دهد.

وظایف وکلا در کانادا

وکلا در کانادا دارای وظایف زیر هستند:

 

 • مشاوره به مشتریان مختلف در زمینه های مختلف حقوقی
 • کار به عنوان نماینده ارباب رجوع در انجمن ها و شوراهای مختلف
 • دفاع از پرونده های موکل در دادگاه های مختلف
 • کار به عنوان وکیل در شرکت ها و موسسات حقوقی
 • کار به عنوان وکیل در دولت فدرال، ایالت و شهرستان ها
 • فرصتی برای کار به عنوان وکیل آزاد
 • تنظیم انواع اسناد حقوقی از قبیل اسناد نقل و انتقال ملک، وصیت نامه، طلاق، قراردادها و انواع اظهارنامه های حقوقی.
 • انجام مذاکرات مختلف برای حل و فصل اختلافات مدنی
 • اجرای امور اداری.

رشته های حقوق در کانادا

رشته حقوق مانند سایر رشته ها زیر مجموعه های متفاوتی دارد و متقاضیان می توانند با توجه به علاقه خود در هر یک از این رشته ها شرکت کنند. برخی از محبوب ترین رشته های حقوقی در کانادا عبارتند از:

 

رشته حقوق خصوصی

رشته حقوق عمومی

رشته قانون اساسی

راهنمای حقوق مدنی

رشته حقوق خانواده

رشته قانونی روند

رشته حقوق اداری

رشته جنایی

رشته حقوق مالکیت معنوی

رشته حقوق تجارت

رشته حقوق بین الملل

رشته-های-وکالت-در-کانادا

کد شغلی (NOC) در کانادا

کلیه برنامه های مهاجرت کاری در کانادا توسط سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا به نام طبقه بندی مشاغل ملی مورد طبقه بندی قرار می گیرند و هر حرفه دارای یک کد می باشد. قانون استخدام NOC کانادا در واقع به مشاغلی اشاره دارد که کانادا در استان های مختلف به آن نیاز دارد.

کد مهاجرت به کانادا و کار در رشته حقوق در این کشور 4112 می باشد. با توجه به تعداد زیاد وکلا متقاضی مهاجرت به کانادا، حرفه وکالت برای مشاغل خاص در این کشور درج شده است.

مراحل اخذ مجوز اقامت به عنوان وکیل در کانادا

افرادی که پروسه مهاجرت به کانادا را با اشکال مختلف کاری گذرانده اند، می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند پس از چهار سال زندگی و کار در کانادا و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

شما این امکان را دارید که برای خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال در کانادا. پس از اعطای اقامت دائم، که سه سال طول می کشد برای شهروندی کانادا اقدام کنید، در همین راستا شما باید مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی بوده و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کانادا را نیز داشته باشید.

 

شهروندی کانادا و پاسپورت این کشور از محبوبیت بسیاری زیادی برخوردار است و این کشور با پاسپورت های معتبر در رتبه پانزدهم جهان از این لحاظ قرار گرفته است.

شما این امکان را دارید که بدون ویزا با داشتن پاسپورت کانادایی به ۶۷ کشور در سراسر جهان سفر کنید. شما این امکان را دارید که از طریق آن برای خود و خانواده خود این مجوز را تهیه کنید و برای همیشه به یک زندگی ایده آل و منحصر به فرد برسید.

اعتبار پروانه وکالت ایران در کانادا

کسانی که می خواهند به عنوان وکیل به کانادا مهاجرت کنند فراموش نکنند که برای وکیل شدن در کانادا باید مسیر خاصی را طی کنند. در واقع این افراد نمی توانند با مجوز ایران به عنوان وکیل در کانادا مشغول به کار شوند. مهاجرت به کانادا برای وکلای ایرانی شامل اخذ مجوز کانادا با معادل سازی مدارک، ارزیابی مدارک NCA، گواهی صلاحیت و شرکت در آزمون وکالت کانادا می باشد.

ما به شما توصیه می کنیم که برای کار در کشورهای دیگر، به صورت گام به گام اقدام کنید تا شرایط مهاجرت و نحوه اخذ اقامت در این کشورها را با کسب اطلاعات کامل سپری کنید.

وکلای-مهاجرت-به-کانادا

روند مهاجرت کاری به کانادا

کانادا قرار است در سال 2022 به عنوان بخشی از برنامه مهاجرت 2022-2024 از نزدیک از 432000 مهاجر جدید استقبال کند.

تنها زمانی که کانادا بیش از 400000 مهاجر در سال دریافت کرد در سال 1913 بود که 401000 مهاجر جدید دریافت کرد. او دیگر هرگز به آن عدد نزدیک نشده بود.

برنامه مهاجرتی 2021-2023 با هدف پذیرش حدود 60 درصد از کل مهاجران از طریق برنامه های کلاس اقتصادی، از جمله از طریق اکسپرس انتری و برنامه نامزد استانی است.

اعلامیه های مهاجرتی توسط دولت کانادا هر ساله انجام می شود. هدف کانادا افزایش ساکنان دائمی جدید با هدف بهبود شرایط اقتصادی در کانادا است.

 

پیش از این در سال 2020، در 12 مارس، دولت فدرال اعلام کرد که کانادا قصد دارد از بیش از یک میلیون ساکن دائمی جدید بین سال‌های 2020 تا 2022 استقبال کند. چند روز بعد، کانادا مجبور به بستن مرزهای خود به دلیل همه‌گیری COVID-19 شد.

کانادا احتمالاً از هدف مهاجرتی خود عقب تر است، با این حال در طول همه گیری کانادا برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری را اجرا می کرد، که باعث شد کانادا رکورد اکسپرس انتری خود را در سال جاری بشکند. همچنین مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی (PNP) ادامه دارد.

در نتیجه، اگر قصد مهاجرت سریع به کانادا را دارید، سال های 2022-2023 یکی از مناسب ترین سال ها برای این منظور خواهد بود.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن 28111107 021 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

وکیل بسته به وسعت و نوع پرونده از شاکی غرامت دریافت می کند.

بله، وکلای دادگستری می توانند از طریق یک برنامه مهاجرت آنلاین که وکلا زیادی در آن شرکت می کنند، وارد کشور شوند، حتی اگر پیشنهاد کاری وجود نداشته باشد. با این حال، زمانی که شغلی پیدا کردید، به احتمال زیاد در کانادا خواهید بود.

خیر، وکلای خارجی باید دانش زبان انگلیسی و/یا فرانسوی را با وکلای کانادایی داشته باشند.

وکلا در کشور کانادا از حقوق بسیار بالایی برخوردار هستند و حقوق دانان در این کشور 40 الی 80 هزار دلار در سال درآمد دارند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی